Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Państwo pozwolą że przestawię nowego członka rodziny: Marian Salceson znany też pod pseudonimem artystycznym Janko Muzykant

 

 

01.jpg

 

 

02.jpg

 

03.jpg

 

po jeździe testowej :)

 

04.jpg

 

i z pompinką

 

05.jpg

 

Marian jest mały bo dla małżowiny mojej :)

 

Chialbym podziękowac wszystkim którzy służyli mi radą i dobrym słowem a największą laurkę chciałbym wystawić Lordowi Kazafazie bez którego nie byloby mowy o tym projekcie.

 

Rozmarowo, geometrycznie i trakcyjnie pasuje użytkowniczce idealnie.

 

 

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

no ale ja o niczym nie wiedziałem :/ ?
tzn wiem ale o innym czymś i myślałem że to to i tak sobie myslę kurde co ta górna rura i wysokośc kiery do siodła, coś mnie nie pasowało
Grajek? Z takimi ładnymi hakami? no to ładnie, ładnie... zaraz pokażę Prezesowej co by nakręcić ją na koła do jej nie-wiadomo już- gienka w kolorze paprykarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj myslalem że sie orientujesz wszakże kiedy rozmawialiśmy o twoim rudym romku powiedzialem ci że wybór padł na janka muzykanta.

 

Haki bujane to dla mnie poezja i rewelacja.

 

Koła i hamulce z łapanki tzn. z garazu, ale to nie docelowy zestaw.

 

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis jak wkręciłem dziewczynę :)

 

Etap I

cieżki holender

Kupiłem jej ładnego holendra na start, do tego wiklinowy koszyk razem jakieś 16 kg lekko

wp000282.jpg

 

Wszysto ładnie ohy ahy jaki łądny rower . Wycieczka + 60 km i miała dość

 

Etap II w miarę lekki rower

kgvg.jpg

 

Dostała poczcikwego GT Karakoram 1994. Rower był mocno zajechany więc dostał nowy lakier i odnowione graty :)

Etap III

Jak już się wkręciła mocniej ....

20140112_121814%257E2.jpg

 

Tytanowy Kastle z 1993 roku. :) Przy okazji spełniłem swoje skromne marzenie o tytanie w chałupie :)

Edytowane przez sztopi17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne rowery i dziewczyny :) 
A ja postanowiłem się pocieszyć dziś. Słoneczko mieliśmy piękne w wawie, więc zmotywowałem się, wyczyściłem powierzchownie bezprądowca z rudej, zakonserowałem toną smaru, przy okazj poczyściłem łożyska suportu, odkrywając, że uszczelka od strony bez blatu jest kijowa, piach jak głupi się dostaje, złożyłem całość... i ruszyłem na lajtową wycieczkę po okolicznych błotach. A pocieszyłem, bo zauważyłem, że inni mają gorzej z rudą ;)

ruda.jpg

Edytowane przez am400d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo rudej... ja teraz w swoim coticu (po ok roku) przekładałem suport. Rudej ani śladu. "Lepik" wciąż na miejscu, nic nie spłynął ani nie pozaciekał. Za suchej piwnicy nie mam - mokra szmata schnie 2-3 dni. Zobaczymy jak będzie dalej ale póki co jest spox :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich suportów, to z rudą nie ma problemu żaden - może kwestia tego, że składam ze smarem? Tzn. Cienka warstewka na całość, grubsza na gwint. 

 

Fakt, że rozkładanie nie jest czystą robotą. Ale lepiej się uwalić smarem, niż rdzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł
Raz - fullik stalowy: Richard Sheppard of Ram Bikes:
http://www.bikerumor.com/2012/08/07/interview-richard-sheppard-of-ram-bikes/
 
Ram-Bikes.jpg 
 


 
650B-Ram-Bike.jpg
 
 
I custom z krajowego podwórka:

Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali trzech mężczyzn, którzy kradli drzewo z lasu. Złodzieje wywozili drewno m.in. specjalnie przerobionym rowerem.

7624_1.jpg
 http://www.drewno.pl/artykuly/7624,policjanci-zatrzymali-zlodziei-kradnacych-drewno-za-pomoca-roweru.html
:D

 

Edyta: inny przykład polskiego customa z fajnym widokiem na grzędę :)

rower.JPG

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...