Skocz do zawartości

[Najlżejsze rowery] - działanie


Mentos

Rekomendowane odpowiedzi

Na sid'zie nie da sie jechac ? :eek:

 

Powiedz mi jedno dlaczego jakies 90% zawodnikow i zawodniczek sciaga sie wlasnie na sid'ach skoro sa takie wiotkie?

 

 

Wiec nie rozumiem po co miec jakiegos klocka skoro mozna miec sida...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy tez od samej konstrukcji ramy.. przynajmniej moim zdaniem - przesiadlem sie ostatnio na ramke hawka z innej wazacej mniej wiecej tyle samo, no stara była nawet troszke cięższa i różnica jest kolosalna.. (lżejsza w tym przypadku jest sztywinejsza) teraz nie mowie akurat o granicach 1kg ramy ale sam fakt ile wazy to nie wszystko..

Jak dla mnie do zaakceptowania jest sztywny rower w granicach 9kg juz nie mowie ze na tamtych nie da sie jeździć czy coś.. ale na lżejszym nie czuł bym sie bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widze to tak:

rower wyczynowy musi byc lekki ze wzgeldow oczywistych. nie mniej jednak musi to byc rower w 100% funkcjonalny (tutaj obnizenie trwalosci jest sprawa drugorzedna- i tak przejedzie zaledwie pare wyscigow, a za sezon beda nowe, lepsze rowery). im tanszy tym sila rzeczy ciezszy. tworzenie ultralekkich rowerow na pokaz to sztuka dla sztuki. podejrzewam nawet, ze wiele z nich nie jest tak naprawde uzytkowanych- zostaja zlozone przez paru kolegow z najlzejszych czesci z ich rowerow w celu sfotografowania, po czym komponenty wracaja do wlascicieli, ktorzy montuja je z powrotem w swoich "normalnych"(w pelni uzytecznych) bikach.

nie mniej jednak skladajac rower czy tez kupujac gotowy nalezy szukac rozwiazan jak najlzejszych (bo obnizenie wagi nawet w rekreacyjnym uzytkowaniu jest korzystne), ale nie moze odbywac sie to kosztem uzytecznosci, bezpieczenstwa i trwalosci (to ostatnie mozna pominac, jesli ktos ma za duzo kasy lub powaznie stratuje). tak wiec biki "mtb", jak z tego linka w pierwszym poscie, singlespeed (o ostrym kole nie wspominajac), na gladkich oponach itd to moim zdaniem parodia. a jesli ktos jeszcze twierdzi, ze na tym jezdzi to z calym szacunkiem jest albo niespelna rozumu albo zwyczajnie klamie... .dowod: superlekkie roweru sa na zdjeciach zawsze czysciutkie i w idealnym stanie wizualnym, a rower uzytkowany (chodzby najbardziej ostroznie) dlugo sie w takim nie utrzyma ;)

Ja to bym chciał sobie chociaż potrzymać taki rowerek: http://tinyurl.com/cralh - 5,8 kg. I w pełni funkcjonalny

o ile kasete 11-26 moznaby jeszcze uznac za wystarczajaca w pewnych specyficznych warukach, to opony dadza rade w najlepszym razie na zwirowce lub suchej drodze gruntowej.

dodano: jak patrze na stopien ingerencji wlasciciela w amort w tym scott'cie to dziwi mnie, dlaczego nie pozbyl sie uchwytu do mocowania tarczowki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalB_work

Jak czytam takie teorie "specow" od lekkich sprzetow to pojawia mi sie usmieszek na twarzy :)

Wy to wiecie najlepiej do czego dany rower/czesc sie nadaje i jak sie zachowuje, wystarczy fotka znaleziona w necie ;D

 

Troche racji macie ze czesc rowerow to tylko pokazowki ale dzieki temu producenci i uzytkownicy/zawodnicy znajduja nowe rowziazania i koncepcje...

 

p.s.

Polecam wszystkim forum na www.light-bike.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy to wiecie najlepiej do czego dany rower/czesc sie nadaje i jak sie zachowuje, wystarczy fotka znaleziona w necie ;D

ogolnie rzecz ujmujac masz racje. internet jest pelen opinii wystawionych przez "fachowcow" na podstawie kilku fotek, z drugiej jednak strony czasem majac specyfiakcje czesci i swiadomosc w zakresie podstaw mechaniki i materialoznawstwa mozna wiedziec na temat danej czesci wiecej niz bedac domoroslym specem, ktory komponent nie tylko widzial, ale nawet sie na nim przejechal. przyklad: nawet na tym forum widzialem kilkukrotnie, jak "znawcy tematu" opowiadali o wprost nieprawdopodobnych wlasnosciach niektorych metali (szczegolnie tytanu :) ).

zytkownicy/zawodnicy znajduja nowe rowziazania i koncepcje...

ciezko mowic o nowych rozwiazaniach, jesli bazuje sie na fabrycznych komponentach, co najwyzej odelzonych poprzez usuniecie paru "dodatkow" za pomoca srubokreta i pilnika. to po prostu zabawa na zasadzie kto jest w stanie wiecej wydac na rower, na ktorym nie bedzie jezdzil :D

koncepcje: no coz, do przykrecenia szosowych komponentow do ramy mtb, obdarcia siodla z pokrycia czy zmniejszenia liczby szprych w kole wielkim wizjonerem w zasadzie byc nie trzeba... .

Polecam wszystkim forum na www.light-bike.com

gdzie mozna wziasc udzial w plebiscycie na najlzejszy rower na forum, dostac za zwyciestwo w nagrode zaszczytny medal w awatarze i ew. dowiedziec sie, ile minimalnie trzeba wydac kasy, zeby odebrac go obecnemu posiadaczowi. jesli kogos to rajcuje to rzeczywisce serwis godny polecenia :D:P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specem go metalurgi nie jestem, ale mam dostep do różnego sprzetu, widziałem/dotykałem/jeździłem na różnych cudach i pisząc to co pisałem opieram się na mojej wiedzy/ doświadczeniu a nie ogladania obrazka z katalogu.

Póki co technika budowy ram/cześci dotarła do punktu w którym nie ma już zbyt dużych możliwości odchudzania itp przy zachowaniu wytrzymałości i sztywności czyli efektywności. Granice efektywności to zbudowanie np takiej ramy aby była bardzo lekka i przy tym na tyle sztywna żeby zysk wagowy faktycznie przełożył się na wynik czyli czas przejazdu itp. O co chodzi, było już pisane wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie mozna wziasc udzial w plebiscycie na najlzejszy rower na forum, dostac za zwyciestwo w nagrode zaszczytny medal w awatarze i ew. dowiedziec sie, ile minimalnie trzeba wydac kasy, zeby odebrac go obecnemu posiadaczowi. jesli kogos to rajcuje to rzeczywisce serwis godny polecenia :):D:)

 

Twoja glupota jest porazajaca.

 

Ja na light-bike widzialem projekty komponentow wykonane od zera np. pisaty, sztyce i siodla z wegla.

Cala mase roznych "domowych" usprawnien seryjnych czesci.

Extremalne modyfikacje komponentow.

Ciekawe i rzeczowe wyjasnienia wielu zagadnien np. slawnej sztywnosci lub jej braku w ramach czy amortyzatorach.

Wiele tematow jak tanio odchudzic rower itp.

 

Niestety tutaj jest sporo ludzi ktorzy bardziej przypominaja "polaczkow" zazdrosnych o kazda srubke(zl)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tutaj jest sporo ludzi ktorzy bardziej przypominaja "polaczkow" zazdrosnych o kazda srubke(zl)...

 

Dokładnie!

 

Twoja glupota jest porazajaca.

 

j.w.

 

Jeśli ktoś mysli, że te rowery nie jeżdżą ("kto jest w stanie wiecej wydac na rower, na ktorym nie bedzie jezdzil") to ja nie mam pytań 7.gif7.gif7.gif Większość osób z LB ściga się na tych rowerach, a część z nich to czołówka polskiego xc i maratonów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na light-bike widzialem projekty komponentow wykonane od zera np. pisaty, sztyce i siodla z wegla.

pytanie, ile te projekty byly warte i ile z nich wykroczylo poza plik CADa i znalazlo zastosowanie w jakims sprzecie.

Cala mase roznych "domowych" usprawnien seryjnych czesci.

Extremalne modyfikacje komponentow.

czyli tu uciac, tam wykrecic, jeszcze gdzie indziej zamontowac element z innego modelu. nie znam tego forum od "a do z", ale podejrzewam, ze wiele wiecej nie wymyslono :P

Ciekawe i rzeczowe wyjasnienia wielu zagadnien np. slawnej sztywnosci lub jej braku w ramach czy amortyzatorach.

takie wyjasnienie znajdziesz w kazdym podreczniku konstrukcji maszyn lub na co drugim forum rowerowym, wiec nie uwazalbym tego za wielka rewelacje.

Wiele tematow jak tanio odchudzic rower itp.

pisalem juz o tym i powtarzac sie nie zamierzam. czytaj dokladniej!

Niestety tutaj jest sporo ludzi ktorzy bardziej przypominaja "polaczkow" zazdrosnych o kazda srubke(zl)...
Twoja glupota jest porazajaca.

przykro mi to pisac, ale widze, ze ty i skrzynia macie powazne problemy z oddzieleniem czesci merytorycznej od personalnych animozji. jesli chcecie dalej ze mna dyskutowac to zdecydowanie musicie z tym skonczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie, ile te projekty byly warte i ile z nich wykroczylo poza plik CADa i znalazlo zastosowanie w jakims sprzecie.

 

czyli tu uciac, tam wykrecic, jeszcze gdzie indziej zamontowac element z innego modelu. nie znam tego forum od "a do z", ale podejrzewam, ze wiele wiecej nie wymyslono :)

 

Po Twoich wypowiedziach wnioskuje ze lightowanie sprzetu masz w jednym paluszku a projkety z lb to pikus przy Twoich pomyslach...wobec tego prosze zaprezentuj swoje osiagniecia w tej dziedzinie.

 

Przy okazji mozesz napisac gdzie i na czym startujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...