Skocz do zawartości

durnykot

Mod Team
  • Liczba zawartości

    9 030
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    32

Zawartość dodana przez durnykot

  1. Z czego to jest? Waga kasety chyba lekko zawyżona ( zwykle oscyluje w okolicach 380 gramów). Kierownica z rogami ciążą strasznie- to spore pole do popisu- chyba ,że obecna konfiguracja jest niezbędna. Obręcze też można na lżejsze wymienić ( choćby EQ23). Możesz pomyśleć o lżejszych pedałach ( Look Quartz, Exustar ).
  2. Mówi się "Amelinium"..... Proszę nie wprowadzać zamieszania i stosować poprawne nazewnictwo.
  3. Pewnie niewielu pamięta/zna.. Kiedyś to była muza.... Depesze inaczej http://www.youtube.com/watch?v=RTOLMbKjLeY
  4. ????????????????? Ale bzdura.... A jak nie wychodzi ,to jest źle?
  5. durnykot

    [11088g] Radon Skeen

    Nie ma sprawy.
  6. durnykot

    [11088g] Radon Skeen

    Białe pancerze nie komponują się z krajobrazem. Ustawienie klamek hamulcowych trochę dyskusyjne. Ogólnie , szczerze mówiąc, mnie nie powala...
  7. Co to jest " tani koszt"?
  8. Tak a propos to w rozpisce nie widzę dętek i/lub wagi mleczka uszczelniającego. Różnica w masie kół zadziwiająco mała ( 70 gramów??). Brak wagi manetki amortyzatora , linek ,pancerzy i licznika. Błędna nazwa łańcucha ( chyba PC-971). Waga amorka nie za niska? Czepiałem się..., wiem.. Poza tym proszę o zamieszczanie projektów zgodnie z tymi zasadami. http://www.forumrowerowe.org/index.php?app=forums&module=forums&section=rules&f=122
  9. Przyznam się,że czytając o Waszych przygodach z Drake trochę głupieję. Waże 86 kg, cisnienie na poziomie 30 -35 psi , SAG na poziomie 25%, tłumik ABS+ po zmianie tłumienia kompresji , olej Motorex 5W i żadnych problemów. Żadnych. Zero. Mimo przebiegu ok. 8000 km. Wickermann- jesli masz chwilę czasu rozbierz amorek i sprawdź: - pracę trzpienia pod komorą powietrzną - pracę trzpienia tlumienia odbicia - pracę amorka ( podatność na kompresję ) bez tłumika kompresji. Coś on mi nie pasuje- wcale bym sie nie zdziwił, gdyby sam tłumik ( chyba wszyscy ,którzy mają problamy z Drake mają tłumik ABS bez plusa ) był wadliwy i nie przepuszcza oleju jak należy.
  10. U mnie podobnie jak u Ruleza- wlanie ok. 5 ml oleju do komory nie upośledza pracy amorka - niezależnie od tego ,czy był to Suntour, Manitou, Fox czy Magura . Wg mnie sendo tkwi w ilości oleju.
  11. Wickermann, czytając opis pracy Twojego, amorka skłaniałbym się do rozebrania tłumika i zmiany ustawień obwodu szybkiej i wolnej kompresji. Przy Twojej wadze powinieneś jeździć na sprężynie Medium ( conajmniej) z blokadą 100% na ostatnim kliknięciu.
  12. A propos Look'ów... Miałem, jeździłem, mogę pochwalić za miękkie wpinanie i wypinanie, błotoodporne, ale nie przeżyły spotkania z kamieniem. IMO wygodniejsze niż system SPD. Po prawie dwóch latach zero jakichkolwiek luzów i brak potrzeby serwisu. Edit: Dodam jeszcze od siebie ,że po dwóch sezonach zastanawiam się , dlaczego wcześniej nie używałem Time'ów....
  13. Jakoś nie rozumiem sensu zakładania superekstra lekkich elementów w tak wrażliwych miejscach. Sytuacje opisane przez Coxa jasno wskazują,ze "lajtowanie" czasami jest niebezpieczne. Wolę mieć 100 gramów więcej, niż po każdym większym zjeździe sprawdzać,czy zacisk się nie poluzował. Na tył polecę DT Swiss RWS - w miarę lekko ,ale bardzo pewnie.
  14. durnykot

    [10428g] Trek 8 Series

    IMO siodełko jest z inne bajki. Przed założeniem tematu warto się zapoznać z zasadami zakładania projektów. http://www.forumrowerowe.org/index.php?app=forums&module=forums&section=rules&f=122
  15. Jedyne co można napisać, to Dramat. Tak mi przyszło do głowy- sprawdzałeś,czy pręt jest w osi goleni? Może jest lekko "przekoszony" ? Pręt tłumienia odbicia lekko pracuje?
  16. Pancerz tylnej zmieniarki za długi.... ale pętelka ładna. No i kaseta- pełen wypas. Co to za obręcze?
  17. Sklep: Happy-Profesionalny Sklep Rowerowy Ocena- Pozytywna Zakupiona rama - przebieg całej operacji bez najmniejszych problemów. Zadowolenie moje wywołała inna ( lepsza ) specyfikacja ramy- zamiast tłumika X-Fusion jest Fox RP2 .
  18. Ale po co pytam się?? Po co? Przeca ten temat miał traktować o pokazywaniu.... Trzymajta się chłopy tematu
  19. Czas na serwis chyba ,drogi Kolego... Mój Drake tylko kilka razy osiągnął prawie pełny skok .
  20. Prywatnie kupiłbym cały zestaw- choć cena zabija...
  21. A propos stukającego tłumika http://www.forumrowerowe.org/topic/80610-manitou-stukajacy-tlumik-rozwiazanie/page__hl__%2Bstukajacy+%2Bt%C5%82umik
  22. Ivan, daj popatrzeć, nie bądź taki.....
  23. Cóż,jest jeszcze opcja zbyt duzej ilosci oleju w goleniach dolych lub w tłumiku. Rozebrać, wymienić olej, poskładać i sprawdzić. Nie widzę innego rozwiązania.
  24. Jak napisałem- IMO masz typowe objawy niedotartego amorka. Prawdopodobnie Manitou ma dosyć mocno spasowane wszelkie o-ringi i uszczelki ,które ,jako nowe, stawiają spory opór. Jedyne lekarstwo- jeździć i jeszcze raz jeździć. W moim Drake'u , który ma przejechane ok. 7kkm w różnistym terenie wstępny opór jest z urzędu po np. jednym dniu bezczynności. Jakoś mi to specjalnie nie przeszkadza- wszak po ruszeniu problem nie istnieje. Zresztą w instrukcji ogólnej do amorków Manitou stoi ( tlumaczenie proszę przeprowadzić we własnym zakresie): Your new fork is designed to brake in during your first few rides (about 20 hours total riding time). Prior to brake-in, you may notice your fork feels tight and slightly notchy. Following the brake-in period, your fork will feel much smoother and will react to bumps much better than when you first put it on your bike. After 20 hours, you may want to recheck adjustments (where applicable) to fine-tune the fork completely
  25. Się zapytam- ile przejechałeśw terenie na tym amorku? Manitou potrzebująpewnego czasu na dotarcie i rwanie sobie włosów z głowy ( lub z innych miejsc) nad niedotartym amorkiem jest niepotrzebne. Jedź Waść w teren i pokilkunastu godzinach jazdy można silić się na opinię.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...