Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Podbijam. Wcześniej jeździłem trekkingiem, przesiadłem się na Crossa 61cm z mostkiem oxygen driver. Kierownicy niestety nie da się już podnieść. Poleci ktoś ciekawy mostek z możliwością regulacji? Nie ukrywam, ze pozycja bardziej wyprostowana lepiej mi służy, chyba ze to kwestia przyzwyczajenia. 

Mostek.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,  

potrzebuję pomocy czy rama Kross Inzai 2019 w rozmiarze L (550mm) będzie odpowiednia dla chłopa 189cm i z przekrokiem 89cm, mierzonym przy ścianie z książką ? 
Czy raczej szukać czegoś większego ? Jak liczę wg. wzoru to 89x0.63 = 56,07cm. 
 

Z góry dzięki za pomoc. 

kross.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Szukam roweru crossowego. Wzrost 185, nogi krótkie jakieś 80 cm. W oczy rzucił mi się Romet Orkan. Wg tabelek producenta pasuje do ramy 21, ale mam wrażenie ze to trochę optymistyczny szacunek. Może ktoś już dobierał ramę takiego rometa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich proporcjach podejrzewam że lazaro elitary powinien ci pasować (słynna "długa rama" ) choć nawet na 19 " może być ciasnawo w kroku....

https://allegro.pl/oferta/lazaro-elitary-v3-alivio-hydraulika-octalink-19-ol-9491474396

Szansa na kands maestro / avangarde (19" na starej ramie)  czy lazaro integral raczej już nie istnieje - zwłaszcza w odniesieniu do nowych rowerów.

 

P.S. Książka, ściana, miarka i masz zmierzony DOKŁADNIE przekrok - tu też centymetry mają znaczenie :D

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć wszystkim! Przybywam z szybkim pytaniem, ponieważ jestem gotowy zamawiać rower tylko mam problem z rozmiarem ramy. Konkretnie mówimy o rowerze Romet Rambler 27,5 3. Do wyboru mam rocznik 2016(górna rura ramy bardziej na skos w dół) na ramie 21" lub rocznik 2017(górna rura bardziej prosta) na ramie 20". Wzrost ok. 184cm i przekrok ok. 90cm(dlugie nogi). 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przecież Rift zone występuje w 3 wersjach które różnią się wyposażeniem i to że w najtańszej nie ma sztycy opuszczanej nie znaczy że nikt inny sobie jej nie dokupi do tego modelu. Firma po prostu przyjęła taka politykę że będą dawali krótkie podsiodlowki żeby nawet niscy mogli sobie włożyć sztyce ze skokiem 150mm czy więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej, planuje kupić ramę szosową Vitoria ultimate sk (zdj.1) i waham się między rozmiarem M i L. Jaki rozmiar byście mi doradzali?

Mój wzrost 178cm, przekrok ok 82cm.

Ps. Do tej pory jeździłem na Krossie Vento 5 z 2016  rozmiar M (zdj.2) i wydaje mi się że był minimalnie za mały.

ULTIMATE SK DISC-166-GEOMETRY Model (1)_1~2.png

 

Screenshot_20210108-000139.png

Edytowane przez Frydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki za podpowiedzi, ale nadal nie rozwiało to moich wątpliwości, ponieważ:

- koledzy na tym forum we wcześniejszym moim poście z zapytaniem o wielkość ramy doradzają 17'' dla mojego wzrostu

- na stronie Rometa jest odniesienie jedynie wzrostu do ramy S,M,L i tutaj faktycznie powinnam skłaniać się ku rozmiarowi M, cokolwiek to znaczy...

- na innych znalezionych w necie tabelach z rozmiarami ram dla Romet Orkan widnieje rozpiska 17"-18'' rozmiar S, 19''-20'' rozmiar M, 21''-22'' rozmiar L, także tutaj wychodzi na to, że M ma te 19''

- z kolei na stronie, na której chcę kupić dany rower jest podany rozmiar ramy 19'' jako L

- z jeszcze innej strony wg wyliczeń, gdzie aby dowiedzieć się jaki powinno się dobrać rozmiar ramy należy długość swojej nogi przemnożyć przez 0,63 i tu już mi wychodzi także rama 19''

- Pan w serwisie rowerowym doradził 17'' jako rozmiar M dla Rometa i właściwy dla mnie

Jestem skołowana. Niestety nie mam możliwości przymierzyć się do tego roweru w dwóch różnych rozmiarach, ba! nawet w jednym, ponieważ tego roweru fizycznie nigdzie nie ma. 

POMOCY! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolina - nikt Ci tu nie pomoże. Moja lepsza połowa ma Scotta L 19 cali i przy wzroście 170 jest na nią za mały. Po prostu producenci wypisuja na swoich stronach i ramach co im ślina na język przyniesie. 

Wrzuć linka do geometrii jak znajdziesz - moze być odrobinę pomocna. Jak dobrze pomierzyli.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...