Skocz do zawartości

[filmik] filmy o amortyzatorach


Cox

Rekomendowane odpowiedzi

No ja dodam na początek 2 filmiki o Rock Shox Tora 318 solo air

 

Filmy nakręciłem telefonem w pokrowcu przyklejonym taśmą do ramy, nie jest to nic trudnego, więc każdy może tak zrobić,

chyba że ma kamerę z uchwytem ^^

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calkiem niezla jakosc :mellow: jaki to telefon i czym przykleiles? bo widac ze mocno z rama jest spojony, nie rusza sie ani troche

czarna taśma izolacyjna, i telefon w pokrowcu (nokia 5610)

 

wrzucajcie swoje filmy i oceniajcie innych w skali 1-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to nie jest konkurs piękności a forum rowerowe, ocenianie filmów mija się z celem. Dobrze jest widzieć jak pracuje konkretny amor, powinieneś jednak podać informacje na temat swojej wagi oraz zastosowanego ciśnienia, powiedz też w których momentach jedziesz siedząc na siodle a kiedy stojąc na pedałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam filmik przedstawiający pracę Suntour Rux'a podczas przejażdżki po lesie.

w 1:08 i 1:37(zwróćcie uwagą na kundla, który z trudem uszedł z życiem:P) słychać jakie piękne odgłosy wydaje tylny hamulec :)

 

Moja waga : 70kg

Ciśnienie w amorku - niemierzalnie niskie

Cały czas siedzę w siodle.

 

PS. tora z pierwszego posta chodzi jak drewniany kołek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cisnienie jest troche za male na moja wage, (73kg) powinno byc 120 psi, jest troche mniej, dlatego sag jest duzy i amor nie pracuje EFEKTOWNIE (nie efektywnie), jadnakże wybiera prawie wszystkie nierownosci i nie mozna mu nic zarzucic, amortyzator ma wybierac nierownosci a nie skakac jak sprezyna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja was nie rozumiem... w moim Marzocchi XC600 TST2 o skoku 140mm, mam ciśnienie 40 PSI a waże 70kg, wtedy pracuje w miarę efektywnie i nie nurkuje za bardzo. Jak miałem go ustawionego typowo do DH czyli ok. 80-90 PSI to był twardy jak kołek, a wy tu piszecie o ciśnieniu rzędu 120 - 160 PSI(takie mam w damperze :P ) czy ja czegoś nie wiem o amortyzatorach czy to wy za mocno pompujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

To chyba zalezy od tego jakie to sa systemy powietrzne.

 

Marcoki sa niskocisnieniowe takze inna broszka. Co do RS'owskiego Dual Air'a to jak pamietam mialem cos w granicach 40-60PSI w obu komorach. W Minecie miedzy 35-40PSI, w Nixxon'ie nie przewiduje duzo wyzszego...

Solo Air chyba trzeba trochu bardziej nadac...

Waga w granicach 65kg

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja was nie rozumiem... w moim Marzocchi XC600 TST2 o skoku 140mm, mam ciśnienie 40 PSI a waże 70kg, wtedy pracuje w miarę efektywnie i nie nurkuje za bardzo. Jak miałem go ustawionego typowo do DH czyli ok. 80-90 PSI to był twardy jak kołek, a wy tu piszecie o ciśnieniu rzędu 120 - 160 PSI(takie mam w damperze :rolleyes: ) czy ja czegoś nie wiem o amortyzatorach czy to wy za mocno pompujecie?

 

To jest tak, że nie możesz porównywać różnych amortyzatorów bo mają inną powierzchnię tłoka w komorze powietrznej. Marzocchi bardzo się chwali swoim systemem niskociśnieniowym - np ja mam starego MXC Air i jak go napompuję pompką do kół to jest twardy jak sztywny widelec, pompką do amora nie daje rady bo za niska podziałka :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...