-
Liczba zawartości
2 162 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
12
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez Eathan
-
[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18
Eathan odpowiedział Odi → na temat → NIERowerowe forum na max!
@JWO ooo właśnie to! Atakowałem pod kątem, ale tor zaczął skręcać i poszło. -
[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18
Eathan odpowiedział Odi → na temat → NIERowerowe forum na max!
w ramach aktywnej soboty rowerowej postanowiłem złamać głowę kości promieniowej. Oczywiście wieloodłamkowo. 😈 ps. przednie koło wpadło w tory tramwajowe i poszło. -
[podróby] podrabiane części Shimano
Eathan odpowiedział Eathan → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Wracając do tematu i olewając samego Króla. Podrabiane Shimano to: bloki MTB i szosowe, łańcuchy, manetki (gdzieś mi mignęła taka informacja), Coś jeszcze? -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
Eathan odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@Sobek82 no to proTIP - szukasz koszulki termokurczliwej w kolorze i jedziesz z koksem https://pl.rs-online.com/web/p/rury-termokurczliwe/0398278 -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
Eathan odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@eloo sprawdź tutaj https://www.youtube.com/@unbrokenreed Gość używa i coś tam polecał. Nie jestem pewien na 100% ale chyba to te z 2 linka. -
Wpadł mi ostatnio film Króla Rowerów poruszający kwestię podrabianych części Shimano. Rzeczony film poniżej. Mowa jest o blokach szosowych i łańcuchach. Jestem ciekaw z czym się spotkaliście na naszym rynku? Jak poznać, na co uważać szczególnie?
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
Eathan odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@Dokumosa czyli mają być lepsze? Załóżmy, że sprawdzamy Deore 10/11s. Zmiana na plus i warto wymienić jak coś padnie? -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
Eathan odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@Sobek82 spekulancie jeden! Lepiej powiedz jak tam ten CUESy się sprawdzają. -
I jeszcze taki wynalazek https://jadenarowerze.pl/mostek-xlc-st-m21-antishock/ który jest dość tani.
-
Jest jeszcze coś takiego => https://www.rosebikes.pl/redshift-shockstop-suspension-stem-6-degree-2689435 Osobiście tego z ali bym nie kupił. Za dużo części, za dużo kombinacji.
-
[Marin Gestalt XR] wpadka działu B&R czy dziecko działu PR?
Eathan odpowiedział spidelli → na temat → Rowery/ramy
@spidelli dołożenie baranka do DSX to analogiczna operacja do wymiany w X10. klamkomanetki + zaciski + linki - ok 1200 zł, Ze dwa razy widziałem na OLX nowe OEMy poniżej 1000 zł. korba GRX 600 - ostatnio była mega promocja na Rose, poza promocja kupisz za 450 zł np. u Niemca, kasetą SLX 11s - 220 zł, możesz taniej idąc w deorkę, zmieniarka - 350 zł, Czyli zmiana to koszt rzędu 2000-2200 zł. W przypadku DSX odpadnie Ci koszt kasety, ale dojdzie baranek. Nie wiem, czy klamkomanetki zadziałają z zaciskami w DSXach. Pamiętaj, że to co zdejmiesz można sprzedać. -
[Marin Gestalt XR] wpadka działu B&R czy dziecko działu PR?
Eathan odpowiedział spidelli → na temat → Rowery/ramy
@spidelli jest opcja, że za ~1200 zł (raz widziałem nawet za mniej niż 1000 zł komplet) wymieniasz klamkomanetki z hamulcami na GRX 600/400. Ostatnio była promocja na korbę GRX w bajecznych cenach. Zostaje dokupić kasetę + zmieniarkę i rower pierwsza klasa. Generalnie znajomy z którym jeżdżę zaczynał z tym X10 i: korba to dramat, wymienił jako pierwszą, hamulce, słabe, proces hamowania należało planować DUŻO wcześniej, wymienił na mix grx 600/400, Poza tym rowerek bardzo fajny. -
[Marin Gestalt XR] wpadka działu B&R czy dziecko działu PR?
Eathan odpowiedział spidelli → na temat → Rowery/ramy
Co do wagi Marinów to Motor-Land ma w sieci podwieszoną tabele w formie Excela i tam podają wagi różnych modeli. Sami ważą. Widziałem to gdzieś w sieci na ich Facebooku. -
[rower] Rondo Ruut AL2 - raport z użytkowania
Eathan odpowiedział Eathan → na temat → Gravel/Przełajówki
@pemekscreen tak wymieniłem. Powody były trzy. - po prostu mi się nie podobała, - waga - urwałem ~300g, - śruba mocująca koronkę. Okazało się, że jedna była luźna i miała naderwany gwint. Temat do naprawy, ale nie chciało mi się w to bawić, A i tak planowałem GRX więc zmieniłem. Do tego FSA jakoś do mnie nie przemawia. W Marinie też miałem FSA i jak przyszła pora na wymianę koronki to nagle okazało się, że nie da się tego kupić, koszty są KOSMICZNE. Wymieniłem na XT i problem się skończył. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
Eathan odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@pecio też kupiłem, ale zapłaciłem 30 zł i co i tak było dobrą cenę. Za to 1 zł robi wrażenie! -
[rower] Rondo Ruut AL2 - raport z użytkowania
Eathan odpowiedział Eathan → na temat → Gravel/Przełajówki
@marcesco Conti nie było drutowane. Drutowane były fabryczne fumy Rondla, ale one wyleciały chwilę od zakupu i wjechały Conti. Co do tej integracji to zakładam, że może być problem z brakiem miejsca w główce. Nie wiem, jak to jest robiono w innych rowerach, ale na chłopski rozum wydaje się, że musi być ona większej średnicy. -
[rower] Rondo Ruut AL2 - raport z użytkowania
Eathan odpowiedział Eathan → na temat → Gravel/Przełajówki
Dawno nie było aktualizacji wiec pozwolę sobie coś dopisać. 1. Przebieg Od połowy maja 2023 nakręciłem ok. 3500km na Rondlu. Wróciła przyjemność z jazdy. Zacząłem jeździć regularniej trasy powyżej 100 km. 2. Wprowadzone zmiany Wygląda na to, że wszystkie się sprawdziły. Nie żałuję żadnej z nich. Zaskoczyły mnie tylko opony. Tył po ok 3000 km wymaga wymiany, bo ząbki na środku stały się już prawie gładkie. Szybko to poszło. No chyba, że moje przyzwyczajenia z oponami MTB tutaj zakłamują postrzeganie trwałości opony. Dodatkowo wymieniłem SPD z 540 na XT 8100. Przełożyłem między rowerami, bo wyszło że więcej jeżdżę na Rondku niż na drugim rowerze. Zawsze to +10 do lansu Do poprawki jest owijka. Niestety montując Supacaz Gravel nie wyszło to zbyt idealnie. Robiłem to pierwszy raz w życiu i po czasie 2 miejscach owijką rozeszła się na zwojach. Za to podkładki żelowe pod owijką robią robotę. 3. Co się zmieni Wydawać by się mogło, że wymieniłem praktycznie wszystko i nie ma co robić. Jednak leżą i czekają na montaż następujące fanty: kaseta Shimano m8000 11-42, łańcuch Shimano cn-hg701, opony Pirelli Cinturato Gravel H o szerokości 45, chcę sprawdzić jak się będzie jeździć na szerszym kapciu, Powyższe wjedzie na początek wiosennego sezonu. Fabryczna kaseta i łańcuch mają jeszcze całkiem dobrze i wymiana to raczej fanaberia niż realna potrzeba. 4. Co mi chodzi po głowie Po pierwsze jeździć. Chciałbym w tym sezonie nakręcić przynajmniej o 1000 km więcej niż rok temu. Mam już plany na kilka ciekawych wypadów więc jest potencjał. Poza tym zastanawiam się nad: karbonową sztycą - właściwie to bym już kupił, ale nie jestem pewien jak się to będzie zachowywać. Blokuje mnie to co się może stać jak poza swoimi 85 kg dodam jeszcze większą podsiodłówkę z bagażem, mostkiem - tutaj korci mnie jedna rzecz. Szukam sposobu na nieco większą integrację linek. Zastanawiam się, czy jest jakaś opcja na pełne schowanie linek w tej ramie? -
[rower] Rondo Ruut AL2 - raport z użytkowania
Eathan odpowiedział Eathan → na temat → Gravel/Przełajówki
@pemekscreen jakoś uciekł mi Twój post i pytanie. Już to nadrabiam. Jestem zadowolony. Tyle, że u mnie wymieniłem praktycznie wszystko poza ramą, sztycą, mostkiem, siodłem, kasetą i łańcuchem. Wiadomo, że to mało opłacalny interes. U mnie nico broni sprawę to, że jak kupowałem Rondla to miałem go w niskiej cenie. Poza tym zmiany wykonałem sam więc doszła jeszcze satysfakcja z całej operacji. -
[zimowe spodnie z wkładką] Gorewear C3 Thermo / Gorewear C5 Thermo
Eathan odpowiedział Eathan → na temat → Odzież dolna
Assosy mille GT C2 w wersji letniej są świetne. Uwielbiam. Więc jest to jakoś argument. -
[zimowe spodnie z wkładką] Gorewear C3 Thermo / Gorewear C5 Thermo
Eathan odpowiedział Eathan → na temat → Odzież dolna
Dzięki, wygląda ciekawe i cena faktycznie poniżej 500 zl -
[zimowe spodnie z wkładką] Gorewear C3 Thermo / Gorewear C5 Thermo
Eathan odpowiedział Eathan → na temat → Odzież dolna
@NerfMe dzięki za informację. Czyli odpadają. @chrismel dzięki za podpowiedzi. Faktycznie Gore tutaj wypada przeciętnie. Mille GT mam na lato i jest super. Tyle, że nie jestem przekonany, czy chce płacić tyle kasy za spodnie, które używać będę przez 2-3 miesiące. -
Moje zimowe spodnie dogorywają, wkładka przestała działać, mają już sporo lat. Muszę kupić coś nowego i zastanawiam się co wybrać. Moje wymagania: ochrona przed wiatrem - razem z kroczem, odporność na wodę - nie musi być 100% wodoodporne, ale fajnie jak nie będzie pić jak prezes pzpn, wygodna wkładka, trasy do 100km. Trafiłem na promocję na Gore i rozważam: GOREWEAR C3 Thermo (~340 zł) GOREWEAR C5 Thermo (~460 zł) Doczytałem, że C5 jest bardziej pro a C3 bardziej turystyczne. Poza tym różnią się wkładką. Materiał zdaje się jest ten sam. Warto dopłacać do C5? Czy ktoś z forumowiczów miał styczność i może powiedzieć coś na temat tych spodni? A może polecacie coś innego w budżecie Gore?
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
Eathan odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
O tak. To jest jakiś koszmar. Wytrzymałem 3 miesiące z klonem TRP i klamkomanetkami APEX. Zmieniłem na hydraulikę w wydaniu GRX i żałuję, że tak późno. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
Eathan odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Dzięki, też zimą jeżdżę w lekkim brubecku. Ten ciepły jest zbyt ciepły -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
Eathan odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Która to taka fajna m
