Skocz do zawartości

sznib

Mod Team
  • Liczba zawartości

    11 534
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    325

Zawartość dodana przez sznib

  1. Tak, adwokat broniący włamywacza może skierować do prokuratury wniosek o oskarżenie ofiar o "przekroczenie obrony koniecznej" i przyczynić się, choć nie bezpośrednio, do "wsadzenia" tych osób.
  2. To tylko pokazuje nieudolność policji (lub niechęć ujęcia sprawcy). Przecież wystarczyło by foto pułapkę w odpowiednim miejscu zamontować...
  3. Piszesz żeby nie mieszać w temat obrony koniecznej, bo to inne sprawy, a teraz sam podajesz sprawę, gdzie gość po tym jak stracił prawo własności do domu i nie chcąc go oddać pozakładał wszędzie pułapki?
  4. sznib

    [kask] Bell Falcon Mips

    Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia: - Przedmiot/y, których dotyczył temat został/y sprzedane/kupione - Autor tematu poprosił o zamknięcie tematuJeżeli masz jakieś wątpliwości dotyczące usunięcia tematu, skontaktuj się z moderatorem, którego nick widnieje przy tym poście.
  5. Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia: - Przedmiot/y, których dotyczył temat został/y sprzedane/kupione - Autor tematu poprosił o zamknięcie tematuJeżeli masz jakieś wątpliwości dotyczące usunięcia tematu, skontaktuj się z moderatorem, którego nick widnieje przy tym poście.
  6. To jest tak naciągane, ze aż brak słów...
  7. Bo jesienne słoneczko.
  8. Ale w drugim przypadku poszkodowany jest tylko wtedy, jak dokona przestępstwa. To nie jest równorzędne.
  9. Tylko że zupełnie inną sprawa jest robienie takich debilnych pranków niewinnym osobom, a co innego kiedy osoba zostanie poszkodowana w ten sposób dlatego że się dopuściła przestępstwa. W pierwszym przypadku sprawa jest oczywista, w drugim, dyskusyjna.
  10. i przez takie filozofowanie bywają sytuacje gdzie złodziej napada ofiarę wyciągając nóż i żądając pieniędzy, ofiara która ma akurat przy sobie gaz gazu tego używa. Potem w sądzie adwokat napastnika przedstawia sprawę tak, że napastnik nóż wyciągną tylko w celu zastraszenia i klnie się na Boga że by go nie użył, a napadnięty użył gazu, przez co spowodował uszczerbek na zdrowiu napastnika. I voila, mamy z ofiary uczynionego winnego. Frazesy łatwo wypisywać, ale rzeczywistość jest taka że sprawiedliwości w sądach niewiele, wielu za to sprawców jest wypuszczanych (wystarczy mieć "znajomości"), a nierzadko zdarzają się przypadki kiedy ludzie siedzą za niewinność. Widać że nie masz pojęcia czym jest "usiłowanie zabójstwa".
  11. No i właśnie tacy adwokaci w sprawach takich jak opisał Sobek robią z ofiar winnych i wsadzają je za kraty.
  12. Chodziło mi o sprawy kiedy adwokat doskonale wie że klient jest winny, ale i tak go broni, dla korzyści finansowych. Tam każdy obcykany przestępca wie, że dobry "papuga" to podstawa.
  13. Dobrze że nie "Moszna"
  14. W Stanach to akurat powszechne jest że adwokaci lubują się w obronie przestępców i bandytów. Chodzi mi bardziej o wyroki.
  15. Był chociaż jeden taki przypadek? Czy teoryzujesz? Te pułapki nie były przygotowane z myślą o uśmierceniu kogoś czy okaleczeniu. A że może to się tak pechowo skończyć? Cóż, ryzyko wkalkulowane. Jak np. ktoś mnie napadnie z nożem a ja użyję gazu, gość przez niemożność widzenia potknie się i upadnie tak niefortunnie że zejdzie to co, mamy zakazać używania gazu do obrony? Nikt Cię nie zmusza przecież. Podobnie jak tych gości nikt nie zmusza do kradzieży roweru.
  16. sznib

    [Bluza] letnia

    Hmm, bo kto w lecie jeździ w bluzie, jak temperatury są w okolicach 30st? Chyba że w nocy, ale wtedy można założyć wiosenno/jesienną ;).
  17. Penetracje złodziejaszków część 2.
  18. Są opony z wbudowaną wkładką antyprzebiciową. Może to będzie dobre rozwiązanie?
  19. Nie ma sensu.
  20. Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia: - Przedmiot/y, których dotyczył temat został/y sprzedane/kupione - Autor tematu poprosił o zamknięcie tematuJeżeli masz jakieś wątpliwości dotyczące usunięcia tematu, skontaktuj się z moderatorem, którego nick widnieje przy tym poście.
  21. Biedni złodzieje. Powinni jeszcze złożyć zbiorowy pozew przeciwko rowerzystom używającym zapięć o utrudnianie złodziejskiej pracy. Jak tak można?
  22. sznib

    [napęd] Supre

    Ciekawe czy się przyjmie?
  23. Wiadomo że nie wszyscy by się przesiedli i nie całkowicie, bo jazda w trudnych warunkach pogodowych to większość ludzi zniechęca. Ale jak ktoś ma dojazdu do pracy powyżej 10km., a brak czasu nie pozwala na wyrobienie kondycji to jazda elektrykiem w ładną pogodę jak najbardziej na plus.
  24. Ktoś tam pewnie chciał dobrze. Ale ktoś inny, od którego zależały finanse, stwierdził że nie da, bo są ważniejsze sprawy i tyle. Trzeba też mieć na uwadze lobby koncernów samochodowych, któremu na pewno jest nie na rękę żeby ludzie się przesiadali z samochodów na rowery elektryczne (a to był główny cel programu).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...