Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Tak jak pisałem - system operacyjny win7

Wiem, przeczytałem w jednym z poprzednich postów. Chodziło mi jednak o to czy ostatnio coś zmieniałeś w konfiguracji Windowsa. Zresztą nieważne - kup baterie i sprawdź czy wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że po podłączeniu stacji dokującej i wpięciu licznika nic się nie dzieje w sigma data center.

Nie pojawia się opcja zczytania danych...

 

Przeinstalowanie Win też nic nie dało...powoli kończą się pomysły....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wykluczyć uszkodzenie stacji dokujacej / kabla odpowiedz na pytania :

 

Czy podczas podłączenie stacji dokującej do komputera system informuje cie o jej wykryciu ?

Czy w "Menadżerze urządzeń" w sekcji porty COM i LPT widnieje na liście urządzenie "SIGMA USB" ?

 

Jeżeli 2x odpowiesz nie to masz uwalona stacje dokującą, jej kabel, lub złącze USB w komputerze.

Jeżeli odpowiesz nie tylko na drugie pytanie może być problem ze sterownikami. 

 

Jeżeli odpowiesz 2x tak to sprawdź :

 

Czystość styków w liczniku i stacji dokującej.

Czy styki na liczniku sprężynują i któryś nie jest zablokowany np ziarenkiem piasku.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracając do tematu po tym jak udało mi się opanować ginący puls po wymianie baterii. Czy w tym liczniku nie ma opcji ustawiania stref powyżej 100% ustalonego tętna max? Bo nie wiem czy nie ogarniam, ale ostatnia strefa indywidualna kończy się na 100% i nie można dobić więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mistrzu a słyszałeś o tym, że strefy treningowe lepiej ustawiać na podstawie tętna na progu mleczanowym

 

Nie tyle słyszałem  co o tym wiem ! :)  Mistrzu ...

I nie wklejaj mi tu mądrych tabelek , tylko przeczytaj jeszcze raz swojego poprzedniego posta i dojdziesz do wniosku ze pisałeś tylko o pulsie max a nie o pulsie na progu mleczanowym :).

 

Więc ustaw sobie strefy tętna pod puls na progu mleczanowym a strefę ponad 100% licznik będzie sygnalizował "alarmowym pikaniem" przekroczenia tętna dla ustalonej wartości 100%. - przynajmniej ROX 9,1 tak pika.

 

Pozdrawiam  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło mi o tętno max wpisywane w licznik, a nie moje. Zwyczajnie zapytałem czy jest możliwość ustawienia stref powyżej 100% i myślę, że średnio rozgarnięta osoba wiedziała by o co mi chodzi. Ale oczywiście zawsze musi się znaleźć pieniacz, który nic nie wniesie do tematu tylko na siłę wyszuka coś co można komuś wytknąć i się dowartościować. Polskie fora w pigułce :teehee:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrażajmy się precyzyjnie i czytajmy ze zrozumieniem ...

Jeżeli nie widzisz w moim ostatnim poście propozycji wnoszącej nieco do rozwiązania problemu ... to ja już  nie wiem ...

 

Istotna chyba jest wiedza w której strefie jesteś a nie to czy licznik ci napisze że to akurat 105%.

Zakładam że procenty potrafisz liczyć i jak chcesz to sobie to sam w głowie poukładasz ile % jesteś nad 100.

Myślę że średnio rozgarnięta osoba opanuje zaproponowany sposób ...

 

Jak forum ci nie odpowiada nikt cie tu na siłę nie trzyma ... zawsze możesz poszukać pomocy na obcojęzycznych stronach.

 

Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię się wdawać w gównoburze na forach, ale nie lubię też jak ktoś mi zarzuca coś czego nie uczyniłem. Cytując pierwszy post nie widzę w nim nic nie precyzyjnego.

 

"Czy w tym liczniku nie ma opcji ustawiania stref powyżej 100% ustalonego tętna max? Bo nie wiem czy nie ogarniam, ale ostatnia strefa indywidualna kończy się na 100% i nie można dobić więcej."

 

Po zgraniu do SDC pokazuje precyzyjnie strefy i czas w nich spędzony do 100% zadanego tętna. Powyżej tej wartości pokazuje już tylko ile czasu spędziłem ponad strefami treningowymi, ale nie pokazuje precyzyjnie, ani jakie to były wartości bpm, anie jakie wartości procentowe. Można jedynie odczytać puls maksymalny w trakcie treningu. Więc powyżej 100% i tak nie wyliczę nic z procentów. A według książki Friela piąta strefa treningowa jest rozbita jeszcze na 3. Więc chciałem precyzyjnie określić w której z tych stref przebywam. Szkoda, że nie przewidzieli takiej opcji, żeby można było ustawiać strefy powyżej 100%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z każdego treningu nagrasz LOG`a to z wykresów w SDC odczytasz i tętno i czas jaki spędziłeś ponad te twoje 100%.

 

Jak znasz dokładnie swoje strefy i robisz trening celowy na te strefy ponad, to co za problem zrobić kilka zestawów ustawień  licznika.

Strefy tętna można ustawiać swobodnie liczbowo.

Potem wgrywasz konkretny zestaw z ustawieniami stref na jakie chcesz trenować.

Wszystko się będzie zgadzać co do ilości uderzeń tylko mentalnie musisz pokonać fakt aby nie zwracać uwagi na %`ty .

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, 

 

używam licznika od kilku dni i mam jeden problem który mnie strasznie denerwuje. 

 

Na logikę jeżeli chodzi o informację o km dziennie powinno się to resetować z każdym dniem a u mnie w liczniku km dziennie jest taki sam jak km łącznie. Przecież to całkowicie nie ma sensu. 

 

Jest ktoś w stanie to wytłumaczyć logicznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...