Skocz do zawartości

[giełda]Propozycje zmian, ewolucja - dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jako że na giełdzie ostatnio zaczynają się dyskusje zamiast rzeczowych pytań mam kilka propozycji.

 

Sprawa pierwsza:

Każdy może zadać tylko jedno pytanie w otwartym temacie. Reszta dyskusji proponuje na prv lub komunikatorem.

 

Sprawa druga:

Proponował bym usuwać wszystkie ogłoszenia bez podanych cen(przynajmniej w dziale sprzedam). To jest giełda i strzelanie cenami przez zainteresowanych zakupem mija się z funkcją jaką giełda ma pełnić. To sprzedawca wystawia sprzęt i w jego obowiązku jest wycena tego co sprzedaje.

 

Sprawa trzecia:

Pytanie czy macie pomysł na na rozwiązanie/stworzenie systemu komentarzy? Czy ktoś się z Was spotkał z systemem komentarzy poza portalami aukcyjnymi?

 

Zapraszam do dyskusji i podawania swoich pomysłów.

 

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podawanie ceny nie powinno byc obowiazkiem, po to jest kontakt zeby dogadac sie w sprawie ceny i uzyskac dodatkowe informacje.

Podawanie ceny powinno być obowiązkiem, ktoś sprzedaje i jeszcze nie wie jaką cenę napisać? Jak nie wiesz ile chcesz, to Allegro, aukcje od 1zł i po kłopocie. ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami. Jeśli komuś cena podana przez sprzedawcę nie pasuje to zawsze można się porozumieć na PW i negocjować. Inaczej, mimo, że ktoś będzie pierwszy w kolejce to odpadnie bo sprzedający wybrał wyższą ofertę. A jeśli komuś to nie odpowiada to niech wystawia na allegro, ewentualnie licytować się w shoutbox'ie :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, w związku z rozwijającym się jak co sezon działem giełda, mam propozycję. Codziennie sprawdzam nowe posty za pomocą "Zobacz nowe posty". Od rana przybyły aż 4 strony tematów, jednak z tego połowa to posty w dziale giełda. Czy da się jakoś wyłączyć posty z działu giełda, żeby się nie pokazywały lub zrobić moderację postów w tym dziale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do punktacji: to już jest od dawna ustalone, że po przejściu na nową wersję skryptu Mieciu będzie próbował uruchomić taki system - i raczej powinno to się udać. Teraz w ogóle nie ma sensu o tym rozmawiać.

A co do cen: jasna sprawa, że podawać. A dyskusje, jakie będą się ewentualnie toczyć w takich wątkach, w żadnym wypadku nie powinny dotyczyć ceny - co zresztą już jest ujęte w regulaminie giełdy. Jeśli ktoś jest potencjalnie zainteresowany kupnem, a chciałby negocjować cenę - ma do dyspozycji PW, e-mail lub GG. Wpisy typu "za drogo", "nie sprzedasz za tyle", "ja widziałem taniej" będą traktowane jak spam i usuwane (a co za tym idzie, można - a wręcz należy - je raportować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Możeby tak zrobić jeszcze jeden dział z nietypowymi częściami typu sprężynki do hamulców, części hydrauliki czy amortyzatorów które nie są powszechnie dostępne? Posty w tym dziale pozostawałyby aż do sprzedaży elementu. Wtedy każdy mógłby zasygnalizować posiadanie takiej nietypowej części raz i nie martwić się o to że zaraz jego oferta zniknie. Z resztą chodzi tu bardziej o pomoc osobom, które potrzebują jakiejś(?) nietypowej części niż o zarobek sprzedających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja propozycja odnośnie nazewnictwa wątków. Nie znam strony technicznej, ale czy dało by się zrobić żeby przy zakładaniu nowego tematu były dostępne tak jakby szablony do nazwanie tematu? Nie ma tego aż tak dużo, można to pogrupować. Wtedy każdy kto zakłada nowy temat klikał by np z listy : [amortyzator] , [rama], itd.. Znikła by konieczność kontrolowania nazw wątków i była by pewność że będzie porządek, to zalety dla starych userów i adminów a nowych użytkowników ominęła by frustracja w powodu znikania ich postów i wszyscy byli by zadowoleni. Generalnie, nalegam, polecam, zachęcam i licze na otwarte umysły władzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nie, ale granica ilości postów powinna być na tyle duża żeby wyeliminować osoby zakładające konto tylko w celu zrobienia wałka.

 

Inna sprawa, że ostrzeżenie o oszuście wisi na giełdzie i znacznie lepszym zabezpieczeniem od wyznaczania granic ilości postów itp byłby zdrowy rozsądek. Naprawdę nie widzicie, że osoba próbująca przeprowadzić transakcję zarejestrowała się 3 min przed wysłaniem wiadomości na priva, nie chce wystawić aukcji na allegro bo (rzekomo) nie opłacała rachunków, ma 0 postów na forum, nie chce wysłać za pobraniem z możliwością sprawdzenia i nie wydaje się wam to wszystko razem podejrzane???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum (nawiasem mowiac korzystajacym z tego samego silnika) jestem moderatorem (a bylem jakis czas adminem) probujemy rozwiazac ten problem od dluzszego czasu. Dotychczas bezskutecznie, mimo ze regulamin mamy dosyc restrykcyjny a dla handlu mamy dodatkowe obostrzenia. Wszelkie rozwiazania okazuja sie efektywne jedynie doraznie. Mamy nawet dwoch dedykowanych moderatorow zajmujacych sie tylko dzialem handlowym forum, ale i tak nie jest dobrze.

Nie da sie zmusic uzytkownikow forum do korzystania z komercyjnego allegro. Zakladamy: mam 20 postow i wystawiem na gieldzie oferte sprzedazy np kasety, ktos ja znajduje i jest zainteresowany. Sposob finalizacji tranzakcji to sprawa pomiedzy sprzedajacym i kupujacym. Zmuszenie do skorzystania ich z allegro po pierwsze nie da sie przeprowadzic, po drugie sprawdzic a po trzecie wplynie na zwiekszenie ceny (allegro darmowe nie jest). Nawet jesli w swojej ofercie napisze "sprzedaje tylko poprzez alledrogo" to wcale nie znaczy ze zamierzam tak zrobic a jedynie ze umiescielem zapis aby spelniac regulaminowe warunki forum.

Ograniczenie mozliwosci handlowania do uzyszkodnikow majacych 300-400 postow da efekt jak napisalem powyzej: handlowac bedzie osiem osob z ktorych czesc bedzie to robilo w ramach dzialalnosci zarobkowej. Reszta to beda starzy uzytkownicy ktorzy dogadaja sie przez telefon albo prywatna wiadomoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak. Ale jako potencjalny nabywca jakbym chcial kupowac na allegro to kupowalbym na allegro a nie na forum.

W ten sposob administracja forum odcina sie od ewentualnej odpowiedzialnosci za cokolwiek. Poniekad slusznie, ale mysle ze nie ma co kombinowac. Wlasciciel tablicy ogloszen nie odpowiada za to co kto wywiesi na niej i kto to przeczyta i jak to wykorzysta. Wystarczy wiec napisac "admini nie odpowiadaja, nie uczestnicza, nie posrednicza i nie rozstrzygaja sporow pomiedzy sprzedawca a nabywca" (oczywiscie mozna ubrac w ladne slowka). Bo cobysmy nie zrobili to nieporozumienia/spory zawsze beda. Beda chcieli na alledrogo to sobie tam pohandluja, PW wystarczy to tak sobie zalatwia, dogadaja sie przez telefon to dobrze, zapragna wizyty u notariusza to pojda. Allegro nie jest jedynym slusznym miejscem do handlowania a rozwiazywanie sporow w tym serwisie pozostawia wiele do zyczenia.

 

EDIT

System komentarzy/opinii dziala na forum knives.pl i tactical.pl. Jak dziala pewnien nie jestem bo nie korzystalem, ale jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak. Ale jako potencjalny nabywca jakbym chcial kupowac na allegro to kupowalbym na allegro a nie na forum.

tak ale ile osób tutaj zagląda do działu sprzedam by znaleźć jakieś "perełki" a nie po konkretną część, sam regularnie sprawdzam podforum "Sprzedam" bo może się trafi coś co przydałoby się wymienić jeżeli znajdzie się ciekawa oferta, ja już zobaczyłem kolejnego pretendenta do oszustw, 22 posty, nabite tak chamsko, połowa ma 2-3 wyrazy typu "podpisuje się pod tym" czy "jak to się sprawdza", i wystawił parę sztuk na sprzedaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Root Admin

Żeby zamknąć temat, który wałkujemy już od b. dawna. Forum nie jest od walki z głupotą i z niezdrowym rozsądkiem. Nie będzie większych ograniczeń niż 20 postów, a my nie będziemy kontrolować ogłoszeń - to jest walka z wiatrakami. Każdy zawiera transakcję na własną odpowiedzialność, my w to nie ingerujemy i nie odpowiadamy za to. Od pilnowania i rozliczania się z oszustami są policja i sądy. Nie wiem ile razy jeszcze to napiszę...

 

W regulaminie przed rejestracją jest wyraźnie napisanie, że nie odpowiadamy za treści zamieszczane przez użytkowników. Rejestrując się, akceptujesz postanowienia. Kupując od nieznajomego, ponosisz ryzyko. Proste.

 

Ja na allegro zawsze sprawdzam dokładnie usera, ile ma komentarzy i jaki staż. Nowi są z góry skreślani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...