Skocz do zawartości

[Kierowcy] Bezczelność na drogach


roweras

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano · Ukryte przez Schwefel, 19 Marca 2014 - efekt zastraszenia przez mecenasika
Ukryte przez Schwefel, 19 Marca 2014 - efekt zastraszenia przez mecenasika

Z wypowiedzi wynika, ze dostal tego najgorszego. Coz, po takiej akcji mozna chyba tylko powiedziec, ze slusznie.

 

Choc osobiscie wole karne łosie.

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez Schwefel, 19 Marca 2014 - efekt zastraszenia przez mecenasika
Ukryte przez Schwefel, 19 Marca 2014 - efekt zastraszenia przez mecenasika

Nie no, nie wierzę... Ten gościu naprawdę jest prawnikiem?

Hahahhahahaha

Ale jazda  :laugh: :laugh: :laugh:

A następnym razem nie ma co cackać się z naklejkami tylko oficjalnie zgłosic do strazy miejsckiej i na policję, niech się zajmą chwastem :teehee:

 

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez Schwefel, 19 Marca 2014 - efekt zastraszenia przez mecenasika
Ukryte przez Schwefel, 19 Marca 2014 - efekt zastraszenia przez mecenasika

Przyjadą albo i nie. Nawet jak przyjadą to stwierdzą, że to klepisko a nie trawnik i pojadą. Niestety SM i Policja dobrze działa na szaraczków a od poziomu Audi odpuszczają, bo nie wiadomo co to za polityk, celebryta czy inna szycha.


 

 

W sobote internauci przeprosili pana radce http://demotywatory....osiny-wystarcza

Podany Demotywator nie istnieje.

EDIT:

Demot wyleciał ale obrazka nie skasowali http://i.imgur.com/qlhozvW.jpg

Odnośnik do komentarza

 

 

Jakieś pól roku temu jak jeszcze starym bike'em śmigałem to miałem bardzo nieprzyjemna sytuacje. Jechałem sobie trochę powyżej 50km/h. Bylo to miejsce gdzie pojazdy z naprzeciwka maja osobny pas aby skręcić w inna ulice, jednocześnie przecinając drogę pojazdom jadącym moim pasem. Widze, ze gościu stoi, a ja mam pierwszeństwo to jadę, i nagle będąc jakieś 3 metry przed nim energicznie wymusił mi przed samym kołem.

W Warszawie są tacy, który w takiej sytuacji wysepkę omijają lewą stroną. Czy popierać? Ja bym popierał bo dla mnie jej bezpieczniej. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano · Ukryte przez Schwefel, 19 Marca 2014 - efekt zastraszenia przez mecenasika
Ukryte przez Schwefel, 19 Marca 2014 - efekt zastraszenia przez mecenasika

"Paweł Silbert, prezydent Jaworzna, mówi, że nie pochwala zostawiania naklejek na samochodach. - Ale nie pochwalam też łamania przepisów. Z powodu zachowania części kierowców muszę drugi raz układać chodniki. Ludzie chcą parkować wszędzie. Kilka dni temu byłem na obchodzie miasta. Niedaleko rynku jest przystanek autobusowy. W ciągu paru minut zaparkowały przy nim trzy samochody. Każdy kierowca mówił, że tylko na chwilę. Ale kawałek dalej są wolne miejsca, wystarczy się przejść - komentuje prezydent. Dodaje też, że nie jest w stanie zatrudnić tysiąca strażników, by pilnowali wszystkich ulic."

 

Ta wypowiedź dobrze podsumowuje problem chamskiego parkowania i chamskich naklejek. Tyle że wynika z niej sytuacja patowa, ale tu pytanie: czy władze miast tak naprawdę myślą o rozwiązaniu problemu?

 

Co do tego radcy prawnego, no nie cierpię takich ludzi. Do kamery, na pokaz, elegancik, kultura, "ę, ą", jak mówią, a czytając wypowiedź z forum tej jego dziewczyny wychodzi prawdziwa natura, cham i burak skończony.

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez Schwefel, 19 Marca 2014 - efekt zastraszenia przez mecenasika
Ukryte przez Schwefel, 19 Marca 2014 - efekt zastraszenia przez mecenasika

Powiem tak. W miejscu, o ktorym mowa mozna zaparkowac kawalek dalej tak, ze do przejscia nie ma 100m. Ale nie, wygodnis jeden z drugim musi zaparkowac zastawiajac pol przejscia (tylem samochodu)

 

rOTMCQMl.jpg

 

Moze zostane za to zlinczowany, ale.. Bylem przez ostatnie dwa tygodnie w Jaworznie, codziennie jezdzilem samochodem do centrum i ani razu nie bylo tak, ze nie moglem znalezc miejsca parkingowego. Problemem nie jest brak miejsc, ale mentalnosc " wozonej dupy". Co to za problem zaparkowac tam, gdzie miejsce jest i troche sie przejsc? Pan SK nawet gdyby musial zaparkowac pod hala, gdzie miejsce zawsze sie znajdzie, idac Mickiewicza zrobi sobie tylko i wylacznie zdrowy spacerek.

albo tak, ze autobus ma biede przejechac

 

JYUHb7Ql.jpg

 

A kolejny "miszcz" w bmw juz nawet nie drapie naklejek. Piesi musza go obchodzic, a ze pracuje w sklepiku prawie na rogu to wychodzi na fajke co 20 minut i auta doglada...ponad tydzien sie dalo nie zastawiac przejscia i naklejek nie mial...

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez Schwefel, 19 Marca 2014 - efekt zastraszenia przez mecenasika
Ukryte przez Schwefel, 19 Marca 2014 - efekt zastraszenia przez mecenasika

Logika jest pokretna...a pozniej z moich podatkow wydaje sie 400tys zl na remont nowych chodnikow bo sa rozjezdzone.

 

RMmUCril.jpg

 

35WSSEol.jpg

 

gWT5pJul.jpg

 

YSq4mV7l.jpg

 

YPFfwtZl.jpg

 

2B4jqlEl.jpg

 

Akurat nie mam zdjec tych rozjezdzonych od parkowania ale wygladaja podobnie jak ten powyzej, z ktorego zrobiono sobie prawoskręt.

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez Schwefel, 19 Marca 2014 - efekt zastraszenia przez mecenasika
Ukryte przez Schwefel, 19 Marca 2014 - efekt zastraszenia przez mecenasika

Trzeba sobie zadać pytanie kto projektuje, wykonuje, płaci za te chodniki?

Jak można wypuścić takie bubel?

Chodnik w mieście powinien wytrzymać wjazd pełnego wozu bojowego straży pożarnej.

To ją mam chodniki lepiej zrobione koło domu...

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez Schwefel, 19 Marca 2014 - efekt zastraszenia przez mecenasika
Ukryte przez Schwefel, 19 Marca 2014 - efekt zastraszenia przez mecenasika

To, ze nie byly zrobione jak byc powinno to jedno. Zreszta podnioslem o to larum juz dawno w urzedzie odpowiednio nazywaja nadzor nad nimi.

Tyle, ze drugie jest takie...ze tak samo zrobione a bez codziennej jazdy samochodow byly/sa dalej ok. Nawet przy codziennej jezdzie traktora i odsniezaniu.

 

Wydaje mi sie, ze za duzo jezdzilo (na widocznych zdjeciach) a gdzie indziej za duzo parkowalo i sie kumulowalo.

Odnośnik do komentarza
  • Mod Team
Napisano · Ukryte przez Schwefel, 19 Marca 2014 - efekt zastraszenia przez mecenasika
Ukryte przez Schwefel, 19 Marca 2014 - efekt zastraszenia przez mecenasika

Dla wszystkich, którzy uważają ze karne członki są odrażające, mega chamskie i w ogóle nic gorszego zaparkowanego nieprawidłowo auta spotkać nie może:

 

 

efb7a0f0d24358258953e48494a2ba35.jpg

 

 

Ciekawe co na taką niespodziankę powiedziałby pan Radca Prawny :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez Schwefel, 19 Marca 2014 - efekt zastraszenia przez mecenasika
Ukryte przez Schwefel, 19 Marca 2014 - efekt zastraszenia przez mecenasika

 

 

Logika jest pokretna...a pozniej z moich podatkow wydaje sie 400tys zl na remont nowych chodnikow bo sa rozjezdzone.

No tu już nie przesadzaj, bo o ile wcześniej było widać związek przyczynowy między parkowaniem a rozjeżdżaniem trawnika tak tu jest to ewidentny wynik "prostowania" zakrętu przez jakąś ciężarówkę czy autobus. Jeżeli od przejazdu osobówki tak połamał się chodnik to niezły bubel odwalili.

Odnośnik do komentarza
  • Mod Team

"Aaa...przejadę sobie dziś kolarza" - pomyślała pewna 25-letnia Australijka z Brisbane...
I co gorsze, jak pomyślała - tak zrobiła... :blink:

Na szczęście 56-letniemu bikerowi nic się nie stało, a nie z pełna rozumu Pani została odpowiednio ukarana (ok. 1650PLN mandatem i 3 miesięcznym banem na jazdę samochodem)

źródło: http://road.cc/content/news/114440-fine-and-ban-australian-driver-videoed-hitting-cyclist

https://www.youtube.com/watch?v=bLAuktN2N10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy miechy bez prawka to wyjątkowo liberalna kara, wypadałoby sprawdzić jej podstawowe możliwości psychofizyczne w zakresie prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu. Kolarz jechał ze stałą prędkością, baba przyspieszyła. Na nowo zdefiniowała pojęcie jazdy "na kole".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalezione: właściciel kanał YT" Rowerowe sytuacje"

http://youtu.be/0yQXw_zN2wo

 

Filmy tego Pana to idealny przykład, dlaczego rowerzyści mają opinię, jaką mają.

 

Przykład? Ktoś na niego trąbnął i pokazał biegnącą wzdłuż drogi, po której się poruszał, drogę dla rowerów.

Nasz bohater chciał powiedzieć: "Zgodnie z nowelizacją prawa o ruchu drogowym z 2011 obowiązek poruszania się po DDRze mam tylko wtedy, kiedy biegnie on w kierunku, w którym my się poruszamy. Ponieważ ten DDR skręca/urywa się, a ja jadę prosto, to jadąc po jezdni poruszam się zgodnie z prawem."

Powiedział za to: "Jadę prosto, debilu!"

 

Jako osoba wykorzystująca na codzień rower jako główny środek transportu po mieście, odcinam się od tego Pana, i jego zachowań, rękami i nogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na serio piszesz?

Sam używam roweru jako środek transportu i gdy nie ma DDR korzystam z ulicy. Szczerze Ci powiem, że nie ma chyba nic bardziej irytującego jak taki burak siedzący w samochodzie, którego jedyną zasadą na ulicy jest "Kto ma większą siłę przebicia ten ma pierwszeństwo/rację".

W dołączonym filmiku jawnie widać że nie ma w pobliżu DDR, a dana ulica posiada 2 pasy w 1 kierunku. Poza tym nie widzę nic niekulturalnego w wypowiedzi tego rowerzysty. A teksty kierowcy typu "trzeba jeździć chodnikiem" są tutaj poniżej poziomu.

 

Rowerzysta zwrócił uwagę, według mnie słusznie. Może przyszłym razem zaświta kierowcy coś w głowie zanim będzie wyprzedzał rower na gazetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...