Skocz do zawartości

wojciechB

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  63
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Dodatkowe informacje

 • Skąd
  Olsztyn/Gdańsk

Osiągnięcia użytkownika wojciechB

Odkrywca

Odkrywca (3/13)

 • Pierwszy post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Od tygodnia
 • Od miesiąca

Ostatnio zdobyte

3

Reputacja

 1. wojciechB

  [ szosa ] Kącik szosowy

  Pewnie że dobrym Oprócz haka przerzutki sprawdź też tylne haki. Zwróć też uwagę czy tylne koło zamykasz równo, czy przypadkiem po zaciśńięciu nie pochyla koła w jakąkolwiek stronę. Przeglądałeś może manetkę ? Działa zawsze z takim samym oporem?
 2. wojciechB

  [ szosa ] Kącik szosowy

  Zużyte koronki, rozciągnięty łańcuch, krzywy hak, syf przy sprężynie przerzutki , wytarte kółeczka przerzutki... problemów naprawdę można wiele mnożyć. Sprawdzałeś bębenek lub samą oś? Nie są przekrzywione?
 3. wojciechB

  [ szosa ] Kącik szosowy

  INDEX 6 i 7 to ta sama odległość na manetce. Nie wystarczy wyregulować odpowiednio? Wiem że wygodniej by było z siedmioma przełożeniami ale wystarczyłoby pominąć np. pierwszą pozycję na manetce lub zacząć regulację od pozycji 6. Zostałby jedynie pusty "bieg" na manetce z jednej strony.
 4. wojciechB

  [ szosa ] Kącik szosowy

  Ja posiadam od kilku tygodni "stara szosę za 5 stów" Atala Corsa GS Czy warto? Musisz sam zdecydować. Starsze szosy wymagają czasem trochę pracy (choć nowsze często również ) Wg mnie można na nich śmigać z powodzeniem. Średnia 35-40 km/h , Vmax na płaskim 75 km/h , a to na zwykłych kołach trekingowych "na miasto" (waga roweru około 9,5 kg). Teraz czekam na szytki do oryginalnych kół i spadnę poniżej 9 kg Pościgać z nowszymi szosami też się da. Czy wygodnie? Musisz dobrać odpowiedni rozmiar ramy. Starsze szosy miały "większe" rozmiary (moja ma 58 cm pod siodłem przy moim wzroście ok 175). Wygodne siodło to odrębny temat Co do manetek na ramie -> osobiście je uwielbiam, pełne skupienie podczas jazdy. Chociaż powyżej 50km/h nie odrywam już rąk od kierownicy
 5. wojciechB

  [ szosa ] Kącik szosowy

  na oko wygląda że masz założone szytki na obręcze, wentyl wygląda jak PRESTA. Pompka da radę, tylko nie dobijaj powyżej 7 atmosfer mi urwało końcówkę... W. ps. naprawdę ładna włoska ramka! (mam prawie identyczną ;P )
 6. Świetna sprawa. Masa prawie żadna no i zmusza do skupienia. O przełożeniu trzeba wcześniej pomyśleć... powyżej 50 km/h nie puszczam kierownicy - za bardzo się boję xD
 7. wojciechB

  Ballistic - Czołg

  Podstawowa maszyna do przemieszczania się w mieście i po lesie,
 8. wojciechB

  [ szosa ] Kącik szosowy

  Cześć, z daleka wygląda to na włoską robotę. Moja szosa ma prawie identyczną ramę -> Atala Corsa GS (choć stery są zupełnie inne...) . Nie posiadam niestety spisu wszystkich modeli. Pozdrawiam W.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...