Skocz do zawartości

[rower] zakup 29era


kregiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio w sklepie pytając o rower na swoje gabaryty tzn 2 metry wzrostu i 110 kg ;] Sprzedawca od razu zaoferował ten model na sezon 2011 tylko mnie zastanawia cena czemu aż 2500 zł. Proszę powiedzcie co w nim jest takiego super ;]. Oczywiście wolałbym coś z niższej półki cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio w sklepie pytając o rower na swoje gabaryty tzn 2 metry wzrostu i 110 kg ;] Sprzedawca od razu zaoferował ten model na sezon 2011 tylko mnie zastanawia cena czemu aż 2500 zł. Proszę powiedzcie co w nim jest takiego super ;]. Oczywiście wolałbym coś z niższej półki cenowej.

1. Giant

2. 29er

To co wymieniłem powyżej też ma swój odpowiedni wpływ na cenę :)

Edytowane przez afly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tym rowerze nic "super" za taką cenę. Osprzęt średniej klasy w tej cenie, i tak jak wyżej podałem, jest to 29er, a wiec pewnego rodziaju nowosc na naszym rynku europejskim, do tego marża odpowiednia za markę Giant. Sprzedawca źle nie doradził, bo podobno wysokie osoby dobrze się czują na 29er, co mogę potwierdzic, niestety osobiście odstrasza mnie od nich cena (mam 192cm). To będzie chyba lepszym wyborem http://velo.pl/rowery/wyprzedaz/?id=341

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy twoich gabarytach, crossowy niestety tylko na miasto ewentualnie w lesie bardzo spokojne, płaskie dróżki.

Mam odrobinę mniejsze gabaryty (194/105) i zaczynałem od crossa, ale po pewnym czasie zacząłem jeździć więcej, szybciej i w trudniejszym terenie, crossowy przestał wystarczać i kupiłem 29er.

W crossowych amortyzatory są bardzo wiotkie pod 100kg.

Pytanie jak chcesz jeździć.

Edytowane przez leo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciężko będzie. Ponadto ten Giant Talon 29 o którym pisałeś ma maksymalny rozmiar 20' który jest za mały na ciebie :(

Potrzebujesz ramy 22-24" w zależności od proporcji ciała.

Spójrz na to:

Trek Marlin

Edytowane przez leo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańszego Gianta 29 nie ma ;(

Ten Trek jest w rozmiarze dla ciebie 23".

Poza tym jesteś ciężki i rama pod tobą może kiedyś pęknąć a Giant słynie z nieuznawanie roszczeń gwarancyjnych,

Edytowane przez leo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym polecał Authora Tractiona 29. Niestety teraz na początku sezonu jego cena jest mocno zawyżona. Mi pod koniec roku udało się go kupić właśnie za 2500 PLN i uważam ,że jest całkowicie wart swej ceny. Poszukaj coś po sklepach. Może coś jeszcze na magazynie mają. Przy Twoich gabarytach (zresztą podobnych do moich 204/95) szukaj 29'era. Jazda jest nieporównywalnie przyjemniejsza. Posiadam ramę 21' i wystarcza. Sztyca (350mm) ma jeszcze 3 cm do swojego minimalnego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...