Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

To jaki problem? Szukaj geometrii roweru i czytaj - efektywna długość górnej rury powinna zawierać się w zakresie 595-605mm. Czyli dla A2 2011, 19".

 

Ok, dzięki. Zmierzyłem się jeszcze raz, z precyzją krawiecką ;) Wyszła mi trochę mniejsza efektywna długość górnej ramy: 589 - 599 mm. Wg krossa jest to tak na granicy 17 i 19, ale udało mi się go znaleźć w sklepie nieopodal i wygląda, że byłby okej... ale rozważam jeszcze Unibike'a Evolution. Tutaj 19'ka ma górną rurę w długości aż 610 mm, a 17-ka 585 mm i ten sam problem - brak ramy 18'' w ofercie. http://unibike.pl/evolution.html

 

Czy wygodniej będzie mi na ramie 17 cali czy 19 w tym unibike'u?

 

Przypomnę: Wzrost 176 cm, noga 83cm, waga 65kg.

 

 

spasiba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę że nie tylko ja mam problem z ramą :) Chciałbym się poradzić. Kupilem rower, o wielkości ramy 17". Wcześniej przez dobre 7 lat jeździłem na rowerze o ramie 19". Czytałem trochę w internecie i do mojego wzrostu teoretycznie powinna być rama 17". Chodzi o rower górski. Mam 167cm wzrostu. Ale tak jak mówie, jeździlem 7 lat na 19". Teraz po kupnie tego 17" jakoś dziwnie się na nim czuję, na szczęście mam możliwość wymiany na 19". Tylko właśnie teraz nie wiem - wymieniać go czy nie? Czy 19" jest według Was za dużą ramą jak na mój wzrost? Czy przez te 7 lat jeździłem na za dużej ramie? Proszę o jakąś poradę w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam 190 cm wzrostu i 91,5 cm od podłogi do krocza.Czy rama 21" w Krossie LEVEL A2 będzie odpowiednia?

Jazda raczej rekreacyjna.Pan w sklepie rowerowym stwierdził że potrzebuję ramy 23" najlepiej w 29erze, natomiast z wyliczeń na stronie producenta wynika że potrzebuję właśnie ramy 21", więc żeby mieć pełen obraz sytuacji potrzebuję jeszcze Waszej opinii :icon_cool:.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21" będzie ok. Bardziej martwiłbym się widelcem, swoje pewnie ważysz, a XCM szybko łapią luzy nawet pod lekkimi użytkownikami.

Ważę 73kg, więc niewiele.

Orientujecie się jak ma się pozycja na levelku a2 2012 do 2011?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moje wymiary:

179cm[+- 1cm] wzrostu,długość nogi(krok) 86cm[+- 1cm].

Mam możliwość kupna roweru crossowego Kellys Definite rocznik 2010 w rozmiarze 21"-533mm---link do geometrii http://http://www.bikekatalog.pl/2010/rowery/72/foto:2/ i oczywiście jak większość tutaj obecnych nie wiem czy będzie to dobry rozmiar.Pomnożyłem dł. nogi(86cm) przez współczynnik 0,63, który we wszelkich poradnikach jest podawany dla rowerów cross/trekking i wychodzi mi ok.54cm...czyli rura pod siodłowa powinna być idealna.Jednak martwię się długością górnej rury poziomej,wydaje mi się,że może być troszkę za długa.Ogólnie czy geometria tego rowerku w rozmiarze 21" nie dostosowana dla trochę wyższych osób?Co wy na to?:)

Pozdrawiam

Kameso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam rower 19' (wysokość rury podsiodłowej 49cm, efektywna długość górnej rury 59,7cm, główka ramy 12 cm). Dziś "mierzyłem" rower zbudowany na ramie 20" (parametry zblizone poza główka ramy, która wynosi 15 cm). Miałem wrażenie, że ten rower jest jakiś za duży dla mnie. Czy wpływ na to odczucie miała róznicy główki ramy, czy bardziej odmienna geometria (stary rower 71 stopnie - kąt główki i 73 stopnie - kąt rury podsiodłowej, "nowy" odpowiednio 72 i 70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moje wymiary:

179cm[+- 1cm] wzrostu,długość nogi(krok) 86cm[+- 1cm].

Mam możliwość kupna roweru crossowego Kellys Definite rocznik 2010 w rozmiarze 21"-533mm---link do geometrii http://www.bikekatal...wery/72/foto:2/ i oczywiście jak większość tutaj obecnych nie wiem czy będzie to dobry rozmiar.Pomnożyłem dł. nogi(86cm) przez współczynnik 0,63, który we wszelkich poradnikach jest podawany dla rowerów cross/trekking i wychodzi mi ok.54cm...czyli rura pod siodłowa powinna być idealna.Jednak martwię się długością górnej rury poziomej,wydaje mi się,że może być troszkę za długa.Ogólnie czy geometria tego rowerku w rozmiarze 21" nie dostosowana dla trochę wyższych osób?Co wy na to? :)

Pozdrawiam

Kameso

 

 

Każda opinia będzie pomocna.Bardzo proszę o zabranie głosu...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być ok , mam ten rower, mam 179 , krok 84 , mostek 110 , ewentualnie proponowałbym sztyce z offsetem 1cm , będziesz miał więcej możliwości dopasowania , ogólnie to rozmiar na ok. 175-183 , gdzieś tam kiedyś wyczytałem

Edytowane przez Iron79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuję kupić Kross Level A6 v-brake 2011 i razem z tatą mamy dylemat jaki wziąć rozmiar ramy:

1) Ja - 180cm

2) Tata - 175cm

Mieszkamy na wsi, dlatego też zamawiamy przez internet i nie chcę aby rowery były za małe lub za duże.

Dzięki. :thumbsup:

 

Ja mam 178cm i śmigam na 21'', wg mnie jest wygodniejsza jazda na wyższych ramach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moje wymiary:

179cm[+- 1cm] wzrostu,długość nogi(krok) 86cm[+- 1cm].

Mam możliwość kupna roweru crossowego Kellys Definite rocznik 2010 w rozmiarze 21"-533mm---link do geometrii http://www.bikekatal...wery/72/foto:2/ i oczywiście jak większość tutaj obecnych nie wiem czy będzie to dobry rozmiar.Pomnożyłem dł. nogi(86cm) przez współczynnik 0,63, który we wszelkich poradnikach jest podawany dla rowerów cross/trekking i wychodzi mi ok.54cm...czyli rura pod siodłowa powinna być idealna.Jednak martwię się długością górnej rury poziomej,wydaje mi się,że może być troszkę za długa.Ogólnie czy geometria tego rowerku w rozmiarze 21" nie dostosowana dla trochę wyższych osób?Co wy na to? :)

Pozdrawiam

Kameso

 

A mi ktoś doradzi?Proszę... :bye2:

Rowerkiem nie będę jeździł w trudnym terenie.Głównie wysokie prędkości na ścieżkach rowerowych asfalcie i szutrach,lub leśnych utwardzonych dróżkach.Czy ten Kellys w rozmiarze 21" nie będzie dla mnie za długi?Ogólnie we wszystkich rozmiarach dł. górnej rury jest duża,ale to chyba taka geometria i się tego tak nie odczuwa?Chyba nie będę leżał jak na czasówce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 176cm wzrostu, ramę mam 17" dla mnie jest super. Mój brat ma 18" i nie bardzo mi podchodzi. Jeżdżę głównie w terenie i czuję że mam większą kontrolę na swoim rowerku niż na rowerze brata. Gdybym miał jeździć głównie po mieście nie kupił bym MTB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od kompleksowej geometrii ramy jak i od indywidualnych parametrów naszego ciała (przekrok, dł.tułowia, rąk itp). Również przeznaczenie roweru ma znaczenie.

Zawsze jeździłem na M-kach MTB/XC czyli ok 18" przy 177cm wzrostu a teraz mam ramę S-ke enduro 16,5" i jest perfekt ;)

Edytowane przez maroko777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie krótkie pytanko odnośnie ram. Jeśli w specyfikacji napisane jest, że rama została zaprojektowana pod widelec 450mm, to mam rozumieć, że dotyczy to tylko modeli o skoku 80mm (450-460mm) czy też modeli 100mm (470-480mm) uwzględniając dla nich większy SAG 20-25mm (475mm - 25mm = 450mm ;)? W swojej ramie Merida Matts (rocznik 2005) miałem przez moment skok 100mm, ale źle to wyglądało i niezbyt dobrze prowadziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...