Skocz do zawartości

[opony] Kompatybilność opon z obręczami


Miecho87

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem na Forum. Mam następujący problem. W moim rowerze mam stare opony o rozmiarze 28 x 1 3/8 x 1 5/8 37-622 (nie wiem czy te końcowe liczby są ważne, lecz podaję już wszystko). Kupiłem niedawno na jednej z aukcji nowe ogumienie. Wg sprzedającego miał być to ścisły zamiennik i zostały zaoferowane mi opony C979 700 x 35C TR-CS 156. Niestety po wymianie te nowe opony układają się nierówno (jest pewna nierównomierność promienia na obwodzie) - koło ma "bicie" w pionie, pomimo, że geometria koła jest wręcz idealna. Czy to jest aby na pewno ścisły zamiennik? Bedę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam. Nemo62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa jest węższa od starej o 2 mm. Problemem jest to, że opona jest firmy CST, czyli szału nie ma, jeżeli kupowałeś gdzieś w internecie to pewnie przyszła złożona w "ósemkę" (bo zwijana opona to to na pewno nie będzie, czy się mylę?) i stąd to bicie i krzywość. Może trochę się wyprostuje ale raczej będzie tak już do końca żywota tej opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość voytec

Do Mavica wejdzie. Jest to największy rozmiar opony jaki się mieści w tej obręczy (według tabeli producenta opony. A jeśli chodzi o drugą obręcz to spokojnie wejdzie nawet 2,4". Nie wiem tylko czemu używasz obręczy z dwóch różnych dyscyplin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie podepnę do powyższego tylko chce opony jak najcieńsze smile.gif Posiadam 700*40c, i Chciałbym kupić Kendy Kwest 700*28c. Posiadam obręcze 19 mm według tabeli jest to najniższa granica, przy tych ustawieniach i popowaniu ( 3-4 bara) bedzię dobrze ? smile.gif

będzie

 

czy są jakieś przeciwskazania przed włożeniem opony CX do kolarki ? mam teraz 700x23 i strasznie wali po łapach (a miałem niedawno złamany nadgarstek) i potrzebuję z przodu większej wygody do jazdy (żeby móc się tą ręką oprzeć o kierę)

28 mm to już duża różnica komfortu

ale i 32 mm powinna wejść

 

Niestety po wymianie te nowe opony układają się nierówno (jest pewna nierównomierność promienia na obwodzie) - koło ma "bicie" w pionie, pomimo, że geometria koła jest wręcz idealna. Czy to jest aby na pewno ścisły zamiennik? Bedę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam. Nemo62

to prawie to samo , a bicie wynika, ze złego założenia opony , spóść powietrze pougniataj oponę, podpompuj trochę , znów to samo

i dopiero potem do pompuj,

lub masz słabej jakości oponę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

prosiłbym o polecenia jakiś opon do alexrims ace18 559x17mm

 

80% to ścieżki rowerowe, asfalt, kostka, a reszta to jakieś w miare ubite ścieżki w lesie

 

chciałbym żeby miały troszke bierznika ale głównie żeby były dobre na asfalcie, no i nie za szerokie żeby nie wpłynęło to jakoś negatywnie na obręcze myśle że 1,9 to max, bardziej skłaniał bym się do jakiś 1,75. max70-80 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...