Skocz do zawartości

Kross Team


bikergonia

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

 

jestem nowym forumowiczem, który odebrał właśnie zamówionego w Krakowie w sklepie Mud-Serwis rower Kross Level A2 (2010) V-brake 21". Niestety... O ile złego słowa nie mogę powiedzieć o kupnie i szybkości dostawy (wszystkie formalności + transport do Warszawy z Krakowa w 36 godzin!!!) o tyle sam stan techniczny roweru pozostawia wiele do życzenia...

 

Pierwsza usterka jaką zauważyłem to zaraz po złożeniu to nierówna praca pedałów. W zasadzie całego mechanizmu. Chwieje się wszystko delikatnie na boki i odnoszę wrażenie że albo korba jest za słaba albo suport do d***... Wyczuwa się luzy.

 

Druga usterka, którą dostrzegłem to oba scentrowane koła. Przednie wygląda tragicznie... Ślepy by to zauważył... Tylne już mniej, ale i tak nadaje się do naprawy...

 

Ostatnia (i chyba najgorsza) to luz na amortyzatorze. Na postoju naciskam przedni hamulec i poruszam rowerem w różnych kierunkach. Chwieje się cała rama do przodu i w tył oraz na boki. Czyżby stery zostały źle nabite i po 15 minutach jazdy próbnej po garażu podziemnym szlag je trafił? :)

 

Czy Wy też mieliście takie problemy na początku?

 

Napisałem już stosowny mail z informacją o zaistniałej sytuacji i czekam na odpowiedź. Będę Was informować o przebiegu naprawy. Wystąpiłem o zwrot kosztów naprawy sterów i kół (korbę odpuszczam bo i tak ją wymienię - pytanie czy z suportem czy bez, ale decyzję podejmę gdy przymierzę korbę ze starego roweru).

 

 

Pozdrawiam,

 

Mateusz Ostapowski

współzałożyciel amatorskiej grupy kolarskiej Dynamo Młociny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mechanizmu to ciężko cokolwiek powiedzieć, ale stery - powinny być wyregulowane przed pierwszą jazdą, koła - powinny być wycentrowane przed jazdą (mogły ulec scentrowaniu podczas transportu) - i raczej nie leży to w zakresie producenta (oczywiście nie powinny wyjść z fabryki w takim stanie) lecz jest to wydaje mi się obowiązek sprzedającego, czyli w tym przypadku mud-serwis. Kiedyś spotkałem się ze sklepem internetowym, który każdy rower przed sprzedażą składał, regulował, testował i ponownie pakował...jeśli tak nie było to lipa. Wygląda to trochę tak, że decydując się na zakup w necie robisz to wszystko we własnym zakresie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hejka

 

Ja mam Kross'a Grand'a B-250 5-latek ma chyba z 3000 km, wygląda jakby wyszedł dopiero z fabryki.

 

Zmieniono:

1) suport na łożyskach maszynowych, bo na wiankach ciągle się luzował

2) pedały

 

Mój rowerek nie zachwyca wyglądem, ale dobrze mi się jeździ a to przecież jest najważniejsze (przynajmniej dla mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się z Wami z moim A6'09 V z dystansem ok. 600 km. Jak na razie dorzucone tylko md520. Zanim zacznie się następny sezon w planach zmiana amora (ważę 75kg i RS dart 3 trochę zbyt twardy) i opon, dalej jak już znajdę worek pieniędzy to obręcze i tarcze+hamulce :blink:

 

Pozdrawiam wszystkich kross'owców!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam i dołączam ze swoim krosem A2 XT z 2009r kupiony w wrześniu 2009. Do tej pory przejechane 7200 km. po około 3000 km do wymiany poszła dziadowska korba z całym napędem. Założyłem korbę Shimano FC 521 taką doradzili mi w Coolbike Szczecin i jest ok. Fabryczna korba to jeden z najsłabszych punktów tego modelu. Drugi mankament to hamulce hydrauliczne, dopiero wymiana tarcz i klocków spowodowała że rowerek zaczął sensownie hamować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny. Od ostatniego wpisu do mojego Hexagona przybyły: Pedały Shimano M505, siodełko Accent Derry(bardzo dobre jak na tę cenę), sztyca ZOOM i pompka SKS Teleskop. Rower tyje ja chudnę(zobaczymy jeszcze po świętach...) więc waga zestawu raczej się nie zmieniła. Obecnie rower gotowy do jazdy waży 13,5 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, też dołączam się do klubu Krossa :)

Nawet nie wiedziałem, że są takie tematu, przypadkowo tu trafiłem, ale widzę, że warto :)

Dołączam się z Hexagonem V3 z 2009 roku, dystans: kilkaset km dokladnie nie wiem, jak na razie po roku i 4 miesiącach, wszystko chodzi bez zarzutów, ani jednej naprawy nie musiałem, robić przez cały okres użytkowania roweru, tylko smarowanie, mycie itp.

Pozdrawiam wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich :)

Mój czarny Kross A6 nie budzi zachwytów ale też nie do zachwytów go mam ;)

Parę szczegółów (parę tylko :whistling: )

rama: Level A6

widelec: Axon E-RL

korba: Truvativ X-Flow

prze. przód: Sram X-Gen

prze. tył: XT RD-M760 GS

hamulec przód: LX BR-M585

hamulec tył: LX BR-M585

opona przód: Geax Argo 2.0

opona tył: Geax Argo 2.0

obręcz przód: Vuelta FR

obręcz tył: Vuelta FR

piasta przód: Deore

piasta tył: Deore

szprychy: 36 czarnych

dętki: Accent

manetki: LX Dual Control

klamki: LX Dual Control

kierownica: Author XC PG

mostek: Accent XC-Race

sztyca: Accent SP-495

siodło: San Marco Blaze/SKN

chwyty: Ritchey WCS Ergo

łańcuch: HG53

kaseta: HG53 11-32

pedały: Time Atac Alium

 

Korba odchodzi do drugiego roweru, a Kross dostanie Truvativa Firex'a :)

Amor trochę dmucha powietrzem i czego go emeryturka, w związku z tym mam pytanie do Szanownych Użytkowników Krossów - czy rama wytrzyma widelec o skoku 120 mm czy pozostać przy 100 mm ? Pod uwagę biorę Epicona lub Raidona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clyde22, witaj. Ładna Krossina. Jakąś wagę znasz? Chociaż orientacyjną? Co do skoku to rama wytrzymała by spokojnie 120mm (kilka krossów widziałem z wyższym skokiem) jednak nie polecam. Zepsuło by to wygląd i pewnie gorzej by się prowadził.

 

Skoro już piszę to może przy okazji wrzucę swoją rozpiskę. Był to Kross A2 2008 w wersji "XT", aktualnie:

 

 

Dętki: Maxxis Ultralight 26x1.75-2.125

Gripy: KCNC Blue

Hamulec przedni: Tektro Auriga Comp (klocki Accent spiekane)

Hamulec tylny: Tektro Auriga Comp (klocki Accent spiekane)

Kaseta: Deore CS-HG50 11-32

Kierownica: Boplight 25,4mm/560mm

Koło przednie: Seryjne mach1exe/joytech

Koło tylne: Seryjne mach1exe/joytech

Korba: Deore 2009

Łańcuch: Deore CN-HG53

Manetki: Deore SL-M590

Mostek: Boplight Team 25,4/110mm

Rogi: Boplight

Opona przednia: Kenda SBE 26”x2.1 / Kenda Kwest 1.5

Opona tylna: Kenda SBE 26”x2.1 / Kenda Kwest 1.5

Pedały: M505

Podkładki pod mostek KCNC Blue – 2x 3mm + 1x5mm

Przerzutka przednia: SLX FD-M660

Przerzutka tylna: SLX RD-M662 SGS

Rama: Kross Level A2 2008 19”

Siodło: Boplight

Stery: Cane Creek

Suport: SM-BB51

Sztyca: Boplight 27.2x295mm

Tarcza przód: Accent Freezer 180mm

Tarcza tył: Accent Freezer 160mm

Top cap: KCNC Blue

Widelec: Suntor Epicon LOD 2010

Zacisk sztycy: Accent Lite

Zaciski kół: Dartmoor Bolt-On Blue

 

Trochę go ostatnio dociążyłem przerzutką tylną (była XT, ale się złamała), kasetą (była SLX) i rogami. Ale mimo wszystko myślę, że waga powinna oscylować w granicach 11.5kg - po zmianie pedałów i opon (niedługo) powinienem zyskać troszkę ponad 200g i już raczej na pewno będzie poniżej 11.5kg ;)

 

Aktualnie jestem z roweru jestem w pełni zadowolony. Do wymiany niedługo pójdą opony (ze względu na znaczne zużycie SBE) i pedały na M540 (żywot obecnych powoli dobiega końca). Koła wymienię dopiero jak zajadę piasty (są dość pancerne, jednak niestety cholernie ciężkie), hamulce również będą wymienione dopiero jak padną - o bardzo dobrze się spisują jak na sprzęt z niższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Crazyk, dzięki za podpowiedź, zostanę przy skoku 100mm, nie będę ryzykował większego skoku ;)

Co do wagi to sądzę że waży koło 13 kg. Niedługo troszkę go rozbiorę i zważę dokładniej :P Nie jestem fascynatem zbijania wagi na rowerku, a widać to po moich kołąch, niektórzy koledzy "ważąc je ręcznie" pytali czy mają one pełne obręcze :P fakt że są pancerne i wytrzymałe :) Obecnie kończę zwolnienie lekarskie i będę pracował nad oponami zimowymi. W Mobstery Authora wkręcę kilkaset wkrętów, sprawdzę jak się taka opona zmieści w widelcach Krossa i oczywiście relację napiszę na Forum :P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clyde22, piękne i mocne koła masz :blink:

 

kilroy, nie dał bym 180zł za pedały, o których ani jednej opinii nie przeczytałem. Mimo tego, że wagę mają fajną wolał bym pancerne i sprawdzone M540. Chociaż plany się trochę zmieniły i kupiłem Cranki Cady x ;)Więc 440 gramowe M505 idą do szuflady a ich miejsce zajmą ważące 310~ g CB :( Jak by nie patrzeć -130g. Chociaż nie liczę każdego grama to mimo wszystko sporo.

 

Dlaczego masz sztywny widelec? Gdybyś miał założone slicki bym był w stanie zrozumieć, ale tak to nie do końca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...