Skocz do zawartości

[sztyca] czy można założyć inny rozmiar sztycy?


kipps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W poszukiwaniu idealnej dla mnie sztycy napotkałem problemy z dobraniem odpowiedniego jej rozmiaru. Otóż mam ramę z rurą podsiodłową o średnicy wewnętrznej 31.6mm.

Czy przez to że nie mogę znaleźć odpowiedniego dla mnie rozmiaru (sztyca ma być specyficzna przez swoją długość) znalazłem dostępne rozmiary różniące się średnicą o tylko 0.2mm (31.4mm lub 31.8mm).

Czy ktoś z Was próbował używać sztycy o innym rozmiarze niż przewiduje rama? Jakie macie doświadczenia w tej kwestii?

Zastanawiam się też czy nie wziąć sztycy 31.4mm i dać ją do malowania proszkowego żeby ją pogrubić o te właśnie części milimetra. Co wy na to? Czy takie malowanie nie złuszczy się podczas jakiś naprężeń podczas jazdy i się nie zapadnie w ramę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież 31,6 to najpopularniejszy rozmiar...

 

Tak, ale potrzebuję sztycy o długości 43cm. Takie można dostać na ebayu firmy Roox. Niestety zostały tylko rozmiary różniące się o 0.2mm od 31.6mm.

Rozwiązanie z tuleją redukcyjną jest ponoć dość hałaśliwe częste są trzaski w okolicy rury podsiodłowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Meridzie miałem sztycę 30,9mm (rozmiar Geantowy), po malowaniu proszkowym okazało się, że pasuje sztyca 30,4mm którą wcześniej miałem w Dabombie. Myślę, że sztyca 31,4mm będzie pasować i nie będzie za luźna, a ta grubsza nawet jak wejdzie to jest duża szansa że się zakleszczy.

 

Czy naprawdę nie myślałeś o zmianie ramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, bo kupiłem ramę Cannondelae F6 (bardzo długa bo w poziomie ma 62.2cm), niestety jest o cal za mała...

Nie musi mięc wcale za małej ramy, ja mam Authora 20", 21" byłaby za długa, ale potrzebuję sztycy min. 40cm(jest na znaczniku), więc jak będzie się dało to też biorę Rooxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...