Skocz do zawartości

[Suport HT II] Accent BB-EX1


skjaatel

Rekomendowane odpowiedzi

Syf i tak się dostanie, niema w 100% szczelnego suportu, chociaż ja ze swojego accenta jestem na razie zadowolony, około 3500km, trochę maratonów, wyjazdów w góry, dużo błota, generalnie ciężkie warunki i na razie kręci się bardzo dobrze. Co prawda po około 500km zaczął strzelać, ale po rozebraniu go, ustało, w środku było czyściutko, więc nie wiem czym to było spowodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W głównej mierze za niszczenie łożysk w suportach shimano czy też innych odpowiada przesadnie silne skręcanie plastykowej nakrętki dociskajacej korbe.

To zdanie warto przypominać, bo naprawdę ma to duże znaczenie w przypadku żywotności łożysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój accent na wsadzonych najtańszych, indyjskich łożyskach po 3,5 zł sztuka przejechał od 11 kwietnia 2074 km. Zobaczymy kiedy złapie luzy. Ale już mogę powiedzieć, że zadowolony jestem bo najtańsze łożyska dają radę jako zamienniki. Tym bardziej, że ostatnio prawie codziennie teren a potem karcher. A za robociznę płacę 5 zł. Mój serwisant daje jeden klucz nasadkowy w środek, drugi na zewnątrz, wkłada w imadło i wyciska łożyska. Nowe wciska też w imadle dociskając starym łożyskiem. Sam bym to zrobił ale nie mam w domu imadła i kompletu nasadek o odpowiedniej średnicy. 

Edytowane przez dejtrejder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Ponawiam zapytanie o plastiki.
Skoro nikomu nie leża niepotrzebne to może wrzuci ktoś zdjęcie z dokładnymi wymiarami, żeby Ci, którzy tego detalu nie posiadają by mogli je dorobić we własnym zakresie? :icon_confused:

 

Mi udało się wyrwać ten suport niemalże z rąk złomiarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 no to super .

 

 

Ostatnio tez wyrwalem suport Nexelo czy cos za 50 zl  , lozyska takie jak w accencie , wymienne . Przelozylem nexelowe lozyska do accenta bo kolorystycznie ładniejszy i wszystko smiga;) teraz trzeba indianina do nexelo zapodac:)

 

 

Acha i uszczelnienie takie same skoro potrzeba to zrobie foto i pomierze:P

Edytowane przez GhOsTwrc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...

Ponawiam zapytanie o plastiki.

Skoro nikomu nie leża niepotrzebne to może wrzuci ktoś zdjęcie z dokładnymi wymiarami, żeby Ci, którzy tego detalu nie posiadają by mogli je dorobić we własnym zakresie? :icon_confused:

 

Mi udało się wyrwać ten suport niemalże z rąk złomiarza.

Witam!

Możecie bez problemu wykorzystać takie:

http://twr.iai-shop.com/product-pol-1401-Os-ona-o-yska-X-Type-Race-Face.html

Jest jedno "ale". W Polsce jak widać są bardzo drogie. Najlepiej je ściągnąc z USA w większych ilościach.Ja w swoim suporcie HII mam te właśnie. Pasują b.dobrze. Jeżeli nie wchodzą to trzeba zrobić delikatne nacięcie ostrym narzędziem. Po przejściu karbu osłonki przez miskę ułożą się w niej pasownie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mój suport ma już przejechane ponad 8tys. km, we wrześniu ubiegłego roku wymieniłem łożyska (pierwszy raz) i wszystko było by pięknie gdyby nie luz na plastikowych tulejkach właśnie. No ale mądry Polak w potrzebie zawsze coś wymyśli, także w takim wypadku bierzemy taśmę uszczelniającą do gwintów, nawijamy jedną warstwę na cześć plastików wchodzącą w łożyska, montujemy, luz zlikwidowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w swoim suporcie HII

Jaki to suport? Accent omawiany w temacie?

 

 

Możecie bez problemu wykorzystać takie

Owszem, drogie. Jeśli za 47 złotych można przywrócić do użyteczności suport łatwy do naprawy - jesteśmy w niebie. I'm lovin it. ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj są za funciaka - http://www.ukbikestore.co.uk/product/386/d30062/race-face-x-type-bearing-cap.html

 

Może ktoś chętny (najlepiej z Wrocławia/Katowic) na wspólne zamówienie? Przy 8 szt. wychodzi niecałe 10 zł/szt. (z kosztami przewalutowania PayPal i wysyłką do Polski). Ja chętnie bym kupił 4.

Edytowane przez kamfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...