Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

 

13 godzin temu, rzezniol napisał:

To czy kask spełni zadanie i oczekiwania dowiesz się przy wypadku ;)
Pozdro 

To jest naturalne, że tak jest ;)

Pozdro :)

 

6 godzin temu, FigoiFago napisał:

Nie przeprowadzałem crash tesu :) Poprzedni kask, który miałem był wyposażony w ubogą wersję wszelkich regulacji i w związku z tym lekko uciskał głowę. W Uvexie tego nie mam, a i w głowę chłodniej. 

Dzięki za opinię. Myślę, że warty jest ten kask uwagi. Trzeba się ruszyć do sklepu zobaczyć czy sa dostępne i mierzyć :-)

 

Pozdrowionka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuszony dobrą ceną zakupiłem kask Uvex I-vo c. Jako że jest to mój pierwszy kask i nie mam porównania do innych, powiem ze dopasowanie do czerepu jest ok, nic mnie nie ciśnie i nie uwiera. Kask zakupiłem w rozmiarze 15 - czyli na obwód głowy 52-57cm, rzeczywisty obwód 54-55cm.

Wszystkie te szumnie nazwane technologie i systemy jakoś do mnie nie przemawiają, tzw.- zwykły bełkot marketingowy, ot zwykły kask i tyle :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Track napisał:

Skuszony dobrą ceną zakupiłem kask Uvex I-vo c. 

A ten Uvex ivo c zakrywa chociaż skronie? Czy jest tylko na czubku głowy i przewidziany na lot jak po wystrzeleniu z armaty cyrkowej prosto w ścianę? Też szukam sobie jakiegoś hełmu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, ten byłby świetny :woot:

Gość założył na głowę kask dla dzieci. Dowcipniś.

Mój Uvex Stivo (i nie tylko on) kończy się na wysokości 0.5-1cm nad linią brwi, a mam raczej tzw wysokie czoło.

Zresztą niektóre modele Uvex mają regulowaną wysokość systemu dopasowania.  Dzieki niemu "wysokie"  okulary P.O.C mieszczą sie pod kaskiem. Bardzo wygodne.

-->Track . Ten dla ciebie bełkot marketingowy to technologie które powodują  że kupiłeś kask wygodny, dopasowany i funkcjonalny.

Gdybyś wcześniej miał więcej kasków to widziałbyś różnice.

Edytowane przez dfq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie zdałem sprawę, że nawet pan z powyższego zdjęcia (ten w czerwonym kubraczku) ma łeb w miarę zabezpieczony. Jedynie upadek na kant krawężnika równolegle do dolnej krawędzi kasku byłby dla niego bardzo niebezpieczny. Nie wiem jak się zachowuje człowiek podczas upadku, nie pamiętam kiedy ostatnio się przewróciłem na rowerze, ale chyba zaczyna przybierać pozycję embrionalną jak w brzuchu matki? Dobrze myślę? Może w ogóle lepiej darować sobie te czapeczki i kupić pełniejszy hełm jak te dla bmx-iarzy? Dodam że jeżdżę dość szybko i największe szanse na upadek mam na zakrętach jakbym stracił przyczepność. 

Edytowane przez Borsuczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pan w buraczkowym ma ten kask zwyczajnie za mały ?

Jak jest w rzeczywistości taki płytki to dość głębokim kaskiem jest np MET Kaos.
Nie dość ze kryje dobrze skroń to sięga też daleko na potylicę ... jest to kask polecany do "niegrawitacyjnej" jazdy po górach.

Pozdrawiam    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądać to sobie może. Kaski trzeba mierzyć jak jest możliwość albo brać va bank i zwracać gdy coś nie pasuje.

Ja sobie w ub roku wymarzyłem Giro Hex . Na papierze było wszystko ok  a w praktyce w sklepie gniótł w skronie i d... zbita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam parabellum i stradivariusa. kaski jak kaski :), lekkie, przewiewne, mają fajną żelową wkładkę na czoło

stradivarius w ogóle wszystkie ma żelowe, są łatwiejsze w czyszczeniu

daszek w parabellum jest z jakiegoś innego plastiku niż kask i trochę wypłowiał na słońcu więc widać różnicę w kolorze, ale to info dla estetów :)

mam też rudy project sterling i on już prawie całkiem stracił kolor, ale chyba tylko seria fluo tak ma

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...