Skocz do zawartości

[sklep] Decathlon - odzież i akcesoria sportowe


MikeSkywalker

Rekomendowane odpowiedzi

@@Poochaty, Cena tych "renomowanych" marek bierze się stąd, że są "renomowane", zatrudniają dodatkowych ludzi do dizajnu, projektów, testów itp. Oczywiście w niektórych aspektach są lepsze, ale nie znaczy to że dla danej konkretnej osoby są lepsze lub wygodniejsze.

Dla tych co jeżdżą max 1000 km rocznie wystarczy zapewne kask za 20 zł byle miałby atest i był wygodny.

Dla zawodowca szosowego pewnie będzie się liczyć też aerodynamiczność.

Dla Endurowca ochrona tylnej części głowy, wentylacja, może ochrona brody, możliwość założenia gogli/lampki itp. itd.

Są kaski na zimne temperatury z mniejszą ilością otworów, są na większe temp z lepszą wentylacją, są takie z klapką jak gorąco to otwierasz, jak zimno zamykasz, z siatką lub bez, z wymiennymi poduszeczkami lub bez z systemem MIPS lub bez, są nawet poduszki powietrzne dla rowerzysty (choć to już inna bajka).

Stąd te różnice cenowe.

Głowę chronią one wszystkie podobnie, tylko trzeba polatać po mieście i wybrać żeby nie ugniatał punktowo w czachę i żeby był wygodny.

 

Ja miałem wypadek w tanim kasku około ośmioletnim już dobranym pod kolor roweru i najprawdopodobniej uratował mi życie, bo przydzwoniłem głową w kamory.

Jeszcze z kołnierzem usztywniającym szyję poszedłem na miasto i objeździłem wszystkie sklepy mi znane, w całym mieście tylko dwa kaski były dla mnie wygodne (mam strasznie niewymiarową i dużą czachę) z czego jeden mniej, a drugi bardziej i to wcale nie ten droższy.

Ciągle słyszę, że wszystko co markowe jest drogie tylko dlatego, że jest markowe. Niestety nie zgadzam się z tym i tak po prostu nie jest. Nie twierdzę, że jak coś jest 3X droższe, to jest 3x lepsze, ale sprowadzanie wszystkiego do wspólnego mianownika to jest abstrakcja. Życie pokazuje coś zupełnie innego, jeśli chodzi o jakośc i cenę. I tyczy się to wszystkiego od kasków, przez samochody, ciuchy, buty, praktycznie każdy towar konsumpcyjny. Ilekroć oszczędzam, tylekroć się potem na tym przejeżdżam. Ale to jest temat rzeka, który się tutaj toczy wielokrotnie w kilkudziesięciu tematach chyba, więc dyskusja bez sensu, każdy będzie miał swoje argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów używa tych majtasów z wkładką http://www.decathlon.pl/spodenki-na-rower-mskie-mtb-700-id_8241509.html ?

Mam, kupiłem w komplecie do rowerowych szortów. Wkładka ok, choć IMHO nieco inaczej mi się układa niż w dekatlonowych obciślakach na szelkach, bałem się zsuwania ale całość dobrze trzyma się na tyłku ;)

Jak na razie przejechałem w tym kilkadziesiąt kilometrów w okolicznych chaszczach i jeden maraton. Ciekawe jestem jak się będą sprawować w lecie razem z ww szortami, bo generalnie jest w tym dość ciepło.

 

Poochaty, bo w większości przypadków to obecnie prawda. Zwłaszcza w firmach nastawionych na sprzedawanie właśnie marki i całej związanej z nią otoczki, vide te wszystkie Najki, Adidasy, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wszystkim trzeba po prostu zachować umiar - z cenami tak też jest, zauważyłam ostatnio, że wiele osób podchodzi do tematu cen, na zasadzie, czym droższe tym lepsze. Nie zawsze tak musi być ze wszystkim, przy kaskach również. Szczególnie jeśli chodzi o wygodę i tak uważam, że warto dopłacić do technologii, które wzmacniają skorupę np. double inmould, czy innych rozwiązań ale mimo wszystko zawsze trzeba kask przymierzyć, bo cena w wygodzie nie gra roli, sama kiedyś przymierzałam wymarzony kask za 700zł - i byłam zdziwiona, że mnie uwierał, mimo, że niższe tańsze modele modele były mi wygodne, w związku z czym siłą rzeczy zostałam zmuszona do kupienia tańszego ale wygodnego i nie narzekam

 

 

 

 

Ciekawe jestem jak się będą sprawować w lecie razem z ww szortami, bo generalnie jest w tym dość ciepło.

szkoda, w takim razie chyba rezygnuje, bo jak na razie mamy dość chłodno w Polsce, przy pedałowaniu w temperaturze 30C może być w takim razie ciężko, szkoda zresztą, że nie zrobili tam normalnej lajkry, która nie prześwituje (tak zresztą prezentują to na zdjęciach  :verymad: ) dobrze, że są fora, przynajmniej do sklepu nie musiałam iść, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, opis jest jaki jest, aczkolwiek tam jest wspomniane że to spodenki wewnętrzne do szortów. Jak już powiedziano materiał jest "siateczkowy" tak że raczej bedzie widać wszelkie "części niesforne" a model na zdjęciach ma wyretuszowane to i owo ;> W pasie przyszyte są guziczki pasujące do pętelek w dekatlonowych szortach.

Moja uwaga odnośnie ciepłoty tyczyła się konkretnego kompletu szorty + te gatki. W temperaturze ~20°C było mi wyraźnie ciepło. Za to maraton zaczął się w deszczu i niższej temperaturze i tu było komfortowo pod tym względem. Być może to kwestia tych konkretnych spodenek zewnętrznych.

 

Jak chcesz coś na lato, to sugeruję typowe obciślaki na szelkach. Powinni mieć jakieś damskie modele z dobrą wkładką. Zresztą są przecież też inne firmy z taką odzieżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Tylko że się później człowiek ogląda i wpada w panikę, bo ma wyjechać na miasto w fioletowym trykocie, czerwonym kasku, różowych skarpetkach, z bukłakiem ukrytym w pomarańczowym plecaku i na typowych terenowych oponach... Wszystko z promo 30-75% :D

W sumie to nie pamiętam, żebym coś kupił w decu w normalnej półkowej cenie :)

Czekam aż te kolorowe łyżki do opon przecenią... a co, z Krakowa jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No macie racje, to mój pierwszy sezon rowerowy i ogarniam wszystko. A i pewnie warto się wstrzymać, ale ciuchów nie miałbym na ten sezon. A przeceny przecież pewnie na koniec jesieni będą. Na razie to skarpety tylko mam na promocji, ale czekać na promocje warto :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zawadziłem o Deca na warszawskim Okęciu i stał już stojak końcówki serii z rowerowymi ciuchami, chociaż to były głównie takie cieplejsze rzeczy. Widocznie po jesieni ;)

Z innych ciekawostek Geax Gato Mud przeceniona na 20zł. W sumie opona dość specjalistyczna, więc za normalna cenę mogliby ją trzymać w nieskończoność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak chcesz coś na lato, to sugeruję typowe obciślaki na szelkach. Powinni mieć jakieś damskie modele z dobrą wkładką. Zresztą są przecież też inne firmy z taką odzieżą.
 

 

są inne firmy ale wcale tak różowo nie jest z damskimi rzeczami rowerowymi, tym bardziej, że muszę je przymierzyć 

 

 

 

 

 

JA w Decu nie kupuję bez promocji , wystarczy wyczekać odpowiedni moment, obniżki są duże więc warto się wstrzymać

 

jeszcze musi rozmiarówka pasować :P  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzisiaj przejechałem 117 km. w najtańszych gaciach z wkładką z Deca i wcale nie jest źle Myślę, że te za 99 zł. to będzie kosmos w porównaniu z tymi co mam.

 

 

ciekawe jak z tempem jej "ubijania".... w ogóle ciekawe jak wygląda szybkość zużycia gatek z w deca w stosunku do ilości przejechanych kilometrów i to zarówno tych tańszy jak i tych droższych :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza121 ciekawe z jakim tempem. Wiesz ja o rowerowych nie wiem, ale mam do biegania i są super ciuchy. Mam na lato koszulkę za 39 jakoś tak, kupiłem w tamtym roku i super nie zniszczona do dziś używam. Do zimowej tez zastrzeżeń nie mam koszulka, bluza i leginsy super, jakość w stosunku do ceny bardzo dobra. Biegam cały czas w zimie też i ciepło było, więc z rowerowymi myślę, że też będą wytrzymałe. Myślę, że jakość wytrzymałość jak tych biegowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawidK akurat wkładka rowerowa to niestety element podlegający najszybszemu zużyciu, reszta rzeczy w tym koszulka rowerowa, spodnie do biegania itp to zupełnie inna para kaloszy, bo one nie mają za zadania odciążać, z takiej ubitej jest więcej szkód niż pożytku. Z tego co kojarzę, to te najtańsze rowerowe sprawiały mi wrażenie szybko zużywającej się - ale to tylko moje wrażenie było, ciekawe jak będzie w rzeczywistości po X km :) Na razie i tak jest z tego co widzę pozytywnie, bo te z Lidla już by sprawiały wrażenie zużywających się  :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciuchy doszły, spodenki i koszulka super wizualnie mi się podobają i wyglądają na porządne. Skarpety też wyglądają w porządku. A dziwna rozmiarówka, spodenki L pasują, ale muszę wymienić koszulkę po mierzeniach wychodziła S, ale ciasna i muszę wymienić na M. Tylko szkoda, że znów muszę kurierem zamawiać. Dzwoniłem na infolinie i w sklepie nie będzie, tylko przez internet dostępna. I koszulkę zwrócę  w sklepie, a zamówię znów kurierem. Dobrze, że darmowy kurier. Iza121 pewnie wkładka się zużyje najszybciej, jak pisałem to mój pierwszy taki ciuch i wszystko wyjdzie jak z trwałością i jakością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przetestowałem spodenki i skarpety, super się jechało jest różnica.  Wygodne szelki nie uwierają, wkładka w odpowiednim miejscu, skarpety też wygodne. Jestem zadowolony. A i jestem dumny z siebie, ja jako niepełnosprawny 1 raz przejechałem 61 km. Super szczęśliwy się czuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się pod ten wątek bo nie chcę tworzyć nowego a temat w sumie pasuje. Jak to jest z reklamacjami w Decatlonie? Kupiłem niedawno spodenki B'twin 520 Przejechałęm sie w sumie może ze cztery razy i dzisiaj zauważyłem, że pruje się nitka/szew którym przyszyta jest wkładka. Fakt, że szew w tym miejscu jest potrójny a pruje się tylko jeden. Czy czekać aż się całkiem popruje, czy reklamować? Uznają to jako reklamację? Ktoś miał podobny problem?

Dodam tylko, że gatki są super, jeździ mi się w nich mega dobrze i nie chcę innych :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...