Skocz do zawartości

[pierwsza szosa] pomoc w zakupie


Marix

Rekomendowane odpowiedzi

Shadow265 poleciłem właśnie rower na ramie poison cyanit bo sam na takim śmigam i jestem zadowolony, trochę nieuzasadnione jest polecania czegoś na czym się nie jeździło...

Zgodze sie, ale mozesz tez polecac cos co slyszales od wiarygodnych znajomych, lub wymieniac minusy swego roweru B)

 

A wlasnie, am jeszcze jedno pytanie... Skoro nie Giant to co? Chcialbym rame ze soopem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada rama tego Radona? Cala alu czy ma karbonowy tylny trojkat? Pytam, bo tez sie przymierzam do szosy, zamierzam kupic rower w okresie promocji, za jakis miesiac-dwa. Moge przeznaczyc okolo 4 tys zl. Co byscie polecili? Lepsza rama i gorszy osprzet (mysle o Sh 105), czy cos na Ultegrze, tak jak ten Radon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też druga strona medalu, wymiana osprzętu na np. pełną Ultegrę jest droższa niż zmiana ramy na lepszą ;) Ultegra korba + klamkomanetki wychodzi około 1400 zł, a za 1330 masz alu-carbonową Meridę, podobnego Cube za 1200, lub Weltoura Ganne za 800 zł. Wszystkie ramki mieszczą sie poniżej 1400 g wagi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wlasnie, bo akurat korby, przerzutki przedniej, hamulcow i klamkomanetek nie bede zmienial za czesto, jak sadze. Co najwyzej blaty, kasete i lancuch. Moze faktycznie oplaca sie tego Radonka wziac, a potem ewentualnie dobra ramke kupic i przelozyc osprzet... No nic, zobacze, czy zejda jakos z cena po sezonie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z tego co sie dowiedzialem dzis, nie daja na Radony zadnych promocji czy obnizek. Bylem dzis w Bydgoszczy i kupilem ten rowerek http://www.centrumrowerowe.pl/index.php?s=...id=110&l=pl. Rozmiar 56, dlugosc gornej rury 545mm. Chcialem kupic ten tanszy Radon w sumie, ale niestety nie bylo w ogole dostepnego rozmiaru 56, tylko 58, a to juz za duzo na moje 176 cm wzrostu. Teraz rower stoi w domu, a ja sie nie moge napatrzec i doczekac, az szosa obeschnie zeby ruszyc na objazd :). Do roweru dostalem gratis pedaly zatrzaskowe, ogolnie obsluge Centrum Rowerowego oceniam na piatke.

Nie bylo problemu, zeby nieodplatnie zmienic "gorska" kasete 12-27 na ciasniejsza 12-23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarteX88
Jest też druga strona medalu, wymiana osprzętu na np. pełną Ultegrę jest droższa niż zmiana ramy na lepszą :D Ultegra korba + klamkomanetki wychodzi około 1400 zł, a za 1330 masz alu-carbonową Meridę, podobnego Cube za 1200, lub Weltoura Ganne za 800 zł. Wszystkie ramki mieszczą sie poniżej 1400 g wagi :)

Czy na pewno ?

Mając gorszą ramę i lepszy osprzęt wymieniasz i jedno (bo rama słaba) i drugie (bo osprzęt się zużywa). A tak mając lepszą ramę i gorszy osprzęt wymieniasz tylko to drugie po zużyciu. Ja wychodzę właśnie z takiego założenia i tym będę się kierował. Zresztą nie od dziś wiadomo że na szosie liczy się po pierwsze rama, po drugie koła, i po trzecie widelec. Osprzęt byleby był precyzyjny co zapewnia już 105 czy nawet Tiagra (zależy jak bardzo jesteśmy wymagający) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument z zużywaniem osprzętu jest bardziej trafny jeśli chodzi o kupno taniego roweru. Spokojnie osprzęt wytrzyma koło 20 tys. km, więc jedyne co wymienisz to blaty, kaseta i łańcuch. Watpię czy będziesz wymieniał dobre korby, manetki czy hamulce żeby podskoczyć o grupę :) W mojej szosce 'stopiątka' po 6 tysiącach nie wykazuje zużycia poza obtarciami :) wszystko działa lepiej niż nowe :teehee: (bo dotarte)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, najdrozszych elementow osprzetu typu korby, klamkomanetki czy przerzutki nie wymienia sie za czesto. Co 10 tys lancuch, blat i kasete i to wszystko.

A co jest nie tak z rama Radona? Ciezar czy sztywnosc? Bo na razie jakichs brakow sztywnosci nie odczulem, na pewno jest to sztywniejsza rama od moich gorali :). Ale pewnie sa lepsze ramki, nie mam tu porownania. A ciezar da sie przebolec, nie bede tego sprzetu cieniowal, to ma byc rower treningowy. No chyba ze zasmakuje w szosie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarteX88

no nie wiem, rama, koła, widelec to podstawa, i będę się tego trzymał :D Na osprzęcie i tak lepiej oszczędzić, po co pakować kupę kasy w drogi sprzęt (chyba że ktoś ma kasę) jak można zadowolić się przykładowo 105 czy chociażby centaur. Ponoć od najwyższych odpowiedników nie odbiegają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mod Team

Chciałbym kupić swoją pierwszą szosę, czyli wszystko się zgadza z tematem. Mam do wydania 50 zł :) i więcej nie che wydać, ponieważ nie wiem czy mi się spodoba taka jazda. Oczywiście wiem, że inaczej będzie się jeździć na rowerze za 3 000 zł i inaczej na takim, jednak na tą chwilę taki musi wystarczyć. Mam upatrzony rower klik

Ze zdjęć prezentuje się naprawdę nieźle co o nim myślicie. Wzrost 183 cm, czy rama 22' nie będzie za duża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A orientujesz się Grzegorzu jak z rozmiarem ramy? Czy aby nie będzie za duża. Napisałem email do sprzedającego żeby mi napisał długość rury podsiodłowej oraz długość górnej rury, to może coś więcej będzie wiadomo.

A tak w ogóle to jaką powinienem mieć długość rury podsiodłowej? ok. 52-4 cm ? przy wzroście 183

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie koleżanko :)

Dzięki za szybką odpowiedz Grzegorz!!

 

jeśli chodzi o pierwszą propozycje ( http://www.centrumrowerowe.pl/index.php?s=...id=110&l=pl ), to mam pewne obawy. Mianowicie jest to rowerek z dwurzędowym mechanizmem korbowym.

Czy dla początkującego użytkownika szosówki obciążenia szczególnie na podjazdach nie będą za duże?

 

Zaś co do drugiej propozycji czyli Racing 'a - bardzo ciekawy rowerek :) i bardzo niedrogi jak na Ultegre.

 

Mam jeszcze jedno tradycyjne już chyba pytanie. Jaki rozmiar ramy wybrać? Mam 180 cm wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jestes zdecydowana na rower z Bikestacji to dobrze byłoby dowiedziec się jak długie są to rowery. Sam rozmiar rury podsiodłowej to nie wszystko. Tu jest trochę o rozmiarach http://www.kolarstwo-szosowe.gda.pl/barwy_sportu.html . No i jeśli nie znalazłas to jeszcze tu http://www.forumrowerowe.org/index.php?showtopic=8764 To też jest świetne http://www.canyon.com/tools/pps.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dokonaniu wszelkich niezbędnych pomiarów już wiem jakiego rozmiaru ramy potrzebuje. dzięki!!

 

Ostatecznej decyzji co do zakupu Racing'a ale na razie jest to najlepszy rower ze wszystkich, które w ostatnim czasie oglądałam.

Na allegro znalazłam tez taką propozycje

http://www.allegro.pl/item294686406_scott_..._na_105_ce.html

co o tym myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...