Skocz do zawartości

[mostek] Złamana śruba.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

To teraz ja przedstawię wam problem mojego znajomego.

 

Chciał on sobie zamontować koszyczek na bidon, ale użył do tego jakichś śrubek z tworzywa sztucznego i jednej urwał się łebek.

Co z tym fantem zrobić? Wiercić w tej plastikowej śrubie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruba w mostku pewnie jest aluminiowa więc dość miękki materiał.

Śruba w mostku na pewno nie jest aluminiowa ;) (chyba że to odchudzony mostek w lekkim rowerze lekkiego zawodnika)

W moim przypadku była to 10.8, miałem 'trochę' problemów z usunięciem jej pozostałości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie można wkleić coś w mały otwór powiedzmy imbus cienki czy coś i okręcić no bo jak ktoś wspominał to musisz znaleźć śrubę i wiertło lewe choć nie wiem po co wiertło ale śrubę na pewno :)

 

Śruby tytanowe właśnie są, bo próbowałem wkrętakiem.

Zrobie tak że nawierce nową dziurę i nagwintuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa, ale nie beznadziejna.

Konieczna wiertarka stołowa z imadłem z możliwością regulacji obrotów. Dobre wiertło, wolne obroty, punktak, pewna ręka i sporo cierpliwości.

Jeżeli nie masz którejś z tych rzeczy to zleć to profesjonaliście albo kup nowy mostek. To najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zrobiłem kiedyś ten błąd. Na szczęście to tworzywo jest dość słabe, więc udało się rozwiercić i wydłubać to ze środka małym śrubokrętem bez uszkadzania gwintu.

Wiertarka nie podejdzie w to miejsce, a samym śrubokrętem nie idzie tego wydłubać.

Ma ktoś jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował zrobić czymś mały otwór i wkleił w niego imbus na kropelkę, a następnie nim próbował to wykręcić. Skoro mówisz że wiertarka nie podchodzi, to (może to trochę szalony pomysł) spróbuj korkociągu? Tworzywo z wkrętu od tamtej pompki (Author) spokojnie dało się przebić z niewielkim naciskiem, jeśli to takie samo to korkociągiem powinno się udać zrobić otworek. Jak już będzie otworek to jesteś w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...