Skocz do zawartości

[Plecak] alternatywa?


rybciasum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od zawsze jeżdżę na trasy z plecakiem lecz ostatnio zamarzyły mi się dłuższe wycieczki :/ po 90 km moje plecy są już całkowicie mokre, na dodatek doskwiera lekki ból kręgosłupa... Niestety sakwy odpadają bo nie koniecznie jeżdże po szosie, na dodatek ten bagaż składa się z 1,5 litrowego picia (na trasie i tak muszę dokupić jeszcze jedno ;/), chyba że bym woził dwa bidony w stojakach po 1l, komórkę, klucze, narzędzia takie małe, dętkę, oraz potrzebne dokumenty, jeżeli ktoś ma jakieś propozycje byłbym wdzięczny, dzięki i pozdrawiam ;)

 

Wczoraj widziałem kolesia na trasie z takim małym plecakiem właśnie, ciekawe jak by to się sprawowało, można dostać w miarę rozsądnej cenie takie plecaki ? jakiej są pojemności i co można do środka zmieścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm szczerze mówiąc ceny troszkę nie w moim zasięgu, mój rower wymaga inwestycji w najbliższym czasie więc to będzie raczej priorytetem najbliższych wydatków ;P. Pozatym na zdjęciach wyglądają na duże, ma ktoś może jak to wygląda tak naprawdę na plecach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torba podsiodłowa? Ale taka większa

 

Większa torba podsiodłowa zmieściła by dętkę komórkę i dokumenty ? :>, jeżeli tak to może za taką bym się rozejrzał, a co do plecaka to był on takiej wielkości że ledwo dętka się w niego upchnęła, zajmował mu tylko kawałek pleców, może nie był to plecak rowerowy, ale nigdzie na alledrogo nie mogę znaleźć podobnego wynalazku :/. Potrzebuje tam upchnąć tylko dętkę, komórkę i klucze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieściłaby. Moja mieści dwie dętki, zestaw do dętek (łyżki, łatki, klej), skuwacz, toolsa z imbusami, dokumenty, telefon (rozmiaru smartphone) i klucze do domu. I jeszcze odrobina luzu jest :) Oczywiście nie wożę wszystkiego i ciągle, ale jak trzeba to trzeba :)

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam plecak Quechua Forclaz 25 Air.

 

http://www.decathlon.com.pl/PL/forclaz-25-air-116976122/#

 

Jak nazwa wskazuje ma 25 litrów pojemności - idealna pojemność na takie średnie wakacyjne wycieczki, zmieścisz wszystko.

AIR COOLONIG SYSTEM - specjalne styropiany(nie wiem dokładnie co to jest) które nic nie ważą, nie da się ich zgnieść jednak sprawiają, że między plecakiem a plecami masz przestrzeń która zapobiega przegrzaniu.

Pas biodrowy + pasek rozciągliwy na klatkę piersiową (nie ma mowy aby podczas np biegania czy jazdy na rowerze plecak się ruszał i rzucał na wszystkie strony)

Bardzo wygodny - chodź byś wrzucił tam dwudziesto kilogramowy worek gipsu to i tak nie czuć tej wagi na ramionach czy plecach (impossible! but real :))

 

Kupiłem w Decathlonie za 150zł i jest to najlepszy plecak jaki kiedykolwiek miałem na plecach. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dość tani i chwalony na forum: http://allegro.pl/super-plecak-rowerowy-4f-prolight-najtaniej-i1691921612.html

Do tego jakiś bukłak i w 120 PLN można zamknąć się z całkiem fajnym kompletem :)

 

Ewentualnie nieco droższy plecak Authora:

http://allegro.pl/nowy-plecak-author-turbo-lekki-znakomita-cena-i1709628125.html

Posiadam i polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w tą torbę podsiodłową schowasz te picie 1.5 lita i jak twierdzisz i tak to jest dla ciebie za mało. Polecam - The North Face "hammerhead"

Plecak niewielki, ma 12 litrów pojemności, poza tym posiada bukłak 3 litry oraz system wentylacyjny na plecy. Solidnie uszyty. Uzywam go ponad rok. Naprawdę polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl ewentualnie o torbie na kierownicę (mapnik). Używam i wbrew pozorom mieści się do niej wszystko co potrzebne. 1,5 l picia tam nie włożysz oczywiście, ale taką butelkę można zawsze zmieścić do koszyczka zamiast bidonu :D Coś za coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...