Skocz do zawartości

[kaseta] slx a alu bębenek


madek

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie ma znaczenia czy kaseta jest lepiej lub gorzej spasowana z bebenkiem.

Problem w tym ze napedzana luzna zebatka bedzie wywierala duzo wiekszy nacisk punktowy na bebenek niz zebatka na pajaku, gdzie ta sama sila bedzie rozprowadzona na calej dl styku pajaka z bebenkiem.

 

Ja mam wciecia na alu bebenku wlasnie w miejscach 'napierania' najmniejszych luznych zebatek.

I cale szczescie ze tam jest jakies miejsce, bo mozna cos wcisnac. :icon_mrgreen:

 

Nie wiem jak to jest z innymi zestawami kaseta/alu bebenek, moj przypadek to xtr 970 i tune kong.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać na tym zdjęciu to w większości piast nie da sie zastosować tego patentu, Tune tak odchudził bębenek że szerokość wszystkich wypustów jest jednakowa i do tego są one bardzo wąskie, przez co jest miejsce na wciśnięcie zszywek, niestety w piastach w których bębęnek jest "shimanopodobny" (chyba większość na rynku) nie da się tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Odswiezam temat: jednak udało sie wsunac 1 zszywke w zestawieniu hope pro 2 / slx, wystarczylo uzyc troche cienszej

Jeśli tylko jedną , to cały nacisk z zębatek przekłada się tylko na jeden występ ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tune kong, rabnal na krotkim ale mega stromym podjezdzie, gdzie trzeba depnac ile fabryka dala a ze nozek nie mam malych... :)

 

Niestety juz widzialem kilka (2-3) podobnie peknietych bebenkow tuna. Wymieniaja to od reki. Jest jeszcze opcja ti bebenka ok 9g ciezszy ale zapewne dubzo bardziej wytrzymaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...