Skocz do zawartości

[licznik] V-Bike, na telefony z systemem Windows Phone


brave

Rekomendowane odpowiedzi

W Windows Phone 8, nie wiem czy w 8.1 też, ale myślę że też. GPS wyłączy się automatycznie po czterech godzinach pracy w tle, jeśli nie zanotuje żadnych innych działań ze strony użytkownika. Wyłączy się też w przypadku jeśli pamięci nagle jest mało, albo jeśli inna aplikacja działa w tle. I oczywiście jak jest baterii bardzo mało i uruchomi się tryb oszczędzania energii.

 

Jeśli budujemy aplikację docelowo na 8.0 to usługi geolokacji mogą działać w tle. Jednak jeśli budujemy aplikację docelowo na 8.1 to już takiej aplikacji nie zbudujemy, ona działa na telefonie i emulatorach, ale wrzucając ją na serwer żeby ją opublikować, od razu wyskakuje błąd że aplikacja korzysta z usług geolokacji w tle i nie może być zamieszczona. Myślałem że to poprawili, ale tydzień temu próbowałem i nic z tego. Wciąż to blokują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałem zapytać Was, doświadczonych rowerzystów o pulsometry. Jest to dla mnie zupełnie obcy temat od strony praktycznej. Gdybym wprowadził obsługę opasek bluetooth do mojej aplikacji, to jakie informacje chcielibyście zobaczyć na ekranie telefonu, oprócz oczywiście samego wyświetlania pulsu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Funkcja pomiaru nachylenia już prawie gotowa, aktualizacja powinna się pojawić do 24 godzin. Nowa wersja aplikacji będzie miała numerek 1.0.3 i oprócz nowej funkcji, przebudowałem też całkiem menu ustawień, chociaż na pierwszy rzut oka wygląda całkiem podobnie jak to poprzednie.

 

IMG_9729x.JPG

 

Jest to dodatkowa funkcja, zawsze można ją wyłączyć. Wymagany jest telefon z akcelerometrem. Są dwa tryby wyświetlania wartości nachylenia - w kątach i procentach. Drugi tryb pokaże nam 100% nachylenia pod kątem 45 stopni. Aby pomiar działał dokładnie, telefon musi być przymocowany do uchwytu. Kalibrację wykonujemy poprzez naciśnięcie ikonki roweru : ) Nie przetestowałem jej w terenie bo jest zimno, mokro i pada deszcz, ale już kiedyś miałem okazję pobawić się tą funkcją, bardzo fajna sprawa. Być może kiedyś wzbogacę ją o maksymalne i minimalne nachylenie. Pozdrawiam!

 

Zapomniałem dodać, że w przyszłości ta funkcja będzie podłączona do funkcji zliczania wzniesień, co będzie się równało znacznie lepszą dokładnością. Oraz może być wykorzystywana do dokładniejszego obliczania spalonych kalorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku sinusa przy 90 stopniach nachylenie będzie wynosiło 100%, nie wiem czy ktoś będzie jeździł rowerem przy 90 stopniach : ) Dlatego tangens wydaje mi się lepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wybrałem tangens, który jest przecież standardem w mierzeniu nachylenia pojazdów : ) Ale niech zdecyduje więcej osób, mogę zrobić i dla sinusa, nie ma przecież żadnego problemu, po to zamieściłem post przed aktualizacją żeby wysłuchać opinii starych wyjadaczy : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jaca911... to jak wyznaczasz w % nachylenie terenu jest uzależnione od kątów jakich się spodziewasz ... a w górach na rowerze można się spodziewać katów 30 st i więcej.

 

W typowych sytuacjach, w których widzisz znak z samochodzikiem na "równi pochyłej" i tabliczkę z %  nie masz podane czy wyznaczone jest z sinusa czy tangensa.

Nie masz bo na drogach zwyczajowo nie ma większych wzniesieni niż 15-20 st a to dla wartości procentowej nie ma większego znaczenia

 Różnica w wartości sin i tg dla kątów 0 - 20 jest  prawie pomijalna ...

 

Z definicji  jak na 100 m podjedziesz 10 m w pionie to masz 10% i to wychodzi praktycznie z tabeli sin i tg ... ale jak podjedziesz 100 m w pionie to masz 100% czyli kąt 45 st i to najlepiej obrazuje się z wartości tg.

 

Wyznaczanie z sin i tg to są 2 równorzędne standardy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie o to chodzi, że jedziesz 10km i zrobiłeś 1000m różnicy poziomów. Masz wszystkie dane. Wynik to 10% liczysz to w pamięci. Gdy zrobisz na tej samej drodze 2500m to masz 25% prosta piłka. W tg nie jesteś w stanie wyliczyć/wyznaczyć dłuższej przyprostokątnej bo jak? Dlatego logicznym i naturalnym wydaje się sinus :) na dodatek odcinek prawie liniowy funkcji jest dla większego zakresu kąta.

Po prostu mianownik to przebyta droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i jak robisz krótki podjazd gdzie w pionie robisz 20 m na odcinku poziomym 20 m to z sin masz ... te około 70% tak ?

Dla mnie istotniejsze są krótkie strome podjazdy w górach niż wytyczanie średniego nachylenia na całej wycieczce ...

Przy średnim nachyleniu całej wycieczki sin i tg sobie da rade ale na krótkich stromiznach sin mocno sfałszuje wyniki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

UCI, Strava podają procent nachylenia jako różnica poziomów do długości podjazdu co z definicji jest sinusem.

 

Wiesz i wskażesz źródło czy gdybasz ... już kilak razy pisałem ... do kąta 20 st praktycznie jest bez znaczenia według czego wyznaczysz nachylenie procentowe ... potem wynik zaczyna się znacząco rozjeżdżać ...

Jak na 100 m robisz 10 m w pionie i jest to 10 % to logicznym jest że 100 m w pionie na tym samym dystansie to 100% 

 

Natomiast nielogicznym jest 100% nachylenia przy 90 st  bo z definicji masz różnicę wysokości i dystans ... a gdy dystans wynosi "ZERO" to nachylenie wychodzi z prostego liczenie NIESKOŃCZONOŚĆ a to z kolei wpisuje się w tg jak ta lala.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uznajesz drogę przebytą jako mianownik to jest to sin.

Jak w lesie wyznaczasz podstawę trójkąta czyli przyprostokątną?

 

I jeszcze jedno co złego jest w tym by kąt prosty (90 stopni) miał 100%

 

Ostatni raz już piszę:

Przejechałem 5m, podjechałem 2m czyli zrobiłem podjazd 40%.

W drugą stronę jest to tak samo proste: Podjazd ma 20% to znaczy, ze na każdych przejechanych 100m muszę wspiąć się 20 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak w lesie wyznaczasz podstawę trójkąta czyli przyprostokątną?
 

 

W związku z :

 

 

 

Aby pomiar działał dokładnie, telefon musi być przymocowany do uchwytu. Kalibrację wykonujemy poprzez naciśnięcie ikonki roweru :
 

 

Z reszty rozmowy wynika że geometrię znasz więc dasz radę ...

 

 

 

I jeszcze jedno co złego jest w tym by kąt prosty (90 stopni) miał 100%

 

To że przy 100% ustawionych na 45 st przewyższenie policzysz dla każdego % z pamięci a do 100% dla 90 st musisz znać tabelę wartości funkcji sin/cos.

 

Pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...