Skocz do zawartości

[rower] zakup 29era


kregiel

Rekomendowane odpowiedzi

2200 zł to dolna granica tego za którą możesz kupić nowy rower w którym będziesz się czuł komfortowo jeżdżąc w terenie.

Author Dexter 29 21" +sztyca = 2180

Trek Marlin 29 = 2200

Author Traction 29 = 2500

itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również polecam authora dextera lub tractiona-mają sztyce 400.Lepiej czasami część sumy rozbić na raty ale mieć lepszy sprzet.radziłbym kupić rower w pobliżu miejsca zamieszkania-ze względu na serwis,naprawy gwarancyjne i inne nieprzewidziane okoliczności.Trzy miesiące temu miałem podobne dylematy kupiłem authora instyncta-świetny rowerek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luuuuudzie!!

co Wy mu za krowę chcecie wcisnąć!!

Ja mam 197cm, długie nogi (98cm) i w zupełności wystarcza mi rama 19,5", wcześniej miałem 21, ale krótką, krótszą od tej i musiałem wyciągać mostkiem, przez to zdarzało mi się latać przez kierownicę. Z zapasem wystarczy Ci 20" ze sztycą 400 oczywiście, a tu w grę wchodzi też przekrok, który w przypadku 29era jest większy, a o klejnoty trzeba dbać :P

 

No chyba, że jeździcie z siodłem tak, że ledwo palcami do pedałów dostaniecie, to wtedy owszem, bierzcie i 40" ^^ Na 23" to trzebaby mieć nogę ze 115cm albo i więcej :P

 

Do tego mniejsza rama będzie sztywniejsza od większej, a to przy wadze kolegi jest ważna kwestia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, to dosyć ciekawe podejście do wysokości ramy, widzę, że lubisz jak w czasie kręcenia pedałmi kolana sięgają Ci do brody :teehee:

Jestem proporcjonalnie zbudowany, długość nogi 87 cm i sztyca 410 mm jest schowana w ramie 19" ma 15 cm. , co by było gdybym miał nogę o 11 cm dłuższą ? :bye2:

Ja tam wrzucam porządny kalkulator, ni cholery nie wychodzi tak jak piszesz ;)

Wystarczy wpisać długość nogi i wyskakuje najmniejszy/największy polecany rozmiar, w dodatku wylicza wysokość ustawienia siodełka z zależności od wybranej długości korby :

http://www.bikediscount.com/big/body_size2.html

Myślę , że taki np. Trek lub Author w rozm. 21" był by optymalny dzięki temu, że ma długą ramę.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimalną różnicę może zrobić fakt, że jeżdżę na korbie 180mm, ale to jest malutko. Ogólnie, to moja sztyca w ramie jest ~12,5cm, a wysokość mam ustawioną tak, że siedząc na siodełku mogę stawiając piętę na pedale maksymalnie wyprostować nogę w kolanie, albo jeszcze inaczej - siedząc przy wpiętych blokach, mogę zadzierając czubek buta do góry (myślę, że ok.20* jest między butem a płaszczyzną poziomą. tak samo wyprostować nogę. aha, no i jeszcze siodełko mam przesunięte do tyłu, ale nie wiem jak wyrazić o ile - zobaczcie na zdjęcia w moim projekcie - link w podpisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2200 zł to dolna granica tego za którą możesz kupić nowy rower w którym będziesz się czuł komfortowo jeżdżąc w terenie.

Author Dexter 29 21" +sztyca = 2180

Trek Marlin 29 = 2200

Author Traction 29 = 2500

itd.

 

widzę że jak np tutaj kolega nie wymienia marki giant więc jak to z nią jest bo w jednym z łódzkich sklepów głównie preferowali mi właśnie TALONA 29ER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniam Gianta Talona 29 bo na stronie www polskiego Gianta max rozmiar ramy to 20". Uważam że to będzie za mało dla Ciebie.

Gdyby mógli zaoferować Ci ramę 21" tak jak oferują na rynku np. niemieckim:

Giant Talon 29

to jeżeli długość twojej nogi nie przekracza 96 to powinien pasować Ci rozmiarowo ze sztycą 400mm(sztyca ma standardowo 375mm).

To solidny rower w tej cenie z bardzo dobrą lekką i ładną ramą, ale kupując powinieneś się liczyć z tym że na gwarancję raczej nie masz co liczyć jak pęknie Ci rama.

Jeżeli chcesz go kupić to poproś o ramę 21 i przymierz się do niego czy możesz właściwie wyprostować nogę przy pedałowaniu.

Edytowane przez leo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka rama w tej cenie zmniejsza ryzyko pęknięcia ?

 

w ogóle zastanawiam się gdzie trzymać rower bo nie mam za bardzo miejsca w mieszkaniu chyba że na jakimś meblu ;p powiedzcie ile może wynosić wysokość koła z kierownicą bo wiadomo że siodełko można schować/wyjąć ;]

Edytowane przez kregiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda może pęknąć :rolleyes: Ważne jest w jaki sposób producent podchodzi do reklamacji. Giant polska olewa w tym zakresie klientów. Możesz się tym nie przejmować i spokojnie jeździć, ważne żebyś miał świadomość tego faktu.

Ja na przykład mam rower zbudowany na ramie sprowadzanej ze stanów i akceptuje ryzyko braku gwarancji.

Wysokość jakieś 110 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi w 29er. :) Wygląda mniej więcej jak 19-20 na kołach 26.

I mając prawie 2m wzrostu możesz się czuć jak gość 185cm na góralu 26er z ramą 19-20. W pełni proporcjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower crossowy zajmuje niewiele mniej miejsca niż 29-er, jest trochę krótszy, więc też nie było by go gdzie trzymać.

Sprawa Gianta, wątpię żeby tak zaraz chciał pęknąć, ponadto żeby dalej konstruktywnie dyskutować, radzę udać się do sklepu, a raczej sklepów i przymierzyć do kilku rowerów na kołach 29", będziesz przynajmniej wiedział do czego się odnosisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie bój się mniejszych rozmiarów!! :D

ja szukałem też z nastawieniem, że chcę tak właśnie około 21", ale w sklepie pan powiedział, że to 19,5 w zupełności wystarczy. Nie chciał mi go wepchnąć - bo go po prostu nie miał na miejscu. Przyjechał dla mnie i mogłem w każdej chwili powiedzieć 'nie', ale nie potrzebowałem wiele czasu, żeby stwierdzić, że to jest to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem masz za niską tą ramę. No chyba że tak akurat lubisz, ale raczej nie namawiaj innych, żeby Cię naśladowali.

 

U mnie noga na szybko mierzona 90cm. Moja rama to "oszukane" 20" XTC. Oszukane, bo ma ok. 50cm zamiast 50,8. Do tego sztyca 41cm wyciągnięta idealnie do ogranicznika - 10cm w ramie. Przy takim ustawieniu jest optymalnie: na tyle wysoko, żeby wydajnie pedałować i na tyle nisko, żeby móc tyłek za siodełko przerzucić.

Wcześniej jeździłem na ramie 49,5cm (19,5" nieoszukane) + 40cm sztycy i też dawało radę, ale nic poniżej bym nie wziął. Uważam, że rozmiar w pionie dla mnie idealny to 20,5", więc jak dla dwumetrowca można polecać 19,5"? Minimum 21", a pewnie optymalnie byłoby 22". No chyba że BbartekK masz dosztukowaną wysokość za pomocą siodełka na gigantycznie wysokich prętach...

Edytowane przez marcinusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...