Skocz do zawartości

[korba] Jaka korba do 230 zł?


JaniszMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie też się zastanawiałem nad tą deore... z tym że dzisiaj przyszło mi siodełko i ograniczyło budżet o 100zł... Więc pozostaje pozostać przy kwadracie...;/

 

Zastanawiałem się przy tym budżecie nad Alivio. Jak myślicie? Musze jak najszybciej wymienić swoją korbe bo szkoda łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do oferty cykloturu.

W założonym budżecie znajdziesz korbę z mocowaniem na octalink (fc-m341 albo fc-,361), do tego suport bb-es25 bądź es30. Przy prawidłowym montażu całość będzie trwała, sztywna i relatywnie tania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy podpowiadają, dozbieraj i kup minimum tą deore. Kupisz korbę z hollowtechem i będziesz miał z bani na długi czas.

baju baju!

 

korba z hollowtechem na długi czas? mam troszkę odmienne zdanie w tej kwestii. No chyba że trafiłem jakiś kiepski egzemplarz LX'a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli w niedługim czasie możesz dozbierać to uskładaj na Deore ze zintegrowaną osią, a obecny suport sprzedaj.

 

Jeśli nie to Alivio nie będzie złe.

Jeśli masz parcie na zakup to raczej nie ma wyjścia.

Alivio działa przeciętnie, na pewno gorzej od Deore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni takie alivio m410 od acera m341 czy m361? Acere widziałem tylko w sklepie, na alivio jeżdżę w jednym rowerze. Mnie się wydaje, że to jedno i to samo (zębatki stalowe, waga podobna). Nie jeździłem więc mogę się mylić.

Na dzień dzisiejszy gdybym potrzebował korby nowej do 100zł to brałbym octalink. Gdyby obie korby (acera i alivio) były w tej samej cenie to brałbym świadomie acerę. Dlaczego? Bo prawa strona jest zrobiona z jednego kawałka, "pająk" na zębatki nie jest przykręcany do ramienia, dla mnie to zaleta. Acera jest nawet tańsza, wybór dla mnie byłby oczywisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim rowerku wprawdzie już jest wszystko wymienione w ostatnich dwóch latach ale korbę starego LXa (ten z kątem na grzbiecie)nie zamierzam wymieniać, łożyska tak, zębatki albo do szlifowania albo do wymiany ale same ramiona są bardzo sztywne i ładnie wyglądają,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baju baju!

 

korba z hollowtechem na długi czas? mam troszkę odmienne zdanie w tej kwestii. No chyba że trafiłem jakiś kiepski egzemplarz LX'a...

 

Mam już dwa pełne sezony slx'a i nic się nie dzieje, a jeżdżę bardzo agresywne enduro. Nawet jak łożyska padną to wydatek 50 zł to nie tragedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

baju baju!

 

korba z hollowtechem na długi czas? mam troszkę odmienne zdanie w tej kwestii. No chyba że trafiłem jakiś kiepski egzemplarz LX'a...

 

Lx w wersji mtb czwarty sezon, bez wymiany łożysk (przebieg ok.20 tysiaków). Pewnie trafiłeś pechowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 130 zł według mnie wygrywa http://allegro.pl/shimano-deore-fc-m470-octalink-hollowtech-nowa-i1402125475.html tylko musiałbyś dozbierać 20 zł do suportu BB-ES25. Korba sztywna, trwała i w tej cenie super-lekka.

 

Hm, do 130 zł ? Ciekawe twierdzenie ? Z mojej wiedzy na temat matematyki wynika, że 119 + 20 (najtańszą wersję wysyłki biorę pod uwagę) to będzię zdaje się 139 zł...

 

Na forum niestety pomija się bardzo często koszty wysyłki a przy korbie za 130 zł, 20 zł to na tyle duże, że wypadałoby brać to pod uwagę...

 

Ja używam wspomnianego Alivio i prawdę mówiąc nie narzekam. Inna sprawa, że nie mam porównania z korbami wyższych grup, więc moja wypowiedź może być niezbyt obiektywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Jak w temacie.

Z tym że posiadam dobry suport pod korby z wejściem kwadratowy... i zależało by mi aby kupić same ramiona i blaty.

Przeznaczenie: Rower MTB

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!

 

Ja mam taką propozycję ;) Jeśli chcesz wykorzystać swój suport to korba jak znalazł, nie za droga, stan bdb z minusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lx w wersji mtb czwarty sezon, bez wymiany łożysk (przebieg ok.20 tysiaków). Pewnie trafiłeś pechowo.

Albo nierówna krawędź boczna mufy suportu... Przez to sporo łożysk zew. się sypie - sądząc po wypowiedziach na forum.

Jednak kwadrat czy tam octalink ma ten plus - wkręcasz pakiet i tyle B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...