Skocz do zawartości

Wheeler Team


QWEY564

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Ja do swojego Wheelera PRO 29 zamontowałem RS Judy XC (model '05) 100 mm skoku i też myślałem, że kąt główki zmieni się za bardzo, ale nie jest tak źle. Jeżdżę już na tym amorku od pażdziernika '06, przejechalem 1000 km i wszystko ok. Wcześniej miałem RST Capa T5 76 mm(tragedia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Wheelerze już od prawie roku śmiga Rock Shox J3. W sumie to jestem dosyć mocno zadowolony z tego widelca. Skok 80 mm, regulowane tłumienie powrotu, blokada skoku. Wszystko co jest mi potrzebne do turystycznego śmigania po okolicy mojego miasta i (rzadziej niestety) po Beskidzie Śląskim.

Ostatnio rowerek, a raczej tylne koło, dostało też nowe szprychy. Znów mogę jeździć bez strachu, że gdzieś 40 - 50 km od domu pęknie mi kolejna szprycha. 50 zł nie moje, ale srebrne DT prezentują się godnie i współgrają z kolorem ramy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem posiadaczem Wheelerka 4900 zx i ostatnio wymieniłem poczciwego rst mozo com na bombera mx. Mimo, że różnica w skoro to raptem 10 mm to Marzocchi jest wyższy od poprzednika co spowodowało podniesienie przodu. Teraz rower ma bardziej sportową geometrię a więc poprawiło się prowadzenie bike :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Wheelera - Pro 29 z 2006, a właściwie to z oryginału pozostała już tylko rama (zresztą całkiem dobra 6061 T5). Zmieniłem koła na Mavic na piastach XT, oponki to aktualnie semi slicki Panaracer 1,75, amor to bomber marathon sl doppio air, kierownica, rogi i sztyca z karbonu, napęd na shimano XT (tylko korba LX).

Kael

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Witam, mam pytanie do wszystkich Wheelerowiczów. Ile ważą wasze maszynki ?

 

Może ktoś wie, gdzie w Sosnowcu mogę zważyć swój rower, bo wszędzie gdzie byłem nie mają wagi ?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

P.S. W domu też nie mam na czym zważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde jedyna różnica to taka (przynajmniej według mnie) że jest troche trudniej z wchodzeniem po schodach :)

Jeździ się też troszke stabilniej i rzadziej odrywa od podłoża, no i musiałem sie przyzwyczaić że to już nie to samo WRC co wcześniej ;)

 

Ja swojego ważyłem w robocie na wadze służącej do ważenia ryb powieszonej na stojaku rowerowym ;) (brzmi dziwnie, ale rezultaty daje praktycznie 100%, sprawdzane z naszymi rowerumi Decathlonu i porównywane z wagami katalogowymi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja moim Wheeler Pro 29 zrobiłem już 1100 km. Jak do tej pory poza smarowaniem łańcucha i założeniem amortyzowanej sztycy Nex nie musiałem w nim nic a nic naprawiać. Wymieniłem tylko obręcz ale to z powodu wypadku na asfalcie.

 

 

Szczerze polecam ten roweryk!!

 

 

PS. Czy ktoś z was użytkuje może Wheelerka Pro 29 w wersji 22,5" ?? Poszukuję dokładnych wymiarów ramy, ale nigdzie nie mogę ich znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kupnem amorka się zbieram już od jakiegoś czasu ale nijak nie mogę się zebrać... zastanawiam się nad czymś pomiędzy Dartem2, Axonem(nie jestem przekonany) a Axelem...

 

może ewentualnie kupił bym coś używanego za ok400-500zl

ale mam brzydki zwyczaj wymieniania części jak już je kompletnie zajadę... no i lipa bo rst nie chce odpaść :)

btw teraz będzie się powoli kończył sezon w sklepach i serwisach więc może skorzystam:P ale to będzie się wiązało z wymianą korby, przerzutek, pancerzy i kasety... hehe :)

 

PS masz może jakiś pomysł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pomysł to i może jest tylko mnoże być problem z jego realizacją.

Na twoim miejscu poszukałbym starszych modeli tzn. np. z 2005 roku ale nowych. Ja tak zrobiłem i na początku tego roku wyrwałem RS Judy XC z '05, normalnie kosztował w 2005 ok 700 zł, na początku tego roku 450 a ja wynegocjowałem na 320 zł + serwis amorka gratis.

 

A odnośnie tych amorków, które podałeś to tak: o Axonie na forum nie czytałem dobrych opinii, RS dart to moim zdaniem spory klocek ale według mnie najlepszy z tych trzech ze względu na sprawdzone i dobrze działające tłumienie, a Axel hmm.... i tu nie wiem lecz jakoś jak ja brałem amorka to nie brałem pod uwagę Axela, tu muszą się wypowiedzieć jeżdżący na tym amorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie priorytetem jest niezawodność, praca pod 70kg bikerem i dobre tłumienie... potem jest waga(ale nie przesadzajmy z jakimiś klockami)... zależy mi na tym żeby zbytnio nie tracić czasu na serwisowanie czy zabawę w tuning i zalewanie amora olejem...

 

PS ile waży ta twoja judyta? no i gdzie ją kupiłeś(a jak na allegro to czy od prywatnego usera czy z jakiegoś sklepu)

 

pzdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dokładnie nie wiem, bo nie ważyłem go, ale z tego co podaje producent 2068g. Kupiłem ją w sklepie stacjonarnym M.K. Bike w Sosnowcu. Z tego co wiem to jeszcze niedawno mieli RS Judy XC (taki jak mój tylko srebrny) 80 mm skoku. Ja ważę 73 kg i amor jest w sam raz (chodzi mi o twardość), oczywiście liści to on nie wybiera.

 

P.S. U Arnika masz Judy XC, tylko ja swojego nabyłem za 320 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmn... w moim przypadku wszystko o skoku 80 lub 100mm(jeszcze nie jestem pewien co do słuszności montowania 100 jeśli seryjnie było 80+wielki mostek i 3 podkładki), nie-RST, lżejsze niż 2903g, z tłumieniem i jako tako uginające się będzie dobre B) oczywiście nie śmiem wątpić że przesiadka na np RS ze 100mm skoku będzie ciekawą przygodą(lol)...

 

ale teraz stoją na przeszkodzie fundusze zebrane po osiemnastce i "sponsor": może uda mi się za 0zł wycyganić jakiś rower i nie musiałbym bawić się ze swoim w "update", albo za zebraną sumkę kupić nowy rower, albo kupić wcześniej wymienione przeze mnie komponenty albo kupić sobie wreszcie motocykl... więc muszę się wstrzymać jeśli nie chcę potem szukać na allegro kupców na OEMy z roweru którego nie będę i tak używał... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tuning roweru to prawdziwy kanał, ostatnio zrobiłem podsumowanie tego co wymieniłem w moim wheelerze no i proszę :-)

Amortyzator z capy T5 na Axela elite

Tylne koło na piaście lx, obręczach mavica X221 i szprychach Dt

Opony na Michelin XCdry2

Dętki na Maxxis Ultralight

Pedały na SPD M540

Kasetę na alivio

Przerzutkę tył na XT przód na LX

Łańcuch na HG50

suport na deore

Do tego pierdółki w stylu chwytów Gianta, linek i pancerzy Jagwire, klocków hamulcowych baradine.

Tej zimy wymieniam korby na deore 2008 bo z tarcz w acerze to już niewiele zostało i łożyska sterów bo się tak trochę zmieliły :)

Piasta przednia chodzi jakby były kamienie zamiast kulek (a rozkręcanie czyszczenie i smarowanie nic nie daje) W tylnej mam luz na bębenku.

Wagę zbiłem poniżej 12kg (czekam na dokładny wynik) a wystarczy wymienić korby i amorka by zejść o kilogram jak nic :P Przebieg roweru to coś około 8000 km.

A i postaram się o foty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł mi całkiem sympatyczny ścigacz XC/maraton. Wprawdzie mógłbym poczekać rok i kupić krossa A6 czy coś w tym stylu, ale doświadczenia i radochy przy składaniu nic mi nie zastąpi. Rozmiar ramy to 19' mostek i kiera są fabryczne, z tym ze mostek odwróciłem do góry nogami (ma teraz spory kąt ujemny)

Foty:

obraz0103tq5.th.jpg

obraz0104id1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...