Skocz do zawartości

[Ślęża] wjazd rowerem, czy legalny?


Kiciok

Rekomendowane odpowiedzi

mnie do tej pory boli ta wyprawa....

 

 

W sumie śmieszna gleba prędkość żadna, tylko te śliski kamienie...

I już wiem co się stało z moją oponą. Dzień wcześniej upuściłem kilka kropel płynu z klamki i te kilka kropel spadło na oponę i ją pożarło.

 

Czekam na film, może zobaczę jak leciałeś przez kiere :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czekam na film, może zobaczę jak leciałeś przez kiere :teehee:

 

Wrzucam go na OneDrive bo film co prawda jest na Youtubie ale coś się popsuło i w pewnym momencie film się zwyczajnie zawiesza mimo że przed wgraniem na YT wszystko jest ok .  Przy glebie kamera sie wyłączyła i nie idzie tego fragmentu odpalić a szkoda bo z wieżycy się zjeżdżało całkiem szybko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czołem...

 

Mam małe pytanie.Czy w tym roku ktoś z was organizuje nocny sylwestrowy wjazd na ślęże? Mam na myśli to samo co było w zeszłym roku, czyli spotkanie w Sobótce wspólny wjazd na szczyt zakończony podziwianiem fajerwerków.Tak wiem, że wiele zależy też od warunków atmosferycznych, ale gdyby przypominały te z zeszłego roku to z miłą chęcią bym się pisał. 

PozdRower :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nadzieje, że też będe. Dzisiaj zdjąłem już połowe gipsu i zastąpiłem ją bandażem.

Ale jak będzie śnieg to odpadam. Pójdę z buta. W śniegu za duże ryzyko gleby.

 

A śnieg jak by ktoś nie widział na Ślęży już jest - zdjęcie z niedzieli:

f6abcf9402701534gen.jpg

 

 

 

Jak chcesz michale w sylwka udeżyć na Radunię to uważaj bo tam będzie słowiański sylwek, więc można sie nadziać na dziwnych ludzi robiących dziwne rzeczy.

 

 

A tak poza tym ostatnio co prawda z buta, ale rozkminiłem sobie za######isty szlak idący prawie z samego szczytu Ślęży

Jest to były szlak organizacji ZGV (przez Polaków zapomniany) powstał w trzydziestym którymś roku, przebiega pod odstrzelonymi wejściami do sztolni. 

Ciekawostką i potwierdzeniem tego, że coś w nich produkowano, jest fakt, że w tych miejscach wypływały kiedyś o-ringi ze szczeliny w skałach, oraz olej, dodatkowo zacieki z zrdzy na skałach, ślady wiertnic oraz kawałki papy między kamieniami.

 

Zaciek z rdzy:

2c63f5e5e8410956gen.jpg

 

Oto ten szlak, dedykowany dla Ciebie Jaśku, wiem, że lubisz takie techniczne odcinki, zaczyna się na czerwonym i kończy przy wiacie na rozwidleniu czerwonego i żółtego. Taki singiel ze spora ilością schodków. 259623e03c29fff0.jpg

 


Heh właśnie dostałem wskazówki od znajomego jak dojechać do byłego tarasu widokowego.

http://dolny-slask.org.pl/4437922,Sobotka,Male_Olbrzymki_Punkt_widokowy_dawny.html

 

 

 

Zjeżdżasz od betonowej wieży na Ślezy po schodach w dół niebieskim szlakiem (dasz rade, gorsze rzeczy robicie na tych rowerach), jak już trzeci raz sie wy######isz i połamiesz obie ręce to znaczy że jesteś niedaleko. Od szlaku po prawej stronie masz Olbrzymki i Małe Olbrzymki - to tam.
Do Tąpadeł zjeżdżasz na zagipsowanie rąk, po drodze łamiesz nogi - wszak to szlak po schodach, ale cieszysz się ze znalezienia tego miejsca ;-)
Pozdrawiam ;-)

 

 

Ps. Jak ktoś chce stare niemiecie mapy to pisac na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...