Skocz do zawartości

[łańcuch] czy wycierać po naoliwieniu?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
teoretycznie nie ma, tymbardziej ze snieg i tak skutecznie wypłukuje smar nawet zielony finish line

 

wypłukuje owszem no i oczywiście syf zawsze się załapie jakiś, już nie raz się przekonałem, to tylko złudzenie, że jedziesz po czystym śniegu, a przyjeżdzasz do domu i patrzysz na łańcuch - pożal się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Gość

hey all :P

 

mam taki mały problem. nie chce mi sie lecieć do sklepu wydawać kase na jakieś drogie samrowidła a mam pod ręką olej-smar stosowany w przemyśle spożywczym do oliwienia maszyn. "odpowiada wymogom CNERNA" - napisane na nim że słuzy so smarowania łańcuchów w maszynach.

 

i nie wiem czy mogę nim smarować łańcuch? w sumie rower to nie jest jakaś maszyna przemysłowa ale obciążenia na łańcuchu sa na pewno mniejsze. dodam że ten olej ma bardzo żadką konsystencję i bardzo dobrze by wnikał w ogniwa.

 

:) czekam na odpowiedz specjalistów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Gość

A co powiecie o takim smarze jak Motor - Life 7. ma konsystencje żółtej mazi... Na opakowaniu napisane jest "SMAR PLASTYCZNY DO ŁAŃCUCHÓW". Sprzedano mi go w rowerowym zamiast smaru w areozolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem używałam FL czerwonego na suche warunki, jego wada, to konieczność częstego smarowania, po 100 km, a niekiedy i wcześniej słychać pracę napędu. Zaletą jest to, że nie łapie brudu.

Zimą się ten smar zupełnie nie sprawdza, śnieg, deszcz i sól wymywają go szybko, byłam zdziwiona, że aż tak szybko. Dlatego zimą używałam (i do teraz używam) FL zielonego. Można zrobic więcej km na jednym smarowaniu. Po przesmarowaniu i odczekaniu, trzeba dokładnie wytrzeć szmatą łańcuch, bo inaczej szyko łapie brud i to w dużych ilościach. Jeśli któryś z tych smarów chcesz stosować całosezonowo, to na pewno nie FL czerwonego, bo w mokrych warunkach się nie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem finish line czerwony 60 ml i mowicie zeby posmarowac kazde ogniwo po kropelce, odstawic smar i lancuch i po godzinie dobrze wytrzec szmatką? Moje pytanie: Czy wytrzec lancuch po nasmarowaniu mocno i dokladnie? Czy smar wtedy nie osadzi sie na szmatce, a na lanuchu nic go nie zostanie? A moze tak ma byc? Help I jeszcze jedno: Dotychczas, lanuch smarowalem wd-40, teraz, gdy uzyje new smaru, pozadnego, to przed smarowaniem, wyczyscic dokladnie kasety i lancuch szmatka nasiaknieta nafta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Dotychczas, lanuch smarowalem wd-40, teraz, gdy uzyje new smaru, pozadnego, to przed smarowaniem, wyczyscic dokladnie kasety i lancuch szmatka nasiaknieta nafta?

Tak, dokładnie wyszorować.

Czy wytrzec lancuch po nasmarowaniu mocno i dokladnie?

Tak.

Czy smar wtedy nie osadzi sie na szmatce, a na lanuchu nic go nie zostanie?

Bez obaw, smar ma być w środku a nie na zewnątrz łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz FL czerwonego to nie wycierasz łańcucha zaraz po naszmarowaniu. Smar musi wniknąć w ogniwo. Z reguły smaruję łańcuch wieczorem i zostawiam na noc. Wtedy przed samą jazdą wycieram dokładnie. Trzeba łańcuch wytrzeć do sucha i bez obawy. Smar zostanie tam gdzie trzeba czy wewnątrz ogniw. Na zewnątrz łańcuch musi być suchy.

Poza FL polecam także White Lighting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz FL czerwonego to nie wycierasz łańcucha zaraz po naszmarowaniu. Smar musi wniknąć w ogniwo. Z reguły smaruję łańcuch wieczorem i zostawiam na noc. Wtedy przed samą jazdą wycieram dokładnie. Trzeba łańcuch wytrzeć do sucha i bez obawy. Smar zostanie tam gdzie trzeba czy wewnątrz ogniw. Na zewnątrz łańcuch musi być suchy.

Poza FL polecam także White Lighting.

 

 

Dzieki, ale jednak wiekszosc poleca na forum fl, wiec zostane przy nim, poza tym juz go zamowilem, wiec o nastpenym zakupie smaru, jak na razie nie mysle :wink:

 

Jeszcze jedno: By wypucowac kasety i lancuch, to musze je uprzedniu zdjac, czy na zywca czyscic?

 

Jeszcze jedno: By wypucowac kasety i lancuch, to musze je uprzedniu zdjac, czy na zywca czyscic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...