Skocz do zawartości

[SPD] Pierwsze gleby w spd- przy predkosci 0 ;D


Blue

Rekomendowane odpowiedzi

ehh myślałem że obejdzie się bez gleby :D

 

Jadąc sobie powolutku, chciałem wjechać pod taką góreczke i ... Zatrzymałem się lewą wypiełem, ale poleciałem na prawą strone. Szkód brak (prócz brudnej kurtki), wpadłem całą ręką do GÓWNA :D Myślałem że się posikam ze śmiechu... Jak dobrze że było ciemno i nikt mnie nie widział ...

 

Ps. Dziwne bo nie śmierdziało <lol>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem sobie pedalki pd-m540 i butki shm181. Ale nie dałem rady odkręcić starych, więc dziś wybrałem się do serwisu gdzie koleś wielkim kluczem dał radę i wróciłem do domu już w SPD B) Ogólnie radocha na maksa zero gleb przez 13km, a pod klatką... wypiąłem prawą nogę a na lewą stronę się wywaliłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

hmmm ja mam w spd-ach przejechane jak na razie 85km (wiem malutko dopiero się rozkręcam ;) ) no powiem że jakoś nie zdarzają mi się gleby przy 0-wej prędkości natomiast zaliczyłęm już kilka przy cięższych podjazdach i to w tych samych miejescach (ale ciągle się tam pcham :twisted: ) mianowicie oba są dość stome w jednym w pół drogi występuje duży korzeń który mnie wybyja i leeeeece natomiast drugi to taki że podjazd przechodzi we fragment skały i znowu wybija z rytmu i lecę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taak, jazdę opanować wcale nie ciężko, tylko zatrzymywanie się. czasem przy wypinaniu się ciężar ciała przesuwamy nie na tą stronę co chcemy ... i ustawienie roweru nie sprzyja ... gleba gotowa, oczywiście jak ktoś się jeszcze nie przyzwyczaił. Ja na początku też parę razy leżałem przy prędkości zero. z boku wygląda to, jak opisał mój brat widząc to "padanięcie jak kaczka". ale do zabawnych wcale nie należy :-) niepotrzebne otarcia na kolanach

 

nie wiem czy tego nie pisałem, ale jedna z moich gleb: na szerokiej ulicy (2 pasma w lewo 3 prosto w tym jedno prosto/prawo) wjeżdżam sobie na pas dla skręcających w lewo i zatrzymuję się za ostatnim samochodem. no i gleba na prawą, na pas gdzie jadący prosto mają zielone. na szczęście nic nie jechało. trochę się poszamotałem zanim byłem w stanie się wypiąć. właśnie sobie wyobraziłem jak to wyglądać musiało śmiesznie z samochodu co stał za mną. wyobraźcie sobie, wielki chłop, duży rower (23") siodło wyciągnięte wysoko, bezradnie przewraca się "jak kaczka" na bok stojąc w miejscu i nawet nie mogąc nijak zareagować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wywaliłem się na razie tylko raz, wjeżdżając przez przypadek na czyjąś posesję :D, ale jak na siatkarza amatora przystało, upadek bez obrażeń i otarć :)

 

I takie pytanko... jak tak około w % macie dokrecone na "+" wasze pedałki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokrecenie sprezyn bardzo zalezy od blokow, tak ze nie ma sensu sie licytowac. Ja mam dwie pary blokow, bo spd w dwoch rowerach: W jednym M520 w drugim takie jednostronne, kupilem tanio uzywane do zimowego roweru, nawet nie wiem jak sie nazywaja <_<

No i na poczatku uzywalem tych od M520, i musialem bardzo mocno napiac sprezyny, praktycznie prawie na max, a i tak wpinalem sie lekko. Niedawno kupilem nowe buty i przykrecilem do nich te bloki od jednostronnych spd. I szok: nie moglem sie nawet wpiac! :( Musialem odpuscic sprezyny tak do 1/3 napiecia, a i tak wpina sie ciezej i bloki trzymaja stope sztywniej niz tez z M520. Co mi sie zreszta bardzo podoba. Dodam, ze te bloki z M520 maja mniejszy przebieg i sa mniej wyrobione, a i tak trzymaja slabiej. Zalezy od jakosci odlewu, jak przypuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ładne te gleby:P Ja aż tak wyszukanych nie miałe ale juz 3 zaliczłem w pierwsze dwa dni:D 2x jak miałem lewą noge wypiętą a poleciałem na prwą strone heh (lecisz bezwiednie i nic zrbić nie mozesz). Czasami zapomina ze mam spd ale kmpel mi przypomina i w pore sie wypinam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na koncie mam dopiero 30km w spd-ach i powiem szczerze ze gleby nie zaliczylem. Aczkolwiek 3 razy nie wiele brakowalo, przy predkosciach prawie 0 na swiatlach zapominalo mi sie ale w ostatniej chwili zdarzalem sie wypiac (sila wypiecia ustawiona na min)

Jednak teoretycznie jedna glebe zaliczylem :rolleyes: no moze nie glebe a... tapczan ;)

W dniu w ktorym nabylem buty i pedaly - ktore natychmiast zamontowalem... no i oczywiscie musialem usiasc na rowerek i pokrecic do tylu, po dwoch obrotach korba za mocno odchylilem sie od sciany o ktora sie opieralem ;) i zaliczylem pierwsza glebe w spd-ach :) na tapczan :D

jak na razie jedyna "glebe"

ale wszystko jeszcze przede mna :

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja dziś pierwszy dłuższy wyjazd zaliczyłem w spd. Jak dotad zaliczyłem 4 gleby z tego 2 przy predkości 0 :) jedna przy przymiarce a druga dzis pod szkoła ;D dobrze, że kołem nie wjechałem w stojak bo było by po nowym kółku ;/ a ogólnie to nie jest zle i uważam zakup spd za bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pedały i buty miałem w listopadzie chyba od tamtej pory jeżdżę i ani jednej wywrotki :D Żeby nie było sprężyny skręcone prawie na max :) brakuje chyba 0.5 obrotu :D no ale trzeba to będzie do końca dokręcić a ile km nie wiem nie liczyłem przy okazji robiłem kasacje licznika itp :) ale może koło 2 tys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja swój pierwszy upadek w SPD'kach zaliczyłem w pierwszy dzień :D pojechałem do kumpla.. cały czas myślałem żeby sie wypiąć i się udało.. wracam zadowolony i chciałem sobie kurtkę poprawić.. hamuje i oczywiście zapomniałem , że jestem wpity i gleba na prawą stronę :P ale da się przyzwyczaić.. teraz juz jest prawie oka :P :] :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie chwaliłam i się przechwaliłam.. wczoraj dwa upadki i to w bardzo banalny sposób-wypinam się i bum naprzeciwną stronę (dobrze że na lewo bo przerzutka nie cierpi :) ).. eeehh i zaś cała poodzierana.. jak ja będę w lecie w sukience wyglądać ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...