Skocz do zawartości

[opony w teren 28"] Zmiana opon 28" szosowych na terenowe


freed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;)

Potrzebuję pomocy przy zmianie opon z szosowych, na coś bardziej terenowego, jazda w lekkim terenie itp

Jaki rozmiar szerszych opon mogę wrzucić na felgę? Czy konieczna jest też wymiana dętki?

Mile widziane linki z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ostatnio zmieniałem właśnie gumy na terenowe.

Wybrałem Schwalbe Smart Sam 700x40c.

Na obręcz szerokości 19mm nadają się znakomicie, weszły by nawet 700x45c (47-622).

Opony sprawdzają się praktycznie w dowolnym terenie.

 

Do takich opon musisz mieć dętkę z oznaczeniem np 700x35-47.

 

Bobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w innym temacie.

Ja dokładnie zrobiłem tak samo z tym , że wybrałem 28x1,75. W moim przypadku szersza była bardziej pożądana - las. Opony do szerszej - Schwalbe-SV 19A extra light 140g dętka 28x1,5/2,35 (29")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam MAXXIS WORMDRIVE 42C. Po zmianie z grubosci 37 na 42 komfort jazdy zwiekszyl sie znacznie, w terenie zachowują się nieporównywalnie lepiej, a na asfalcie nie ustępują tym cieńszym wcale poprzez specyficzną budowę (płaska na środku bieżnik z boku). Oponę polecił mi użytkowik fw66 za co jestem mu wdzieczny bo jest tania (kupiłem 2 nowe za niecałe 80zł) i spełnia moje wymagania całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to te 29" nie wejdą na 99%

 

Mowie ci wez te co Ci pisałem http://www.mudserwis.com/opona-maxxis-wormdrive-700x42c-p-1385.html

 

Zaplacisz 80 zl i w zamian dostaniesz lekkie opony, z plaskim bieznikiem na srodku, ktory spowoduje ze bedziesz miec male opory na asfalcie, do czego w duzej mierze sluzy cross, a ponadto bedzie niezle trzymac w terenie z uwagi na boczna konstrukcje bieznika.

 

Jeśli chcesz inną, bardziej terenową to szukaj opony z oznaczniem 700x42 (42 to grubosc), lub grubsza 700x45 (ale pewien nei jestem czy 45 wejdzie wiec na wlasne ryzyko;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarły Schwalbe Smart Sam 28x1,75 i powiem wam,że ta oponka jest na styk jesli chodzi o szerokosc w moim rowerze.Nic wiekszego bym tam nie upchał.

Rower znacznie "zmężniał" na wygladzie. Prezentują sie swietnie. Zobaczymy czy znacznie zwiększą sie opory toczenia ;) no i najwazniejsze czy poprawi sie komfort jazdy po miejskiej dżungli. Podejrzewam że tak bo oponka jest znacznie wyższa.

Jeszcze raz dzieki wszystkim za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez zamawiam smart sam, ale zastanawia mnie czy jeżeli znalazłbym coś o podobnej szerokosci ale z 29tek, czy bede musial wymieniac obręcz ? Czy również dętka musi być zmieniona ? Rower 2008 giant x-sport 3 xl vbrake.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...