Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wyjaśnienie. Poziome haki odpuszczam tym samym Longitude odpada. Tarn z widelcem w tej chwili za 400 Elżbiet ktoś ma jakieś doświadczenie z tą ramą? Po 19 latach uczę się od nowa terminologii rowerowej i widzę że ten Tarn ma standard boost 148x12 a nie widzę np. piast DT w tym rozmiarze :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejkum , przecież jestem fanem klasycznych poziomych haków!!!

Ale jeśli rower ma być pod jedno koło i przerzutkę , to smar na palcach rękawiczek i mocny zacisk to podstawa.

 

Single, planetarki i ostre - poziome haki,

Sowie haki czyli sufhaki :) dla debili ktoś kiedyś napisał

Klasyczne haki pionowe- jeśli tylko zwykła przerzutka, i żadnych ciągot jednobiegowych - najpraktyczniejszy wybór

Mimośród dla mnie to smród, mimo że Rysz pisał że lubi szanuje i nie piszczy, dla mnie suport ma być beton, monolit, węzeł kolumbijskiego krawatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciejas dzięki, sprawdzałem na stronie lokalnego sklepu i myślałem że mają pełną ofertę

 

yarr dopiero teraz spojrzałem na ETT przedtem tylko na kąty zerkałem, rzeczywiście wielka pyda z tego Tarna od HL 2016 dłuższy o 62mm. Chyba skupię się na poszukiwania HL-a.

 

Możecie jeszcze jedną rzecz wyjaśnić-na stronie Gienka nie ma już High Latitude ani samego Latitude (nie wiem jaka jest różnica między nimi) a w brytyjskich sklepach można spotkać roczniki 2017 powyższego.

 

Czekałem też na Surly KM ale cena nowego rocznika z widłem w poznańskim onemorebike 2,9k a chciałbym wydać trochę mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zabawne są też szprychy na czejnsteu na Skocie ktorego wystawia, z takm retro to wszystko fajnie ale chyba nie widdzę opcji zeby jezdzić po dzió na sztywnym 26 :) na radawist ostatnio taki rdzawy klon wisi z takim hamulcem ja w GT, choc bez takich slizgow dla linek hamulca, ale po tuningi wiertniczym, i pilnikowym dla szerszej opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo taki 26er na sztywno ma cię zgnębić, ma cię wykańczać, ma cię sponiewierać a ty i tak będziesz do niego wracał. Im więcej patrzę na te 26 calowe stalaki, tym bardziej zastanawiam się, czy Treka Cobii nie pogonić i jakiegoś 69era ugotować na sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Hę, w sensie nigdy nigdy nie miałeś małego koła, czy nigdy nie miałeś małego SZTYWNEGO koła? :)

Ja tam lubię czasem dostać w ręce, ale w d...pe to faktycznie nie lubię ;)

 

Bo taki 26er na sztywno ma cię zgnębić, ma cię wykańczać, ma cię sponiewierać a ty i tak będziesz do niego wracał. Im więcej patrzę na te 26 calowe stalaki, tym bardziej zastanawiam się, czy Treka Cobii nie pogonić i jakiegoś 69era ugotować na sztywno.

Mam sztywnego 26era i mimo grubych opon, i mimo że wiem co to kolana i łokcie ;) to za każdym razem jak biorę go w teren to podlewam plomby w zębach super mocnym corega klejem :)

 

p.s. Mam się spieszyć z fotkami małej zielonej kony? :D

 

p.p.s. Widział ktoś ostatnio na olx trzy odpicowane retro stalaki od jednego sprzedawcy (dwie za pińcet zł ze sterami Chrissa Kinga)? Marin zdaje się był jednym z nich. Mignęły mi a teraz nie mogę znaleźć. Chciałem się przyjrzeć komponentom.

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

p.p.s. Widział ktoś ostatnio na olx trzy odpicowane retro stalaki od jednego sprzedawcy (dwie za pińcet zł ze sterami Chrissa Kinga)? Marin zdaje się był jednym z nich. Mignęły mi a teraz nie mogę znaleźć. Chciałem się przyjrzeć komponentom.

To kolekcjoner z Bydgoszczy . Jak wpiszesz w wyszukiwarce siedem3 i zaznaczysz grafikę to wyskoczy kolkanaście jego projektow. Osobiscie kupowałem od niego tajtanowego" Raleighta .Polecam go , ale raczej z odbiorem osobistym ;)ma raczej marną reputację jeżeli chodzi o terminowość wysyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a ostatki ludzkości schowały się w przejściach podziemnych Ronda Jagiellonów i Kujawskiego oraz w kanałach pod dawnymi zakładami Zachem.

 

PS. Gdyby to, co jest zgromaszone na terenach dawnego zakładu Zachem w Bydgoszczy eksplodowało, to by z pobliskich wsi (np. z Torunia) można było krater podziwiać. Obecnie mieści się tam Nitrochem. Nie wiadomo co się tam robi i ile. Wikipedia podaje że Nitrochem robi rocznie 10 tys. ton trotylu i jest to największy producent trotylu na świecie :whistling:

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do właścicieli Wtyczek z poziomymi hakami - jaki zacisk hamulca macie z tyłu? 

 

Mam mały problem, a mianowicie - oś koła jest tylko nieznacznie przesunięta na hakach do tyłu, klocki w zacisku są w najniższym położeniu a już są za wysoko w stosunku do obręczy i niedługo zaczną dobierać się do opony.

 

Podejrzewam że zacisk który miały "oczko" do mocowania klocków dłuższy i/lub niżej byłby okej. 

 

Teraz mam zacisk Tektro R312S.

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

@rambolbambol - mam nadzieję, że wygoda nowego kokpitu rekompensuje wygląd mostka ;)

Chętnie bym się TERAZ do niego przysiadł :)

 

To kolekcjoner z Bydgoszczy . Jak wpiszesz w wyszukiwarce siedem3 i zaznaczysz grafikę to wyskoczy kolkanaście jego projektow. Osobiscie kupowałem od niego tajtanowego" Raleighta .Polecam go , ale raczej z odbiorem osobistym ;)ma raczej marną reputację jeżeli chodzi o terminowość wysyłek.

Podziękował. Na retro.MTB sporo fotek wyleciało z wątków, pozostają jakieś szczątki na image.google.

Zdziwiło mnie, że facet sprzedaje za 500ziko odpicowany rower ze sterami Chrisa Kinga gdzie same stery to praktycznie ta kwota :)

Podejrzewałem niecne zamiary ;) Dzięki za info o odbiorze. Nie podejrzewam, żebym coś teraz kupował, ale jak jakaś stalowa szosa się pojawi to kto wie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bierz  okrągły pilnik w dłoń i szlifuj

No jest to jakieś rozwiązanie, dzięki! 

 

Ale przy dalszym napinaniu łańcucha problem powróci, niemniej jednak po znalezieniu identycznego Wtyczkowego tematu na jakimś forum doszkoliłem się i wiem że trzeba szukać zacisku z większym riczem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cotic ogłasza akcję Yellow Friday - obniża ceny na ramy w kolorze żółtym o 50 - 100 funtów:

 

Roadrat Frame/Fork - £249 
Escapade Mk1 Frame/Fork - £249 
Solaris Frame - £399
Soul non-Stealth QR Frame - £399 
 
Jakby ktoś czyhał na nowego ramiaka od Cotica - to jest chyba dobry moment.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...