Skocz do zawartości

[booster]


teddo

Rekomendowane odpowiedzi

siemanko, chiałbym sie dowiedziec jaka firma produkuje dobre lub bardzo dobre bostery do v-brakeów ... i ile takowe kosztują. Ewentualnie czego sie wystrzegac przy kupowaniu. Aha - bostery sa robione z aluminium???? czy z czegos innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co Ci booster?? do v-ek nie jest moim zdaniem potrzebny bo tylko dużo waży a nic nie daje... (teoretycznie ma zapobiegać rozginaniu widełek co sprawdza się tylko w przypadku np. Magur HS.. v-ki mają zwyczajnie zbyt małą siłę aby zaszkodzić tylnemu trójkątowi...)

 

a rower staje się coraz cięższy :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do v-ek nie jest moim zdaniem potrzebny bo tylko dużo waży a nic nie daje...

Tu sie musze nie zgodzic, bo u mnie boster rzeczywiscie spełnia swoje zadanie (bez niego rama wyraznie sie wygina, V-ki Deore) To zalezy od konkretnej ramy ale jest wiele modeli do ktorych zakup bostera nie jest kasa wyrzucona w błoto. Ja mam boster Tektro kosztowal 25zl, jest zrobiony bodajze z Alu 6061 isprawuje sie ok B) . chociaz dalej rama sie bardzo leciutko ugina ale duzooo mniej niz bez niego. na pewno nie oplaca sie inwestowac w te najtansze po 15zl bo nie sa one wystarczajaco sztywne. Poszukaj bo juz byly tematy o bosterach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V-brake nie powinien zaszkodzić tylnemu trójkątowi, ale np. u mnie widać, że widełki się rozchylają przy naciśnięciu hamulca tylnego. Także boster powinien poprawić siłę hamowania, moim zdaniem oczywiście. A co do ciężaru bostera to przecież m.in. Tektro robi karbonowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff a ja się mimo wszystko nie zgodze :) booster ma poprawiać siłe chamowania ale z ja osobiście większej różnicy nie widzę a żeby v-ki rozginały tylnie widełki to rama musi być chyba z plastiku... :)

 

no ale to jest rzecz gustu: ja bym boostera do swojego roweru nie założył ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co Ci booster?? do v-ek nie jest moim zdaniem potrzebny bo tylko dużo waży a nic nie daje... (teoretycznie ma zapobiegać rozginaniu widełek co sprawdza się tylko w przypadku np. Magur HS.. v-ki mają zwyczajnie zbyt małą siłę aby zaszkodzić tylnemu trójkątowi...)

 

a rower staje się coraz cięższy ;)

 

Witam

Zacisnij vke, czy to przednia, czy tylnia i powinienyś zauważyć, że w tych okolicach rurki odginaja sie na zewnatrz. Dzieki boosterkowi sila, ktora wkladasz w nacisniecie klamki nie zostaje aż w takim stopniu pochłoniana przez odkształcenie rur.

 

Waga, rzędu 70gram to aż tak dużo ??

siemanko, chiałbym sie dowiedziec jaka firma produkuje dobre lub bardzo dobre bostery do v-brakeów ... i ile takowe kosztują. Ewentualnie czego sie wystrzegac przy kupowaniu. Aha - bostery sa robione z aluminium???? czy z czegos innego...

 

Najczęście z aluminium

Wspomniana firma Tektro robi dobre boostery:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76476356

 

pozdrawiam

Adi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to mawia taki jeden pan z jednego sklepu rowerowego w krakowie: "każdy gram jest przeciwko nam..." :) a 70 gramm to wcale nie mało... ;)

 

a odkształcenia tylnich rur nie zauwazyłem jak do tej prory może to dlatego że w 99% hamuję przednim hamplem :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to mawia taki jeden pan z jednego sklepu rowerowego w krakowie: "każdy gram jest przeciwko nam..." :) a 70 gramm to wcale nie mało... ;)

 

Witam ponownie

Fakt nie mało, ale jak ktoś uprawia bardziej ekstremalny sport to uważam, ze lepiej zainwestować w lepsze hamowanie.

Tak, więc trzeba wybrać - dodatkowe 50-70gram lub lepsze hamowanie.

 

pozdrawiam

Adi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tu sie musze nie zgodzic, bo u mnie boster rzeczywiscie spełnia swoje zadanie (bez niego rama wyraznie sie wygina, V-ki Deore) To zalezy od konkretnej ramy ale jest wiele modeli do ktorych zakup bostera nie jest kasa wyrzucona w błoto. Ja mam boster Tektro kosztowal 25zl, jest zrobiony bodajze z Alu 6061 isprawuje sie ok :o . chociaz dalej rama sie bardzo leciutko ugina ale duzooo mniej niz bez niego.

Używałem tych boosterów Tektro i jak dla mnie są do niczego. Booster rozgina się razem z ramą. Dopiero po założeniu dwóch jednocześnie efekt był lepszy ale to bez sensu.

 

a po co Ci booster?? (...) v-ki mają zwyczajnie zbyt małą siłę aby zaszkodzić tylnemu trójkątowi...)

V-brake nie powinien zaszkodzić tylnemu trójkątowi, ale np. u mnie widać, że widełki się rozchylają przy naciśnięciu hamulca tylnego.

Tutaj nie chodzi o zaszkodzenie ramie tylko o skuteczność hamulca. Mnie osobiście denerwuje elastyczność tylnego hamulca spowodowana rozłażeniem się widełek.

 

a żeby v-ki rozginały tylnie widełki to rama musi być chyba z plastiku... :)

Wystarczy że jest z aluminium :D Na przykładzie kilku ram zaobserwowałem, że tylne widełki przy naciskaniu hamulca zwyczajnie się rozchodzą.

 

Stań nad rowerem i ponaciskaj dosyć mocno tylny hamulec obserwując przy tym tylne widełki a na pewno zauwarzysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stań nad rowerem i ponaciskaj dosyć mocno tylny hamulec obserwując przy tym tylne widełki a na pewno zauwarzysz :)

 

hehe, ciakwe jak to zrobic?-stanac za rowerem i nacisnac klamke hamulca :P

 

a jesli chodzi o boostery, to zwiekszaja siłe hamowania i sztywność ramy, sam mając v-brakei sie o tym przekonałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(dzięki mbike za link i pare słów)

 

hmm , no wszystko fajnie ale Tektro to raczej kiszkowate częsci ( hamulce i własnie bostery do pupy)

... chodziło mi o dobre = drogie boostery i firme jakie je produkuje, pozatym to ze booster zapobiega rozginaniu widełek i poprawia siłe hamowania to rzecz ogólnie znana i nie podlega dyskusji wg. mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

hmm , no wszystko fajnie ale Tektro to raczej kiszkowate częsci ( hamulce i własnie bostery do pupy)

... chodziło mi o dobre = drogie boostery i firme jakie je produkuje...

Kiedyś na Allegro był bardzo ładny booster Salsa i kosztował o ile dobrze pamiętam ok. 100zł. Foto:

boostersalsacarbon016ri.th.jpg boostersalsacarbon035qy.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tere fere jak chcesz naprawde bardzo dobry booster to dobrze pamietam firma Echo takie robi .

P.s. Ta firma to jedna z lepszych firm co robi rowerki do trialu etc. (kiedys moja ulubiona :D )

 

Edit : http://www.echobike.com/images/partspics/b...CHO-BOOSTER.jpg

 

p.s. ten na samej gorze po prawej to jest chyba pod 26 calowe kolo pod zwykle piwoty ten po lewo to pod 4bolt do magury jezeli sie nie myle :P

 

Edit 2 : Można by sie jeszce pokusic o poszukanie boostera firmy ZOO! tez mysle ze jak robia cześci do trialu to kiczu niezrobia.. szczególnie dla tego ze raz musi dobrze hamowac a dwa czesto są uzywane z Hs33 a wiadomo ze to ma taka moc ze potrafi zgniesc obrecz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy co powiedzieli ze daje to sie z nimi zgadzam zdecydowanie.Z reguły jest tak ze im grubszy tym lepszy i efekty jego działania sa najbardziej widoczne.Jo Jacek podal świetne przykłady bostera spełniajcego swoje funkcje bardzo dobrze.Ciekawą propozycja konkretnych bosterów sa modele firm RB-desingn lub try-all:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...