Skocz do zawartości

[zacisk] Avid elixir r - poważny problem.


Anemia221

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli podsumowując :

 

Obywatelu R3surrection - jesteś podejrzany o sprzedanie sprzętu w stanie :

- zapowietrzony tylny hebel

- zepsuty przedni

- zużyte klocki zamiast "całkiem dobrych"

 

I jeszcze naciągasz kolegę na 30zł za śruby i adaptery, które przecież miałeś wysłać w komplecie z hamulcami.

 

Jak to rozwiążecie - nie mam pojęcia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

Co do mnie żeby było jasne:

Twierdzę że wysłałem sprzęt który był sprawny w 100% i jeździłem na rowerze, więc tego jestem pewien.

Gwarancję realizuje sklep CYKLOTUR. Moja rola polegać może wyłącznie na pomocy i to jest stanowisko ostateczne.

Co do cen myślę że nie muszę się z nich tłumaczyć i z tego prawa też skorzystam.

Poprosiłem już kolegę aby nie zamieszczał informacji z tym związanych bo to akurat już nasza kwestia.

 

Skoro wyjaśniłem kwestie formalne, co do klocków i tak nie jest źle bo żywiczne z XTR i J3 zajeździłem w tydzień...

Oczywiście były katowane w błocie ale po płaskim tylko i wyłącznie... dla porównania ZEITY metaliczne w podobnych warunkach wyglądały tak po 2ys ( juicy 3)

Ma ktoś brake authority? Ponoć świetne ale cena 105zł za parę troszkę odstrasza, ceramiczne 125........

http://cult-bikes.com/BrakeAuthority.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej wiecej tak wyglądają klocki, może AŻ TAK tragicznie nie jest, bowiem na AŻ 2 tyg jazdy by wystarczyło... no może więcej, może mniej -> sam nie wiem, zależy od wykorzystania. Fakt faktem trochę ich mało zakładając 400km...

 

img2176large.th.jpg

 

 

img2177large.th.jpg

 

img2178largeq.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wakacji siedzę w Bielsku i śmigam tylko po Beskidach. Zawsze mam w dół z powrotem, bo większość górek na które się tu wdrapuję ma powyżej 1000m.n.p.m., ważę dość tak bo ponad 80kg + rower kobyła ;)

i styl jazdy, którego kompletnie nie trawią klocki i klocki Jagwire znikły po ok 500-600km, ale to były najszybciej znikające klocki. Jednak większość w tych warunkach wytrzymała mi 1000+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie:

 

W piątek bądź jutro idę do serwisu:

 

(WARIANT PIERWSZY) -> jeżeli wina to tylko zapowietrzenie to pozwalam mu się tego dotknąć, naprawia mi to i koszt nie powinien przekroczyć 60zł! Następnie wchodze na allegro i zamawiam Kool stopy, albo Zeit to z wysyłką wychodzi koło 60zł.

czyli wykładałbym z własnej kasy 120zł.

 

Trochę to było nie fair. R3 napisał mi o małej ilości klocków DOPIERO po tym jak ja mu napisałem, iż moja mama wysłała mu na konto kasę i posiadam na biurku potwierdzenie przelewu, wcześniej pytając go czy ich jest więcej niż 70% to szczerze odpowiadał, że wszystko jest dobrze, przejechane zaledwie 300km(mam logi na gg jakies 12godzin przed wyslaniem mu kasy)... Zacytuje jego kilka słów 12h przed wysłaniem gotówki,ale już po tym jak zawarłem pisemną umowę na gg, że kupuje:

 

"zrobione mają MAX 300km"

"naet pewnie nie dotarte"

"nie są też zapowietrzone"

"ale żylety"

 

Całe logi z chęcią umieszczę,ale dopiero po zgodzie kolegi R3.

 

Nowe klocki trochę kosztują.. mógł uprzedzić chociaż, że ich tak naprawdę NIE MA, ale napisał jedynie (jak już był bezpieczny bo kasa wysłana była na jego konto), że jest ich mniej niż mu się wydawało(ale nie mówił ze jest ich mniej niz jakies 15%, a widać na fotkach ze jest ich gora 15%) i stwierdziliśmy, że w kwocie zamiast paczki zwykłej to zrobi ubezpieczoną czyli musiał dopłacić z własnej kasy "3zł" (ja miałem płacić za przesylke 20zł, a na nalepce adresowej paczki która właśnie leży na moim biurku jest napisane opłata 23zł czyli AŻ 3ZŁ MUSIAŁ ZAPLACIC)

 

Ah i jeszcze jedna sprawa, kolega R3 ma mi najpozniej dzisiaj wysłać paczke PRIORYTETOWĄ za pobraniem o kwocie 30zł w której znajduje się: Adapter na tył 160mm oraz to co "zapomniał mi wysłać w paczce wraz z hamulcami" czyli Podkładki i śrubki na tył oraz na przód. Oczywiście mówiłem mu, że to jest jego wina -> on zapomniał wysłać tych śrubeczek, podkładeczek itp i że on powinien ponieść koszty przesyłki, ale jego odpowiedź na to była: "wtedy wysyłam za 3.70zł".

No to w takim razie on chce wysłać najtańszą możliwą przesyłką i możliwe, że nie dojdzie, albo się nagle zagubi albo będzie iść 2 tyg -> także wolę zapłacić już z mojej kasy... ehhh

Kolejnym ciekawym newsem jest fakt, że chwilkę pozniej -> dzis rano -> zapytał tutaj prosze zacytuje: "mogę Cię wkurzyć? mam na sprzedaż klocki xD" -> no niestety po tym fakcie rozwaliłem krzesło biurkowe z nerwów.

Cóż ciekawe czy się kolega wywiąże z umowy i wyśle dziś tą paczkę... już chociaż by miał honor i wysłał ja z właśnej kasy wraz z tymi klockami na sprzedaż. eh.

 

 

(WARIANT DRUGI)-> jeżeli twierdzi serwisant, że na przodzie wina jest tłoczka czy tam tej całej klamki to nie odpowietrzamy żadnego hampla tylko wysyłam do R3 -> on oddaje do sklepu co troche potrwa, a sklep do harfy(co tez troche potrwa) a potem harfa do sklepu itp takze miecha trzeba bedzie poczkać.

 

 

edit:

 

w sumie wg mnie to WINIEN mi jest wysłanie za darmo tych srubek, podkladek, adapterow oraz tych jego nowych kloców które ma na sprzedaż przesyłka priorytetową pocztą polską. Podkreślam jednak, że jest to moje zdanie, nie znam się dobrze na prawie... może pomożecie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki mialy byc w conajmnmiej dobrym stanie - ze zdjec wynika ze nie sa. to po pierwsze.

adaptery sruby i cala reszta powinny sie znajdowac w zestawie z hamulcami a nie byly. juz za samo to powinny byc wyslane ekspresowo ze slowami przeprosin, branie za to kasy to.... to po drugie.

hamulce sa w kiepskim stanie technicznym na dzien dobry. wg mnie w takim przypadku to sprzedawca powinien zajac sie sprawami gwarancyjnymi a nie kupujacy. tu nawet nie chodzi o kwestie prawne a o zwykla przyzwoitosc, niestety wg mnie sprzedawcy jej brak.

 

no i jeszcze pozostaje sprawa niezgodnosci towaru z umowa.

 

nie kumam za bardzo jak mozna pakowac tysiace w sprzet, zmieniac go sto razy w ciagu roku i sepic sie na pare groszy sprzedajac towar w takim stanie...

 

wg mnie ustalanie czy te klocki nadaja sie jeszcze do jazdy czy nie jest bzdura. ZADEN producent nie informuje z klocki moga byc eksploatowane az do samej blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż śmierdzi tu przekrętem...

 

1] zacisk wygląda jakby nim rzucano o beton

2] klocki - tak jak moje po ok 3000km... i bzdura - nie da się tak dobić na 400km! nawet jeżdżąc tylko po błocie!

 

Wady klamki, wady materiału, jakieś nieszczelne uszczelki... to da się wybaczyć, bo problem załatwi gwarancja... ale sprzedanie hamulców w takim stanie, toż to skur#$%#@^wo...

 

PS. sam jestem użytkownikiem elixirów R (przebieg hamulców 4,3kkm - problemów BRAK, mimo kilku szlifów, wywrotek, otb, jazdy po górach, górkach, w błocie, śniegu - a jeżdżę codziennie!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R3, Czy to nie Ty tak ostatnio płakałeś jak Cię ktoś "oszukał" sprzedając towar niezgodny z umową ?

"mogę Cię wkurzyć? mam na sprzedaż klocki xD"

.. "iksde"?

 

Autorze wątku, czy możesz podać link do aukcji..?

Ciekaw jestem co on tam napisał, po co chcesz to naprawiać na swój koszt..? Oddajesz mu to i tyle, a jeżeli nie - sprawę oddaj do allegro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

Więc odpowiem raz a konkretnie, co by się więcej nie powtarzać.

W dniu sprzedaży jeździłem na rowerze i mam pewność że hamulce w momencie wkładania do paczki były sprawne w 100%.

Paczka była ubezpieczona, zasugerowałem otworzenie jej przy listonoszu i sprawdzenie zawartości, czynność ta nie została wykonana.

Nie poczuwam się do jakiejkolwiek odpowiedzialności i chcę żeby to było absolutnie jasne.

Kwestia śrubek-zapomniałem je włożyć, kupowałem kilka kompletów elixirów, trochę zamętu :) oczywiście powiedziałem że zaraz je bezpłatnie wyślę. Adaptery nie były w cenie.

Co do klocków opisałem stan jak potrafiłem przez wysłaniem paczki. Zaproponowałem także ubezpieczenie przesyłki na mój koszt. Zużyte mocno są tylko jedne klocki.

Transakcja nie była przeprowadzona przez allegro. Niemniej, wszystko było od początku jasne i przejrzyste. Żadnych niedomówień.

Jeżeli cena którą zapłacił kolega go nie satysfakcjonowała to nie musiał kupować.

 

Chciałbym również poinformować kolegę że nie będę się więcej kontaktował z nim poprzez gg skoro dyskusja toczy się dwutorowo.

Nie mam zamiaru snuć domysłów co się stało z hamulcami gdyż mnie to szczerze mówiąc nie interesuje, opuszczając moje ręce były sprawne, takie jest moje stanowisko.

Jeżeli uszkodzone zostały w transporcie, również mnie to nie interesuje, paczka była ubezpieczona. Jeżeli wada fabryczna, w co wątpię, od tego jest gwarancja.

www.cyklotur.pl Tutaj są dane do wysyłki gwarancyjnej.

 

A propos analogii do Kół od Siwyexa' nie przypominam sobie żebym pisał w innym temacie że przebieg to 3tys zamiast 1tys i że są uszkodzone :devil:

 

Dochodzi jeszcze argument zdroworozsądkowy, a mianowicie po co sprzedawać uszkodzone hamulce na gwarancji.... Niemniej widzę w którą stronę ten temat podążą toteż chciałem ukrócić wszelkie spekulacje. Tych którzy wierzą w to co chcą nie przekonam, rozsądni sami wyciągną wnioski, to tyle ode mnie w sprawie hamulców.

 

Teraz to co mnie interesuje, czyli osoby które jeździły na klockach brake authority! Warto wydać na nie tyle kasy? w porównaniu chociażby do koolstopa?

 

ps

 

tak mam na sprzedaż komplet nowych klocków z elixirów gdyby ktoś był chętny. Co do Zużycia klocków na opisanym dystansie, cóż ja nie będę nikogo przekonywał nieliczni którzy ze mną jeździli wiedzą że nie omijam błota ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje jeszcze kwestia mozliwosci zwrotu towaru - co jako uczciwy, rozsadny i szanujacy opinie o sobie sprzedawca takze powinienes miec w wachlarzu argumentow.

 

pewnych rzeczy nie da sie zauwazyc otwierajac paczke przy listonoszu, pewne szczegoly moga umknac uwadze niedoswiadczonego odbiorcy.

 

a pytanie o jakosc klockow w temacie takim jak ten to zwyczajnie bezczelnosc. tak jak zapytanie nabywcy o to czy chce nowe klocki do elixira zaraz po tym gdy towar otrzymal z klockami w dobrym stanie... juz nie mowiac o tym ze zalozyc mozna ze nowe nie sa nowe a po otwarciu paczki okaze sie ze w srodku sa same blachy - na co twoim argumentem zapewne bedzie "wiem jaki towar wsadzilem do paczki"...

 

rozsadni wyciagna jeden wniosek - omijac twoje ogloszenia z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

słowo przeciwko słowu.

Towar był opisany i nadal twierdzę że wysłałem sprawny.

Cokolwiek powiesz tego nie zmieni.

Wiem, nie zwracam uwagi na PR, cóż przeżyję, sprzedałem tutaj tyle rzeczy,

że ludzie którzy mają mi wierzyć nadal będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal obstaje za wprowadzeniem listy internetowych oszustow. Oczywiscie wg mnie taki ktos powinien zostac wpisane do listy, dopiero jesli nie da sie z nim polubownie zalatwic sprawy. Nie polecam kupowania poza allegro (zwlaszcza uzywanego sprzetu) i dyskutowania przez komunikatory (od tego sa maile z zachowana kolejnoscia korespondencji. Kupujac poprzez serwis taki jak allegro czy inne tym podobne, zawierasz ze sprzedajacym cywilno-prawna umowe kupna-sprzedazy, ktora jest podstawa do reklamacji-zwrotu towaru, a takze podstawa do wystapienia na droge sadowo - prawna, jesli nie da sie zalatwic sprawy polubownie. Dla mnie oszustem jest uzytkownik allegro: rozek1919, ktory sprzedal amor zapewniajac wielokrotnie ze jest niemal nowy, po zamontowaniu okazalo sie ze posiada takie luzy ze sie jezdzic na nim nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

nie dotarte było o tarczach szanowny Panie Adminie. (nowa xtr przy kołach)

Cytowanie wyjęte z kontekstu to chyba domena tabloidów? Nie przystoi...

Co do klocków nie rozumiem tych bezsensownych wypowiedzi, skoro nikt nie wie na co się umawiałem z kupującym.

Hieny mają żer :devil::)

 

 

Z kołami była inna historia. Ja wtedy miałem rację, kolega pisał w innym temacie że koła są uszkodzone. Przed sprzedażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...