Skocz do zawartości

[hamulce] LX 2005/6 VS Avid 5


jacekkoz

Rekomendowane odpowiedzi

fajnie, gratuluje zakupów!

może i ja kupie 5 skoro wszyscy są zadowoleni.

a czy były/są srebne 5?

bo mi raczej zależy na jasnych szczękach

 

Jeżeli srebrne to Avid 7 lub LX, ale pare postów wyżej było o tym, że 5 nie występują w kolorze czarnym.

 

 

POZDRO

Oczko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

222 km zaliczone. Dokupiłem do hamulców klamki LX, dzięki temu można je doskonale wyregulować. Póki co nie narzekam. Luzów nie stwierdziłem. Hamują doskonale.

miałem obawy po przeczytaniu tego topicu, ale na razie mnie nie zawodzą. Jak zrobię kolejne km to coś jeszcze dopiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamoreks

Bo luzów nawet po 500 km w marketonach nie będzie. A jak mówią użytkownicy w LX zaczynają się od 2000 w górę. Wszystko zależy od ostrości hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduję się na avidy sd5 bo obecne jakieś standardowe tektro są do kitu.

Mam tylko pytanie jak to będzie wspólpracować z klamkomanetkami shimnano st-ef29 (czy w ogóle będzie?) :D

I czy te avidy mają sztywne ramiona? Bo tektro gnie się jak guma (i to miękka) :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w miare? :blink: Myślałem że będzie super git i w ogóle 100 razy lepiej :D No bo w sumie 100zł to nie mało i nie wiem czy warto.

I co masz na myśli mówiąc że "powinny" być sztywniejsze? Te moje tektro wyginają się dobre pół cm jak nie lepiej, to te avidy też tak mogą? W takim razie całkiem bez sensu to by było :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Mam tylko pytanie jak to będzie wspólpracować z klamkomanetkami shimnano st-ef29 (czy w ogóle będzie?)

Nie powinno być problemów choć jakość tych klamkomanetek pozostawia wiele do życzenia i też warto je wymienić.

 

 

Mam pytanko - czy w 2005 roku były produkowane LX-y z równoległym prowadzeniem klocków?

W 2005 był już nowy model (srebrne bez równoległego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemów choć jakość tych klamkomanetek pozostawia wiele do życzenia i też warto je wymienić.

 

Ale właściwie czym się objawia lepszość droższych klamek? Że są wykonane z mocniejszych materiałów, że są lżejsze? To akurat mnie za bardzo nie intersuje, nie na tym etapie w każdym bądź razie.

 

I w końcu jak jest z tą sztywnością avidów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, w takim razie chyba się zdecyduje :)

Klamek na razie nie będę wymieniał bo musiałbym też manetki i sporo kasy by poszło.

Poczekam z tym aż będę nowy rower składał :D

A skoro tak gną mocno to jaki boosterek byście polecili żeby nie za drogi?

Ponoć accenta niezłe są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi cos. Poszedłem do sklepu rowerowego po booster. Patrze i jest chyba tektro a moze accent. W kazdym razie biore w łapę i widzę ze otwory do montażu na piwoty nie są okrągłe tylko szerokie eliptyczne. o tak jak tu http://www.allegro.pl/item96025457_nowe_bo...nie_tanio_.html nie sprawdziłem tylko w którym miejscu wypadały by pivoty w tych otworach. Po co są takie szerokie te otwory. Przeciez jeśli sruby nie beda po zewnetrznej to sily i tak rozepchaja pivoty na zewnatrz. Wiec po co taki ksztalt otworów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem dlaczego sa takie "duże", w moim piwoty wypadaja na środku otworów.

magura ma np. z jednej strony mały okrągły otwór, a z drugiej podłużny żeby dopasować do konkrentego rozstawienia piwotów,

mnie zasatanawia bardziej, dlaczego są takie długie śruby i podkładki dystansowe, wdyaje mi sie że im bliżej hamulca tym lepejej?

 

Jka powinien byc prawidłowo zamontowany booster?

 

[jeśli ktoś ma zdjecia to bym prosił]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...