Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

To jak założy kask nie będzie już miał kompleksów? Tworzysz jakieś oryginalne związki przyczynowo - skutkowe, które jeżeli już mówią o kompleksach, to przede wszystkim Twoich. Przypomina mi to sytuację jak dwóch już mocno podchmielonych gości domagało się w restauracji lampki na stolik, bo tylko oni nie mieli. Kiedy w końcu kelner przyniósł tę lampkę, to wtedy chcieli by zgasić wszystkie pozostałe. :)

Daj ludziom jeździć tak, jak lubią. Nie ma jednej, jedynej racji. A nawet, gdyby była, to nie daje ona prawa (chyba?) do pogardliwego traktowania innych.

Edytowane przez sznib
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spokojnie. Znałem gościa który w trasy  jeździł w kasku a "po bułki" 400 m pojechał bez. Skończyło się to dla niego fatalnie.

Na bardzo szerokiej (sic!) ścieżce rowerowej nad Wisłą zderzył się z nastoletnim "wirtuozem" dwóch kółek (chłopaczek postanowił nagle potrenować slalom).

Przyblokowany kierownicą chłopaczka przedni hamulec gościa i OTB na asfalt.

Efekt  - 3 żebra pęknięte  podstawa czaszki, 1.5 roku w szpitalach w  Polsce i Czechach.

Kiedy wrócił do pracy to już nie był ten sam człowiek. Zrobił się jakiś bardzo nerwowy,

Chłopaczkowi nic się nie stało i uciekł.

Na tejże ścieżce jechałem kiedyś treningowo. Pochmurno, mżyście, kompletna pustka. Przede mną z dala jeden starszy gostek na rowerze.

Gdy go wyprzedzałem nagle wystraszył się, czy chciał coś ominąć (szkła?) i walnął mnie w tylne koło.

Przy 30km/h straciłem kierunek jazdy, wpadłem na krawężnik z boku i wyleciałem w powietrze. Spadłem na trawnik przy brzegu z nogami w powietrzu i cud że nie wpadłem do Wisły.

Zakładać kaski . Nigdy nie wiesz co cię spotka !

 

Edytowane przez dfq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie jakiejś sytuacji w barze do jazdy w kasku, wiedząc co wygra zderzenie przy chociażby 20 km/h- beton czy głowa, ma niewiele sensu. No ale nie ma co się spinać, każdy niech sobie jeździ jak chce. Tak samo niektórzy wchodzą do wody po piwie, robią drifty samochodem na drodze przy której rośnie szereg drzew itd itp. Jest coś takiego jak selekcja naturalna... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema.

Pisałem jakiś czas temu o glebie i uszkodzeniu nowo zakupionego kasku MET. Jak dobrze pokierował i podpowiedział @rzezniol za co serdecznie Dziękuję, skorzystałem z programu wymiany uszkodzonego kasku po cenie z rabatem. Warto pochwalić Velo bo sprawa została załatwiona bardzo szybko. Kontakt od dystrybutora nastąpił następnego dnia po wypełnieniu i wysłaniu formularza. Korespondencja była konkretna i rzeczowa, a do tego zapytałem czy mogę wybrać inny, droższy model, oczywiście dopłacając konieczną różnicę. Okazało się, że nie praktykują takich zmian, ale w drodze wyjątku mogą się zgodzić. Wszystko dalej poszło pomyślnie. Kask wysłali kurierem za pobraniem. 

Edytowane przez siemalysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Borsuczy papierologii okrągłe 0 (zero) ;-) Formularz wypełniłem przez internet. Koniecznie trzeba dołączyć zdjęcia kasku i dowodu zakupu. W formularzu podaje się dane osobowe, opisuje się zdarzenie. Ja napisałem jedno zdanie i jak widać starczyło. Po wysłaniu formularza następnego dnia był kontakt e-mailowy z osobą z Velo i prośba o wysłanie kasku do nich.  Żadnych dodatkowych dokumentów nie trzeba było przedstawiać. 

W internecie znalazłem informację, że za kask płacisz 60% jego ceny. Czyli rabat wychodzi 40 %. Jak sobie policzyłem z cen na ich stronie to tak wychodzi. W każdym razie w e-mailu zaproponowali mi kilka wersji kolorystycznych, gdzie po wyborze podaliby cenę. U mnie było inaczej, niestandardowo bo wziąłem inny, droższy model, ale sam rabat się zgadzał :-) 

Podsumowując. 

Wszelkie formalności konieczne do skorzystania z tego programu są banalnie proste :-)

Edytowane przez siemalysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Siemka wszystkim.Wiosna idzie pomalu do nas i przyszedł czas na wybór kasku do szosy.Tak sobie pomyślałem,zeby wydać na to około 300 zł.Przeglądałem oferty na allegro i spodobały mi się 3 kaski.

1- https://allegro.pl/oferta/kask-szosowy-met-strale-bialy-l-7682942998

2-https://allegro.pl/oferta/giro-foray-kask-rowerowy-rozmiar-m-55-59cm-bialy-7561543741

3-https://allegro.pl/oferta/kask-rudy-project-rush-white-silver-l-59-62cm-7443532741

Proszę Was o pomoc w wyborze najlepszego spośród tych 3 modeli.Może,ktoś z Was używa,tych modeli i mógłby opisać wrażenie z ich korzystania.Byłbym wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do sklepu i mierz, bo jak nie masz żadnego odnośnika to ryzykujesz że kask będzie kompletnie niedostosowany do twojej głowy. Nawet wrzuciłeś różne rozmiary, a oprócz obwodu głowy kaski mają swoje skorupy (np. zwykle giro są trochę bardziej obszerne, a takie marki bell są na bardziej okrągłą głowę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N

13 godzin temu, Piter233 napisał:

Jedź do sklepu i mierz, bo jak nie masz żadnego odnośnika to ryzykujesz że kask będzie kompletnie niedostosowany do twojej głowy. Nawet wrzuciłeś różne rozmiary, a oprócz obwodu głowy kaski mają swoje skorupy (np. zwykle giro są trochę bardziej obszerne, a takie marki bell są na bardziej okrągłą głowę)

Nie patrz na rozmiary,ja tylko wrzuciłem linki,aby było wiadomo o jakie modele kasków chodzi.Najgorsze jest to,że nie mam możliwości przymierzenia  tych kasków w stacjonarnym sklepie.Nie ma tych modeli w mojej okolicy.Pozostają mi tylko sklepy internetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piter233 napisał:

A te modele są aż tak super żeby skupiać się na nich? Wierz mi, nic nie zastąpi dobrze dopasowanego kasku. Nie wiem jaką masz głowę, ale w moim przypadku pasuje bardzo niewiele kasków. Ostatecznie ten który kupiłem powyżej 4 godzin zaczyna lekko uwierać.

Nie wiem,czy te są akurat super,ale do 300 zł wybrałem właśnie te bo badziewiem raczej nie są.Myślę,że ostatecznego wyboru dokonam pomiędzy giro foray,a met strale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pietern napisał:

 

 

6 godzin temu, Pietern napisał:

Met Strale maja w promocji w sklepie S Sprint na ul. Kołłątaja;

https://sprint-rowery.pl/kask-rowerowy-met-strale

Dalej nie chce mi się szukać.

A skąd wiesz,że jestem z Białegostoku?Też tutaj mieszkasz?

Edytowane przez maszkara72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do giro foray mips wyściółkę kupiłem „na zapas” robiąc inne zakupy w Rose. Cena atrakcyjna. Ogólnie rzecz biorąc, zwróćcie przy zakupie kasku uwagę, czy wyściółki są dostępne. Ja swój obecny kask zakupiłem tylko dlatego, że w poprzednim czołowa wyściółka dokonała żywota, a zapasowych kupić się nie udało (kask miał 5 lat)... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wszystkim, bylem ostatnio w sklepie i zastanawialem sie nad tymi kaskami:

Spoiler

po ich przymierzeniu mam uczucie ze najbardziej na czolo zachodzi rockrider, calkiem spoko jest bell ale chyba najlepiej grio, tylko to takie odczucie po minucie na glowie, i pytanie czy warto placic 2 razy tyle za giro niz za bell a czy bell jesli chodzi o kolorki jest wporzadku dla faceta, albo gdzie moge poszukac kaskow jeszcze w lublinie oprocz tej sieciowki? najlepiej sobota albo po 17 na tygodniu, bo nie jestem w ogole zorietowany. (sorki ze bez polskich znakow ale cos mie sie klawiatura rypla na windowsie10)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio przydarzyła mi się dość solidna gleba, po której oprócz wielu uszkodzeń kończyn górnych i dolnych uderzyłem głową w ziemię, po czym mój kask Rudy Project Rush pękł w kilku miejscach (chwała mu za to!). W tej całej historii największy pozytyw jest taki, że (aż wstyd się przyznać) po 5 latach jazdy na rowerze wreszcie dorobiłem się kasku i była to jego bodajże 5 przejażdżka. Jednak do rzeczy. Wiem, że niektórzy producenci kasków mają coś takiego jak crush replecment, czyli możliwość uzyskania nowego kasku (po wypadku) w promocyjnej cenie. Pytanie, czy ktoś z Was może korzystał z takiej możliwości? Jeśli tak, to jak to wygląda? Póki co pobieżnie przejrzałem wyniki które wypluło google i nic specjalnego nie znalazłem. Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej będzie kontaktować się ze sklepem albo od razu z dystrybutorem, no i z tego co wiem to nawet jeśli producent ma crash replacement to nie zawsze dla wszystkich modeli. No i oczywiście to działa w obrębie jednego producenta, czyli musisz gadać z rudy project.
@edit
Z tego co na szybko znalazłem mają na pewno dla usa i canady do 6 lat. A że jesteśmy krajem 3 świata to kontaktuj się ze sklepem w którym kupiłeś albo dystrybutorem (Sat-TS Poznań)

Edytowane przez Piter233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...