Skocz do zawartości

kuba79

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    302
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Dodatkowe informacje

  • Imię
    Kuba

Ostatnie wizyty

467 wyświetleń profilu

Osiągnięcia użytkownika kuba79

Znachor

Znachor (6/13)

  • Pierwszy post
  • Collaborator
  • Reaktywny
  • Conversation Starter
  • Od tygodnia

Ostatnio zdobyte

54

Reputacja

  1. No cóż, pozostaje tylko życzyć żeby zakup się sprawdził i spełnił oczekiwania
  2. Nie wiem czemu uważasz, że to błędna nazwa? Nawet jak widać na stronach producentów jest to tak dzielone, czyli oni nie wiedzą co sprzedają? To jest właśnie po to, żeby rozróżnić urządzenia, które tylko potrafią wysłać dane do komputera od tych, które mogą być też komputerem sterowane. Wejdź sobie np. na stronę Elite i zobacz, że mają podział kategorii trenażerów na Smart i Interactive. W aplikacjach jeśli chcesz skonfigurować trenażer ręcznie to też masz takie rozróżnienie.
  3. No zwłaszcza trenażery typu direct drive, są rozwijane raptem od kilku lat, więc pewnie za kolejnych kilka będziemy mieli bardziej dopracowane konstrukcje. Na razie trzeba korzystać z tego, co jest dostępne. I przede wszystkim zadbać o wybór zapewniający odpowiednią obsługę gwarancyjną. Kolega wymieniał gwarancyjnie np. 3 trenażery z rzędu (2 szt niższego modelu, zmiana na wyższy i znów wymiana, 4 sztuka póki co mu służy). Mój trenażer zaczął skrzypieć po 2 latach niespecjalnie intensywnego użytkowania. Generalnie chyba najczęstsze problemy póki co, dotyczą kół zamachowych albo pasków, ocierają, krzywo pracują itd. I to raczej niezależnie od marki. Póki żaden producent nie wpadnie na jakieś genialne rozwiązanie, nic nie poradzimy.
  4. No z tym tematem maksymalnej mocy to temat ewidentnie do zbadania, wygrzebania w necie, czy dopytania gdzieś u producenta. Nie wiem, czy jest jakiś standard podawania mocy dla takich rowerów stacjonarnych. Ja dla przykładu właśnie zaopatrzyłem się w nowy trenażer Elite Direto XR. Wedle informacji jakie znalazłem, maksymalna podawana moc 2300W jest dla prędkości 40km/h, a dla 20km/h wynosi 1100W. Obecnie użytkowany Elite Turbo Muin Smart, wedle producenta generuje 3600W przy 60km/h, 1050W przy 40km/h i 150W przy 20km/h. Co więcej, te maksymalne moce często trenażer jest w stanie utrzymać np. 15 czy 30 sekund. Biorąc to pod uwagę, zdecydowanie należałoby sprawdzić jak to jest z mocą takiego roweru, bo może jest jak najbardziej wystarczająca, a może to model dla kanapowca lubiącego pokręcić 30 minut aerobów.
  5. No tak, producenci podają czasem, dla jakiej prędkości jest szacowana moc. Tak czy inaczej, podejrzewam że jeśli już nie podają, to chwalą się raczej wartościami bliskimi maksymalnych, a nie z dolnego zakresu prędkości.
  6. Zwróć uwagę jeszcze na tą generowaną moc, bo jak tak dużo jeździsz, to myślę że poziom 400W chwilowej mocy będzie dla Ciebie śmiesznie niski.
  7. Ten Schwinn nie jest Interaktywny na ile mi się wydaje, to po prostu rower spinningowy, z opcją smart, czyli wyświetlaniem odczytów na komputerze. Ja się w rowerach stacjonarnych słabo orientuję, w sensie który model jest jaki itd. więc niewiele tu pomogę. Na pewno warto się dokładnie zapoznać z dwiema kwestiami: -łączność/sterowanie, to dotyczy i trenażerów i rowerków, są albo smart albo interaktywne. Ciebie interesują wyłącznie interaktywne z tego co piszesz, więc się upewnij przed zakupem. -sposób generowania oporu. Tutaj już rowerki są zupełnie inne niż trenażery, więc musisz sobie temat sam przestudiować. Ja orientuję się na tyle, żeby wiedzieć, że dobre rowery spinningowe, podobnie jak dobre trenażery, dają dość realistyczne odczucie sposobu pedałowania, koło zamachowe itd. Dzięki temu czujesz się jakbyś jechał na rowerze. A ta tańsza kategoria generuje opór w taki sposób, że czujesz jakiś taki nienaturalny opór w całym zakresie obrotu. Osobiście mi to strasznie przeszkadza i wymusza jakąś taką nienaturalną pracę. Ale tu już sam prześledź temat co i jak. Warto się jeszcze zorientować, jak z kompatybilnością z innymi apkami, bo słabo byłoby się uwiązać do jednej konkretnej, różnie to bywa. A zauważyłeś, że po kliknięciu w linki ceneo przenosi Cię na jakieś inne modele? Źle sparowany produkt... Z tego co widzę, to C8 jest na ich liście w kategorii CLASSIC, czyli zapewne możesz sobie tylko patrzeć na filmik w trakcie jazdy, bez żadnych odczytów. Ten Ergo S wydaje się być faktycznie interaktywny wedle ich opisów, więc możesz próbować. Przy czym zwróć uwagę, że zakres mocy kończy się na 400W, względem trenażera to bardzo niewiele. Sprintów już sobie na tym nie porobisz.
  8. To musisz wybierać z rowerków interaktywnych, bo te smart to co najwyżej przekażą wskazania do wyświetlenia na komputerze, ale niczym nie będą sterować. A to oznacza, że musisz na taki rowerek szykować ok. 10 tys. lub więcej. Prześledź dokładnie co chcesz kupić i jak to działa, zanim się rozczarujesz. Warto jeszcze uwzględnić jak taki rowerek działa, bo te zwykłe stacjonarne mają kompletnie inny sposób generowania oporu niż rowery spinningowe, czy trenażery. Jeśli jeździłeś już na takim "zwyklaku" to powinieneś wiedzieć co mam na mysli, tam nie ma zupełnie takiego realistycznego odczucia pedałowania, tylko taki specyficzny opór, nie wiem, jakbyś próbował kręcić jakąś zatartą korbą czy coś.
  9. Cześć, Zastanawiam się nad zmianą gravela na nowszy, z napędem GRX. Chciałbym mieć jednak korbę 48/31T, a nie jak w większości 46. I teraz pytanie, czy da się zmienić korbę w rowerach z grupą GRX 400? Czy wystarczy wymienić przednią przerzutkę i korbę i będzie to działało poprawnie z manetkami i tylną przerzutką od 400? Niby według producenta łączą się wyłącznie grupy 600 i 800, ale może jest szansa żeby to działało poprawnie?
  10. O ja gupi... Poprawię się, jak go znów wyprowadzę na spacer
  11. No to wreszcie mogę się i ja nacieszyć swoim pierwszym gravelem Author Ronin, w odsłonie 2017 Konfiguracja fabryczna to się nie będę rozpisywał Ważne, że jeździ się na nim rewelacyjnie Rama rozmiar 52.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...