Skocz do zawartości

[korby/suporty] HTll -wasze opinie


WaGiant

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem porównanie splanowanej, niesplanowanej, uważałem to również za głupotę. Na splanowanej do 8 obrotów, a normalnie tak jak piszesz 2-3 obroty.

 

Jeszcze lepiej wygląda sytuacja gdy mamy łożyska ceramiczne.

 

http://www.youtube.com/watch?v=cvFksJ672w4

 

No właśnie, ja wróciłem z serwisu i po montażu SLXa HTII też mam 2-3 obroty mimo, że niby planowali mufę. Co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby zamontować HTII rama musi być do tego przystosowana? Czy suport na kwadrat można wymienić bezproblemowo na HTII? Pytam, bo zauważyłem że przy ramach Radon zr race piszą, że są one przystosowane do łożysk wciskanych htII, które dostajemy w komplecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja wróciłem z serwisu i po montażu SLXa HTII też mam 2-3 obroty mimo, że niby planowali mufę. Co robić ?

Planowanie mufy według mnie ma się nijak do tego ile pokręci się korba.Tu mają znaczenie łożyska.Mam dwa rowery w jednym oryginalnie była planowana mufa w drugim nie było wszędzie korby HT II zero różnicy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Tu jest głównie kwestia ile smaru jest w łożysku i jego gęstość( zależy też od temp. otoczenia). Można zdjąć uszczelnienia, wywalić smar i nalać gęstego oleju. Wtedy korba będzie się kręciła długo i z minimalnym oporem, ale żywotność łożysk zapewne dramatycznie spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest projekt, tylko wykonanie (np. uszczelnienia, precyzja wykonania misek) i jakość łożysk ! , sztywność zapewne jest w jakiś sposób większa bo łożyska są szerzej, jednak niewiele to da jeśli rama jest mało sztywna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam taki suport jak na zdjeciu: http://photos02.alle...73/07/908730724

 

Niech ktoś mi powie jaki mam klucz użyć do jego przykręcenia do mufy?

 

Kiedyś czytałem, żeby zakładać suportu z łożyskami na zewnątrz potrzeba wyszlifować mufę od zewnątrz(chodziło o usunięcie lakieru). Czy w tym wypadku też jest to wymagane? W lepszych ramach nie trzeba, bo są one już odpowiednio przygotowane: http://img217.imageshack.us/img217/5567/243544vr5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dokładnie splanować mufę suportu trzeba mieć specjalny przyrząd, w żadnej ramie , nawet tej gorszej nie powinno być lakieru w miejscu które widać na zdjęciu

(a jeśli niestety jest, trzeba go delikatnie usunąć skrobakiem), szlifowanie papierem czy pilnikiem może tylko zaszkodzić (nie jeseś w stanie tym sposobem uzyskać płaszczyzny idealnie prostopadłej ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Waszych postów mam rozumiec ze nie warto sie pchać w HT2. Mam pakiet octalink, ładnie sie kreci. Przyszedl czas na wymiane korby, sprzedawca proponowal mi wlasnie HT2 ale jest droższa, a zakladam ze poprawy sztywnosci nie odczuje (miekka rama) no waga calosci na pewno na korzysc. Jest sens kupowac korbe HT2 dla mnie-turysty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

nie ma sztywniejszego rozwiązania od korby na ośkę... uważam że jest genialne, szybkość demontażu korby w celu chociażby czyszczenia jest znacznie większa.

Co do pracy, mi pakiety zawsze dość szybko padały więc akurat superlatyw brak.

Jednak jakość łożysk............ :icon_wink: Moja po 5tys była już zajechana aczkolwiek zębatki a nie łożyska. Czasami trzeba im psiknąć wd40 jak wody naleci i kręcą się dalej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nawet tej gorszej nie powinno być lakieru w miejscu które widać na zdjęciu

(a jeśli niestety jest, trzeba go delikatnie usunąć skrobakiem), szlifowanie papierem czy pilnikiem może tylko zaszkodzić (nie jeseś w stanie tym sposobem uzyskać płaszczyzny idealnie prostopadłej ) .

 

Problem w tym że lakier jest w tym miejscu, kupiłem ramkę No Sainta i co mam z tym zrobić? Nie zniszczę lakieru w około jeśli jak to napisałeś zdrapię go skrobakiem? Nie bardzo mi się to widzi majstrować przy lakierze, jakie będą skutki nie usunięcia go? Naprawdę miski suportu będą znacząco pod kątem, przez co nie wiem będą szybciej niszczyły się łożyska? Przecież zanim miska dojdzie do mufy będzie już mocno zakotwiona w gwincie. Hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę miski suportu będą znacząco pod kątem, przez co nie wiem będą szybciej niszczyły się łożyska? Przecież zanim miska dojdzie do mufy będzie już mocno zakotwiona w gwincie. Hmm...

No właśnie :wallbash:

 

24968678.jpg

Na bikestacji za 39iziko, na allegro brak. Chyba skoczę do serwisu, żeby mi użyczyli klucz za browara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Waszych postów mam rozumiec ze nie warto sie pchać w HT2. Mam pakiet octalink, ładnie sie kreci. Przyszedl czas na wymiane korby, sprzedawca proponowal mi wlasnie HT2 ale jest droższa, a zakladam ze poprawy sztywnosci nie odczuje (miekka rama) no waga calosci na pewno na korzysc. Jest sens kupowac korbe HT2 dla mnie-turysty?

Nie ma sensu, tym bardziej jak octa ci się ładnie kręci. Ja też nie zamierzam przechodzić na HT2, bo tej mitycznej sztywności i tak nie wyczuwam a padanie łożysk już tak. Dwóch moich kumpli już namówiłem do powrotu do octa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim radzie jaki sensowny zestaw ISIS/Octalink możesz zaproponować? Za cenę do/ok 300zł i wadze zestawu ok 950g? Bo ja przyznam nie widzę takiej opcji i nadal stosowanie HT2 z zamiennymi dużo tańszymi łożyskami jest moją koniecznością, chociaż nadal jestem przed zakupem nowej korby i wszystko się może zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A coś sensownego poniżej 900g? :icon_mrgreen: Bo mój obecny zestaw (Deore 510 na kwadrat z 22t alu + niezajeżdżalny suport Eubico) waży 928g. Jedyne czego mi brakuje to odrobina sztywności, poza tym 100% satysfakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No to wracam do tematu, ile powinien się obrócić Hollowtech II po przejeżdżonych około 3 tys. i nie zabrudzonych łożyskach ? Mi robi jakieś 8-9 obrotów bez łańcucha. Natomiast mój drugi rower (taki sam, ale damski) na fabrycznym supporcie na kwadrat robi lekko ponad 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wracam do tematu, ile powinien się obrócić Hollowtech II po przejeżdżonych około 3 tys. i nie zabrudzonych łożyskach ? Mi robi jakieś 8-9 obrotów bez łańcucha. Natomiast mój drugi rower (taki sam, ale damski) na fabrycznym supporcie na kwadrat robi lekko ponad 30.

Tak to już jest - na HT2 korba zrobi mniej obrotów.

 

Do masy zestawów na Octalink doliczcie jeszcze śruby - 34g ;) Komplet XT rzeczywiście trudno dostępny, ale dosyć łatwo osiągalny LX to niewiele ponad 900g (już licząc z tymi śrubami), przy trzech tarczach alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...