Skocz do zawartości

[zacisk] Avid elixir r - poważny problem.


Anemia221

Rekomendowane odpowiedzi

Gość R3surrection

Nie, nie możesz. Poza tym część rozmów odbywała się przez telefon. No i na koniec, jeżeli ktoś ma wątpliwości co do opisu może poprosić o zdjęcie, nie byłoby z nim problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co teraz napiszę powinno pomóc niektórym osobom w wyrobieniu sobie opinii na cały ten temat.

 

1. Sprawa klikającej klamki, tzw. "Zespół Goldblooma" :

 

Na tłoczku w klamce jest plastikowa podkładka. Jest ona umieszczona bezpośrednio pod uszczelką wytwarzającą ciśnienie i stanowi dla niej podporę. Na tą podkładkę działa cała siła, jaką wkładamy w naciskanie dźwigni. Niestety, plastik z którego został wykonany ów element jest zbyt miękki i poddaje się działającej na niego sile i podkładka się rozpłaszcza. Po pewnym czasie (miesiąc/rok/2lata) podkładka stare się na tyle szeroka, że zaczyna się ledwo mieścić w cylindrze. Cylinder w pewnym punkcie zwęża. W momencie przesuwania tłoczka, podkładka przechodząc z szerszej części cylindra do węższej klinuje się, wydając charakterystyczne pstryknięcie. W końcu, robi się na tyle szeroka, że nie mieści się w cylindrze i po prostu pęka w pół.

 

R3 twierdzi, że wysłał hamulec sprawny. Jest to możliwe. W momencie wysyłki podkładka była na tyle sfatygowana, że jeszcze nie klikała, ale musiała być już mocno zużyta. Anemia kilka razy nacisnął klamkę i być może u niego nastąpiło przełomowe zgniecenie podkładki.

 

Kiedy dostałem do serwisu hamulce Goldblooma (elixir CR), to oba pracowały w porządku. Po odpowietrzeniu jednego z nich i założeniu na rower od razu coś wystrzeliło. Jak się potem okazało - była to ta felerna podkładka. Obecnie drugi hamulec zepsuł się w dokładnie ten sam sposób.

 

2. Sprawa nie wysuwających się tłoczków :

Istnieje 99% szansa, że źródłem problemu jest bardzo niski poziom płynu w układzie. Jak to możliwe, skok R3 wysłał hamulec odpowietrzony?

- elixiry nie zapowietrzają się w transporcie

- elixiry nie mają żadnych "naturalnych" otworków(jak np Juicy), więc płyn nie miał którędy wycieknąć.

 

Zatem Anemia musiałby wykręcić śruby od portów odpowietrzania i wylać płyn albo wielokrotnie naciskał klamkę, gdy w zacisku nie było klocków, przez co jeden z tłoczków wyskoczył, a płyn się wylał. Rozmawiałem z nim i specjalnie go "podpuszczałem" i jestem niemal pewien, że tego nie zrobił.

 

Możliwa jest jeszcze inna przyczyna, dużo większa.

 

3. Sprawa klocków - tak samo niejasna. R3 twierdzi, że przekazał prawdziwe info nt. stanu okładzin. Anemia uważa, że jest zupełnie inaczej.

 

4. Brak adapterów w komplecie to ponoć wynik niedomówienia. Hamulce miały być sprzedane bez adapterów. Oczywiście kupujący jest innego zdania.

 

Sprawy 3 i 4 nie wyjaśnią się dopóki R3 nie zgodzi się na zaprezentowanie treści rozmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi jeszcze argument zdroworozsądkowy, a mianowicie po co sprzedawać uszkodzone hamulce na gwarancji.... Niemniej widzę w którą stronę ten temat podążą toteż chciałem ukrócić wszelkie spekulacje. Tych którzy wierzą w to co chcą nie przekonam, rozsądni sami wyciągną wnioski, to tyle ode mnie w sprawie hamulców.

Po to, że wypchnąć od siebie uszkodzony towar, nie czekać aż rozpatrzą lub nie gwarancję i kupić sobie za tą kasę nowe hample, co z resztą zrobiłeś. Ja wyciągnąłem wnioski, nie kupię od ciebie nawet zużytej dętki za 5zł, bo jeszcze się okaże że przyślesz bez wentyla i będę płacił kolejne 5zł za łaskawe dosłanie go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

Ocenę dogłębności Twojej analizy pozostawię bez oceny.

Nie chcę zostać oskarżony o spamowanie tematu więc póki co robię sobie wakacje w tym temacie. Pozdrawiam :)

Patrząc na wpisy ludzi nie mających nic wspólnego z tematem ani żadnej wiedzy praktyczniej chce się tylko powiedzieć

"Welcome to Poland " :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha! Wyjdź człowieku i nie wracaj!

Anemia, bardzo mi przykro - chyba zostałeś oszukany. Wciśnięto Ci hamulce "po 300 km" (2000 km ++ ) w "bardzo dobrym stanie" Ale zawsze możesz dokupić od niego super nowe klocki "iksde".. ;-(

Pochwal się, ile za tą zabawę zapłaciłeś..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocenę dogłębności Twojej analizy pozostawię bez oceny.

Nie chcę zostać oskarżony o spamowanie tematu więc póki co robię sobie wakacje w tym temacie. Pozdrawiam :)

Zachowanie typowe dla krętacza :P

Oszust.

 

Patrząc na wpisy ludzi nie mających nic wspólnego z tematem ani żadnej wiedzy praktyczniej chce się tylko powiedzieć

"Welcome to Poland " :P:yucky:

Nie trzeba mieć wiedzy praktycznej. Wystarczy umieć czytać, co było pisane w tym temacie. Wnioski same przychodzą do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

Chodzi o zasady. A opinia na mój temat w oczach ludzi na których zdaniu mnie zależy pozostała bez zmian :P:)

Niemniej uważam że admini fachowością się nie wykazali i przedkładają prywatę nad rzetelną ocenę sytuacji. Niemniej, ten czerwony tytuł nawet całkiem ładny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie możesz. Poza tym część rozmów odbywała się przez telefon. No i na koniec, jeżeli ktoś ma wątpliwości co do opisu może poprosić o zdjęcie, nie byłoby z nim problemu.

 

hehe cwaniaczek ;D

 

jeżeli nie masz nic do ukrycia to dlaczego nie moge im pokazać naszej rozmowy zwłaczcza z 5 stycznia o godzinie 21 kiedy to jeszcze kasy nie wyslalem i twierdzisz, że przebieg maks 300km i że żyleta, a jak kasa poszła to nagle piszesz ojeju ze zobaczyłes w garażu braki okadziń... nieważne

 

temat moze sie ciagnac i ciagnac, r3 nei wyslal adaptera -> ok. wyslal dzis srubk i twierdzi podkladki (mam nadzieje priorytetem), nie bede żałował tych 100zł na nowe klocki i serwis -> trudno nie kupie tej kasety XT. Bedę dalej zapitalal na sramie p950 i wg mnie to nie ja powinienem wstydzić sie moich czynów lecz pan R3. a jezeli problem wiekszy niz zapowietzenie to wysylam do cyklotoura.

 

 

Ja z ogromną chęcią pokaże wszystkie rozmowy na gg oraz smsy. No ale nie dziwie sie, że nie chce tego zrobić R3 -> jeżeli najpierw pisze ze klocki nie dotarte, a jak wyslalem kase to pisze ze nagle w garażu zaobaczył ze ich nie ma to no kurcze.. nagle przez 2 dni ubylo?

 

 

niewazne w sumie. NIe mam sil juz pisac, troche mi przykro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

Mnie przykro nie jest.

No chyba że za naród.

I czytanie ze zrozumieniem.

I populizm.

Za to to i owszem.

A no i za elokwencję co poniektórych (patrz niżej) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdza sie moja opinia o R3

kawal cwaniaka i tyle

swoja opinie wyrazilem przy okazji sprzedazy przez R3 Crossmaxow xl, ale zostalem lekko zjechany przez admina

chcial za nie 1300, a kupil je chwile wczesniej za 700 (zeby nie bylo - wiem od kogo)

laskawie jeszcze chcial gratis dolozyc wetyle ust, a te sa oczywiscie w kpl

az wstyd, ze to Poznaniak, choc moze to jakis przeszczep...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

skoro też wiesz od kogo to wiesz też pewnie jaka była cena "dla kumpli" ?

niemniej "żal ci dupę ściska" że nie potrafisz niczego kupić za cenie która by się satysfakcjonowała. :P:)

 

ps

 

jak już to za 720, no i pochwal się od kogo :P

ps2

kupiłem bez wentyli :yucky:

ps3

Chciałbym tylko przypomnieć co poniektórym

aby nie wypowiadali czegoś czego nie będą w sanie powtórzyć w 4 oczy np na maratonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

uderz w stół a nożyce się odezwą :P

Różnica jest taka że Ty sam przyznałeś się do winy

pisząc przed sprzedażą na forum że koła były uszkodzone, więc przyzwoitość karze chociaż milczeć

jako że grzechy zostały Ci "odpuszczone"

 

 

Co do interesów, nikt Cię nie zmusza :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to ja nigdzie nie napisałem że bębenek jest uszkodzony, tylko "bebenek jest w cienkim stanie" co nie oznacza że jest pękniety, bo na takim by się nie dało jeździć, a ja jeździłem normalnie!

Po drugie teraz wszyscy widzą jaki jesteś i jak podchodzisz do sprawy więc jesteś typowym oszustem, który mnie NACIĄGNĄŁ na 150zł - uszkadzając bębenek (minął miesiąc od sprzedaży, więc miałeś czas go uszkodzić) jeśli w 400km doprowadzasz hamulce do takiego stanu, wiec uszkodzić koła w miesiąc nie stanowi żadnego problemu.

Po trzecie - to już jest ENTA osoba która ma z tobą problem, więc sorry!

 

PS. Podaj mi choć jedną osobę która uważa mnie za krętacza i oszusta, a sprzedałem naprawdę masę części...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

ja. uważam że jesteś parszywym oszustem bo kłamałeś jak najęty. Cóż, dowody trudno przegadać ;)

no i nie przypominam sobie żebyś sprzedawał mi koła z bębenkiem "cienkim stanie".

Pochwal się też jak opowiadałeś koledze anemi który kupił koła że mają 3tys przebiegu a nie tysiąc jak mi mówiłeś.

HEHEH oszuścik próbuje coś ugrać i oczyścić twarz ale nie tak łatwo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, słyszałem ze cieszy cię nalepka OSZUST, dobrej zabawy więc życzę.

 

z mojej strony spróbuję się dowiedzieć czy napis ten można jakoś dekoracyjnie wyróżnić.

 

można też w przypadku kolejnych super ofert zawsze zapodać link do obecnego tematu, dla zachowania rozsądku przez rozsądnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...