Skocz do zawartości

[giełda]Kilka przedmiotów na jednej stronie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wpadam dzisiaj na giełdę i na pierwszej stronie jedna osoba wystawia 8 ogłoszeń, druga 5 i wszystkie ogłoszenia po jednym przedmiocie. Ogłoszenie które wpisałem w dniu wczorajszym nagle spada na 3 stronę.

 

Zastanawia mnie czy nie powinno być prykazu żeby jedna osoba wystawiała swoje przedmioty w jednym ogłoszeniu a nie rozciągała dla siebie całej strony?

 

Mam wrażenie, że liczba ogłoszeń specjalnie nie wzrosła a każde mrugnięcie okiem i nasze ogłoszenie spada na kolejną stronę.

 

Z góry dzięki za podjęcie tematu.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety nie zgadzam się z tym. Jeśli lecę po ogłoszeniach i pojawia się takie z początkiem [różne części], muszę na nie kliknąć, żeby zobaczyć, co jest w środku, zabiera mi to znacznie więcej czasu, niż pobieżne przeczytanie 5 linków pod rząd i nie kliknięcie na żaden. Sam robię różnie, jeśli mam 2-3 rzeczy daje różne ogłoszenia, ale jeśli mam 8 rzeczy, daje jedno z czystego lenistwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam ale to nie chodzi o moje ogłoszenie ;).

 

Jeżeli fizycznie kolo na gieldzie miałby rozkładać np. kosmetyki na jednym stoisku, czekolady na drugim a zabawki na trzecim to przykąłdowo giełda w Lubinie była by opanowana przez 3 osoby, tak jak to wygląda na pierwszej stronie w naszej giełdzie.

Tiomku jak koleś ma wystawione części do samochodów to podochodzisz oglądasz, ewentualnie pytasz się czy ma przedmiot który Cię interesuje. Na takiej samej zasadzie wchodzisz w temat (stoisko) i oglądasz co ma dany sprzedawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię, jak jest z mojego punktu widzenia. Ja jako kupujący mam za przeproszeniem w nosie kogo są części i nie interesuje mnie komu dam zarobić, a komu nie. Ja chcę kupić jakąś część, której poszukuję i tyle. Nie interesuje mnie, czy kupię ją od osoby, która sprzedaje 100 przedmiotów czy 1 przedmiot. Po prostu wygodniej mi nie klikać w każdy post i oglądać co dokładnie jest w środku.

 

Inaczej sprawa się ma z punktu widzenia sprzedającego, wtedy oczywistym jest, że najlepiej, żeby nie było żadnych innych postów oprócz jego :)

 

Problem jest trudny do rozwiązania, bo są 2 punkty widzenia i jednym zawsze będzie pasowało tak, a innym inaczej. Najlepsze wyjście to chyba głosowanie :P

 

Osobiście wystawiam przedmioty na sprzedaż w wielu różnych źródłach, więc to, że na jakimś forum spadną one na kolejną stronę nie ma tak dużego znaczenia. Oczywiście lepiej, żeby nie spadały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przecież zawsze można napisać ogłoszenie np: [części] przerzutka XT, komplet hamulców Avid Juicy 3, kierownica Easton EA30.

Jeden temat, trzy przedmioty i wszystko elegancko widać. Więcej przedmiotów rzeczywiście trudno zmieścić w nazwie tematu, ale 3 min. bez problemu, więc wystawianie ogłoszeń z pojedynczymi przedmiotami jest bez sensu i śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie możesz wpisać 100 znaków, 4-5 przedmiotów spokojnie się zmieści. Do tego zawsze można wykorzystać opis tematu, gdzie jest miejsce na kolejne 70 znaków. Jeśli sprzedający mimo tego pisze np. [części] różne, to trudno, jego strata ;)

 

Oczywiście pisanie każdego przedmiotu w osobnym temacie to totalny bezsens, gdyby ktoś sprzedawał rower na części to wyszłoby ~1.5 strony :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...