Skocz do zawartości

[obręcz]Mycie obręczy


Rekomendowane odpowiedzi

Tak można :) Chyba że masz naklejki na niej i nie chcesz się ich pozbyć :P

Do aluminiowych obręczy polecam preparat do czyszczenia felg aluminiowych z TESCO (taki różowy w pryskaczce). Kosztuje ze 4 złote.

Wg mnie świetnie sobie radzi, a nie śmierdzi jak benzyna.

 

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna ekstrakcyjna jest tłusta i zupełnie nie nadaje się do czyszczenia obręczy czy tarcz.

 

benzyna ekstrakcyjna tłusta? z tym się nie zgodzę.

 

Pewnie są lepsze odtłuszczacze do tarcz i obręczy, jednak benzyna ekstrakcyjna też całkiem dobrze się w tej roli spisuje

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że twój brat jeździ na tych drzwiach :whistling: To byłaby nowość, bo już słyszałem, że Polacy to polecą nawet na drzwiach od stodoły...

Nie aczkolwiek odtłuszczanie jest poto żeby potem nałożyć na nie maty z klejem i powierzchnia ma nie być tłusta żeby klej się trzymał ;), także jest stosowana tutaj jako "odtłuszczacz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem można ją stosować jako odtłuszczacz, ale np: do szejkowania łańcucha czy czyszczenia łożysk ze starego smaru bo i tak później się nakłada nowy smar czy olej a one są tłuste, ale nie do czyszczenia tarczy hamulcowej która dla zadowalającego hamowania musi być odtłuszczona i czysta

 

przy zastosowaniu poza rowerowym często jest używana do rozcieńczania farb czy do czyszczenia np: pędzli czy rąk po malowaniu

 

drewno czy tam plastik przed klejeniem owszem wato odtłuścić lecz nie wymaga ono silnego odtłuszczenia w przeciwieństwie do tarcz hamulcowych

 

mario1979

mam nadzieje że po umyciu wodą z płynem dokładnie wytarłeś obręcz/tarcze i dopiero hamowałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...