Skocz do zawartości

[manetki]slx a xt


wiktor95

Rekomendowane odpowiedzi

No i SLX od XT różni się jeszcze tym że w SLX zrzucisz 3 biegi jednym ruchem dźwigni a w XT 4 biegi ;)

 

Osobiście mam XT SL-m770 i szczerzę polecam - manetki są świetne i moim zdaniem właśnie opłaca się dołożyć do XT. SLX i Deore w sumie to samo tylko w SLX idzie ściągnąć monitorki jeśli Ci na tym nie zależy specjalnie to bierz Deore SL-m590...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu to samo? Może by tak jakieś kompendium o różnicach między komponentami, co? ^^

 

Multi-release mają tylko XTRy

 

Model Number - SL-M660

Series - SLX

Shift Lever Type - Rapidfire Plus

Cassette Compatibility - 9-speed

Front Shifting - triple

Instant Release - no

Multi Release - no

2-way Release - yes

Optical Gear Display - yes

Shift Cable Casing - sealed SIS-SP41

Shift Cable - stainless steel

Average Weight - 256g

 

SL-M660 Dźwignia przerzutki RAPIDFIRE

Plus

• Dwukierunkowe zrzucanie

• Pewniejsza i skuteczniejsza zmiana przełożeń za pomocą palca wskazującego

• Obejma mocowana wewnątrz lub na zewnątrz

• Optyczny Wskaźnik Przełożeń może być zdemontowany

Model Number - SL-M770

Series - DEORE XT

Shift Lever Type - Rapidfire Plus

Cassette Compatibility - 9-speed

Front Shifting - triple

Instant Release - yes

Multi Release - no

2-way Release - yes

Optical Gear Display - yes

Shift Cable Casing - sealed SIS-SP41

Shift Cable - stainless steel

Average Weight - 255g

 

SL-M770 System zmiany przełożeń RAPIDFIRE Plus

• Dwukierunkowe działanie dopasowane do różnych stylów jazdy lub zmiany przełożeń (palcem wskazującym lub kciukiem)

• Natychmiastowe zrzucanie umożliwia szybszą zmianę przełożeń

• Możliwość ustawienia przed i za dźwignią hamulcową

• Usuwalny optyczny wskaźnik przełożenia

• Wyjątkowo płynna zmiana przełożeń dzięki systemowi pancerza linki SIS-SP41 i linki z powlekanej stali nierdzewnej

Series - XTR

Shift Lever Type - Rapidfire Plus

Cassette Compatibility - 9-speed

Front Shifting - triple

Instant Release - yes

Multi Release - yes

2-way Release - yes

Optical Gear Display - no

Shift Cable Casing - sealed SIS-SP41

Shift Cable - stainless steel

Average Weight - 215g

 

SL-M970 Dźwignia przerzutki RAPIDFIRE Plus

• Natychmiastowe zrzucanie pozwala szybciej zmieniać przełożenia

• Jednoczesne zrzucanie pozwala na zmianę dwóch przełożeń

• Dwukierunkowe zrzucanie dla różnych stylów jazdy

• Regulowana w poziomie obejma

• Wyjątkowo płynna zmiana przełożeń dzięki systemowi pancerza linki SIS-SP41 i lince z powlekanej stali nierdzewnej

• Masa: 215 g

za: http://www.shimano-polska.com/

 

Osobiście SLX to dla mnie takie Deore z możliwością odkręcenia ekranów. Praca mechanizmów bez rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego tematu kupiłem manetki XT. Zastąpią moje SLX, które używam bardzo krótko i nie podoba mi się ich "kultura" pracy oraz niewygodna multiplikacja kciukiem. Przed SLX-ami używałem zestawu SRAM X9, więc przyzwyczaiłem się do zdecydowanej i "twardej" pracy manetek, a także obsługi tylko kciukiem. SLX-y weszły w moje posiadanie razem z nowym rowerem i od razu wiedziałem, że będzie to jedna z rzeczy które wymienię bardzo szybko albo założę komplet X9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w "posiadaniu" obu tych manetek, sam mam SLX, ojciec ma XT. Otóż jeśli masz kasę i masz do wyboru XT-nie zastanawiaj się ani chwili dłużej... SLX tylko wygląda podobnie do XT jeżeli tylko można tak to ująć. W praktyce SLX'y to "miękkia" i zbyt plastikowa tandeta na które żałuje wydanej kasy. Bierz XT, które są nieporównywalnie lepsze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A mógłby mi ktoś przybliżyć jak ma się manetka SLX do Deore 2010 zmianą przełożeń? Jest znacząca różnica? Warto dokładać do SLX? Odrazu mówię, że XT odpada chwilowo bo nie mam dość pieniędzy.

 

Nie przypominam sobie czy miałem kontakt z wersją Deore akurat z 2010r ale już nie raz słyszałem opinię, że manetkom SLX bardzo blisko do Deore. Niech się jeszcze ktoś wypowie ale ja odradzam wymianę na SLX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pierwsza jazda z nowymi xt. Wrażenia - pracują bardziej brutalnie niż slx. Skuteczność - zdecydowanie lepsza. Jestem pod wrażeniem zdecydowanej różnicy (na plus) w pracy manetek. Wrażenia świeże , zmiana slx - xt w odstępie godzinnym więc porównanie bez dużego poślizgu czasowego. Jeżeli nie ma możliwości porównania - slx są świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...