Skocz do zawartości

[Hamulce] Jakie tarczówki do XC?


CR7 Prezes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam (to mój pierwszy post na tym forum :) )

Mam pytanie odnośnie dobrego hamulca przedniego (tarczówki).

Jakie modele polecacie mam na ten cel przeznaczone maks 250 zł wiec nie bedzie za to niewiadomo czego ale waze koło 60kg. i siła zacisku nie musi byc nieprawdopodobna żebym poleciał przez kierownice przy predkości 50km/h :).

Tak wiec prosze o wasze sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam okazje kupić Avid BB5 za niewielka cene jak myslicie sprawdziłyby sie w XC?? Odrazu mówie ze waga ie ejst tym co jest priorytemtem jeśli hcodzi o hamulce moje hample mają mnie zatrzymać bo co mi po wadze jesli po każdym dodaniu "ognia" nie bede mółgwyhamować?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Avid BB ma wyjątkowo dużą siłe hamowania jak na mechaniki, tak więc w sumie szkoda, że Cię oszukał :025: Ale hayesy hydrauliki też będą wporzo, tylko sporo więcej hajsu, ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się jeszcze nad tymi hydraulikami shimano.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobisz z Hayesami dobrego interesu. Za 289zl masz komplet Shimano M535, a za Hayesa trzba zapłacić powyżej 500zl. A Shimano M535 mają taką samą siłe hamowanie co Hayesy! Wiem bo kolega ma Hayesy i sie zastanawie czy nie sprzedać Hayesow i nie kupic Shimano M535 za 289zl- jeszcze na tym zarobi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

' date='26.01.2006, 09:15' post='150610']

Dolicz około 60 zl za tarcze i już kosztuje więcej.

 

Wiem ale mi chodzilo o model.

 

To są używki i nie wiedomo jak z szczelnością, klockami i takie tam

Nowiutkie oby dwa modele sa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisza ze nowa - wydaje mi jest ze troche zakurzona

A zreszta niewazne, jest duzo takich okazji na allegro.

Ja sie szykuje na Avid Juicy 7 na przod ale Magurka Louisa wedlug mojego uznania jest zaraz po Avidzie nie liczac Marty SL i Formuly ORO za przydurzawe sumy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że na allegro ćżesto mozna zanleźć hample które w sklepach kosztują po 500 a na allegro wolają 300. bo albo zaesżłoroczny albo lekko używany albo śmigany :D Tak juz na powarznie zastanawiam sie czy Deore nie bedą takim wyrobem hydraulicznopodobnym, jest to niska grupa Shimano oraz pierwsza z Hudrauliką zastanawiam sie czy to nie oże byc tak jak z Alivio które sa do dupy i hamuja gorzej od V-ek (wiem bo mam nieprzyjemność je mieć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie szykuje na Avid Juicy 7 na przod ale Magurka Louisa wedlug mojego uznania jest zaraz po Avidzie nie liczac Marty SL i Formuly ORO za przydurzawe sumy...

To jak sie przymierzasz to poszukaj na rowerowej grupe dyskusyjna na google ogloszenia - jeden kolo mial do sprzedania soczyste 7 nowke za 400zl. Wedlug mnie za ta cene swietna okazja.

Link do goscia wstawialem tez w temacie dotyczacym aukcji na allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"hydraulicznopodobny"? Jest to super hampel za cene 309zł! Moze to nie jest Avid Juicy 7 albo Magura Luise ale jest to hampel dobry i przy mojej masie (73kg) zatrzymują rowerek bez problemu na zjazdach. Na niepewnym terenie (np. błoto, snieg) blokują koło. Terz miałen dylemat: "Co kupic". Wybrałem Shimano M535 bo na farum na 90% nie znajdziesz osoby która nie chwaliła by Shimano M525/535. I Avid (BBB 5) nie ma porównania do SH M535! Jak chcesz kupić tego Avida to tylko na tył,a jak na przód to tarcza 180 albo 203. I zaciisk BR-M535 (Deore) ma identyczną budowe co BR-M585 (Deore LX) różnią sie tylko kolrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...