Skocz do zawartości

[ szosa ] Kącik szosowy


riker

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety...to są"uroki"jazdy po szosie... :) Bardzo nieprzyjemna sprawa jak kierowcy "katamaranów" wyprzedzają na styk przy 150-170km/h...Jak robię trening na szosie na Dobieszczyn to zawsze znajdzie sie kilku takich pewniaków,mało tam policji,droga równa to można lecieć...co innego na drodze na Gryfino-tam jeżdżą wolniej ale znowu za to jest ich więcej i o wiele częściej można spotkać "troszkę" cięższe pojazdy...może przerzucić się na MTB? :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BikerFG rama to Giant TCR-Team 50cm ...nie wiem czy nie będzie za mała...z tego co wiem,to na mnie powinna być najlepsza 54cm(ale za to waga będzie mniejsza :D )...w sumie to zawsze będzie można wyciągnąć sztycę bardziej,ale chyba nie będzie tak źle bo ja mam tylko około 173cm...tylko żebym śmiesznie na nim nie wyglądał :D Osprzęcik Ultegra-no nie do pogardzenia na początek,w sumie poważnej,przygody z szosą... :)

 

Rowerek będzie w piątek czyli jutro lub ewentualnie najpóźniej w poniedziałek.Odrazu zrobię sesję zdjęciową i wrzucę fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

Rama powinna Ci pasowac, bo to rama kompaktowa i gorna rura opada od przodu do tylu i wlasnie takie kompaktowe 50 cm to jak 54 klasyczne. Dlugosc gornej jest jeszcze wazniejsza co sie wiaze z odlegloscia mostka do sztycy, ale przy tym rozmiarze powinno byc OK. Ja mam rame 50 cm i 175 cm wzrostu. Gorna rura ma 53 cm, odleglosc mostka do sztycy wynosi 55 cm (mostek 110 mm).

Przy takiej geometrii jezdzi mi sie bardzo dobrze.

A tak generalnie to rame bedziesz mial konkret...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 180 cm wzrostu, rama kompaktowa rozmiar 53, 575 mm od środka sztycy do środka rury sterowej mierzone równolegle do podłoża, powinna mi pasować? Rozmiar więsza to 55, od sztycy do sterów 590 mm. Mam opcje zmiany zamówionej ramy jeśli rozmiar nei będzie pasował, ale wolałbym żeby obyło się bez tego.

Edytowane przez prawie jak premier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rowery szosowe (nowe) w granicach 1700 zł są coś warte czy to tylko imitacje szosówek ?

Dlaczego ogólnie rowery szosowe są dużo droższe niż mtb ? Czy to się bierze z mniejszej ilości wyprodukowanych sztuk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rowery szosowe (nowe) w granicach 1700 zł są coś warte czy to tylko imitacje szosówek ?
Jakie rowery za 1700 masz na myśli?

Bo najtańsze Gianty, Authory itp. kosztuję grubo ponad 2tyś. zł... są to konstrukcje na (niekompletnym) osprzęcie Sora, czyli coś jakby Alivio (a nawet Deore) w góralach. Jeździć się oczywiście da - imitacją bym tego nie nazwał :blush:

Taniej to jakieś niefirmowe, albo lepiej używane... sam taki kupiłem i jestem happy :blink: - zamiast 20 dałem 5k...

(i taki też sprzedaję - zamiast 4k - 1k)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w sklepie w Łodzi za 1700 z małym hakiem bez pedałów. Niepamiętam nazwy firmy.

Na allegro był Focus Revolution za ~1800 zł.

Kross chyba produkuje też jakieś model poniżej 1800 zł.

 

Nadal nie rozumiem czemu szosa jest taka droga. Nie ma przecież amorków , hamulców traczowych itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chłopaki ,co myślicie o prostej kierze do szosówki o stworzeniu tzw. "hybrydy" LINK ,muszę i tak zmienić manetki bo mam osobno od klamek ,znalazłem tanio "tiagry" na prostą kierownicę +klamki tiagry i zastanawiam się dlatego nad usunięciem "barana" i wstawienie flata :P ...wyczynu ze mnie nie da-jak odwrócę mostek to będzie też nisko ,rowerek będzie lżejszy. Jednak głównym powodem zmiany byłaby niższa cena manetek i klamek=razem niecałe 200zł ...za tyle to dostanę tylko przejechane Sory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. ja tez mam pytanie o baranka. mam taki problem, ze po dluzszej jezdzie mam uczucie dretwiejacych dloni, ktore nie przechodzi nawet przez tydzien. aktualnie po 130-km wycieczce mam slabe czucie w lewej rece (i niestety od 6 dni nie jezdze bo musze sie z tego wyleczyc). podobno przyczyna jest krzywe ulozenie rak na kierownicy (w nadgarstku uciskany jest wtedy jakis nerw - problem ten dotyczy rowniez osob ktore dlugo pracuja przy klawiaturze komputera).

 

wczeniej jezdzilem sporo XC, zawsze mialem ramy, na ktorych pozycja jest dosyc wyciagnieta, wiec nadgartki sa przyzwyczajone do obciazen. zdaje mi sie ze problem faktycznie tkwi w ulozeniu dloni na baranku - w moim przypadku sa dosyc "powykrecane" :( moze mam jakiegos nieergonomicznego baranka (foto w podpisie)?

 

jak wy trzymacie dlonie na swoich kierownicach? czy spotkaliscie sie z tym problemem? powiniennem zmienic kierownice? obnizyc / podwyzszyc mostek? przesunac siodelko do tylu / do przodu? macie jakies rady / doswiadczenia?

 

pozdrawiam.

 

PS. umiescilem to pytanie tutaj, a nie w dziale o zdrowiu, bo wiem ze moj problem zwiazany jest scisle z kierownica typu baranek, i tutaj z wiekszym prawdopodobienstwem znajde kogos, kto mial taki problem. aha - i czytalem juz temat o dretwiejacych nadgarstkach - zeby nie bylo. chodzi mi o to czy wsrod kolarzy szosowych jest to jakos bardziej popularne, gdyz na rowerku XC tego problemu nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale co stało się z działem szosowym ?

w wątku do tego przeznaczonym nie mogę się wpisać bo został zamknięty http://forumrowerowe.jgc.pl/index.php?showtopic=16267&st=20

 

dział szosowy zgodnie z ww. wątkiem miał zostać, jeśli jednak został usunięty chciałem ostro zaprotestować i wyrazić swoje oburzenie. Wchodziłem na forum tylko ze względu na dział szosowy - obecnie odnalezienie czegokolwiek związanego z szosą jest beznadziejną sprawą.

Może ktoś łaskawie w tym miejscu poinformuje mnie co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja także juz dziś rano zauważyłem że brak jest działu szosowego :) niestety został zamknięty chociaż w mojej opinii nie powielało sie tematów poruszanych w tym dziale... no ale cóż... :) szkoda że go zamknięto bowiem szosa jest coraz bardzoej popularna w Polsce a to jest najlepsze mi znane forum w naszym kraju i mogłoby mieć dział poświecony właśnie rowerkom szosowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jako, że nie wszyscy moż eczytają wątek na temat usuniętych tematów to wklejam tu wypowiedź żbika odnośnie działu szosowego

D D - widać jesteś człowiekiem, któremu nie sposób dogodzić!! Próbuję sprawić, aby każdy był zadowolony na forum i przywrócić dział szosowy (skoro był tak bardzo potrzebny) ale Tobie oczywiście znowu coś nie pasuje... Skoro jest tyle zapytań o dział szosowy w innych wątkach to zbierz grono szosowych zapaleńców (np kontaktując się z nimi na PM) i stwórzcie grupę, która będzie prowadziła i rozwijała dział szosowy. Chyba, że jesteś człowiekiem, który przychodzi na "gotowe" i pomoc przy prowadzeniu tego działu go nie obchodzi... Trochę inicjatywy z Twojej strony również nie zaszkodzi wink.gif

Tak jak napisałem wcześniej, jeśli zbierze się grupka kilkunastu zapaleńców szosy, dział szosowy powróci na forum.

 

Zbierzmy grupę ludzi którzy byliby zainteresowani działaniem takiego kącika i pertraktujmy z administracją forum. Żbik ma racje, nie mozna wymagać od ludzi, że będą czytać w naszych myślach , troche własnej inicjatywy.

 

EDIT: lukas_t1 założył temat w którym mogą wpisywać się zwolennicy przywrócenia działu szosowego podaje do niego link http://forumrowerowe.jgc.pl/index.php?showtopic=16730&hl=

Edytowane przez pchełas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...