Skocz do zawartości

["ranking"] wasze rowery


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Chciałbym zaproponować zrobienie rankingu, podobnego do tego w manii lekkości,

ale bez wag części lub z wagami z internetu.

 

Wiem, że nie będzie to wiarygodne, ale jakiś sens zamieszczania projektów będzie.

 

 

Mam nadzieję, że zostanę zrozumiany.

Z góry dzięki za słowa krytyki i pozytywizmu. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to proponował bym coś w stylu "bike miesiąca" sonda co miesiąc która fura się podoba najbardziej. Po wygraniu dany rowerek miałby zakaz startowania przez najbliższe 2 miesiące, a jego właściciel miałby belkę (pod avatarem) coś w stylu "bike miesiąca". Myślę że to było by ciekawsze, niż bez sensowne wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się taki ranking nie podoba.

 

Co do rowerów miesiąca to pomysł głupi nie jest :icon_mrgreen:

 

Tylko, czy rower ważący 14kg będzie miał jakieś większe szanse w tej zabawie? Bo czym się tutaj spodobać? Karbonowymi rogami przy 2 kilogramowej ramie, malowaniem itd itp... Mam jeszcze takie przeczucie, że utworzy się grupa "wzajemnej adoracji" ludzi z naprawdę dobrymi rowerami. Łatwiej jest zaimponować kompletem dobrych komponentów, idealnie zgranej całości i niską wagą...

 

Ale myślę, że pomysł ciekawy i warty przemyślenia :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chcecie mieć ranking?

 

To zważcie części i poproście o przeniesienie tematu do mani lekkości i dodanie roweru do rankingu.

 

Konkurs na najładniejszy rower jest również bez sensu, w końcu nie każdy "obrabował bank" ;) i ma rower obwieszony xtr, x.0, thompsonami, dt, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniane rowerów względem osprzętu nie ma sensu. Jak już to można wziąć pod uwagę wpółczynnik jakość/cena, wygląd. I do konkursu nie mogłyby startować rowery w specyfikacjach fabrycznych, tylko te składane od zera albo z dosyć dużymi różnicami od oryginału. Może lepiej ogłaszać konkursy na rowerową fotkę miesiąca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pomysl sie nawet podoba a to ,ze ktos ma rower ociakajacy carbonem czy innym xtr'em nie znaczy od razu ,ze potrafi to estetycznie poskladac do kupy.Co z tego,ze ktos ma wszystko z najwyzszej polki,jesli kazda czesc jest z innej parafi i pasuja do siebie jak garbaty do sciany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki byłby klucz do oceny? W części z projektami jest przynajmniej obiektywne kryterium wagowe, a i tak ne obywa się bez pretensji i niesnasek, "bo ktoś ma opony szosowe w góralu". Co dopiero działoby się tutaj? Jakie wojny by wybuchły z tak błachego powodu, że zwycięzca z danego miesiąca komuś do gustu nie przypadł.

No i wreszcie jaki jest sens takiego rankingu "ładności"? Czyżby potrzeba podbudowania ego? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczem do oceny byłby gust głosującego. Podbudowanie ego? Mój rower nawet nie weźmie udziału bo nie jest gotowy :] Wojny? Bądźmy ludźmi, w rankingu wagowym to ma znaczenie, bo niektórzy będą wyżej w rankingu. Pozatym kasa to nie wszystko, mi się np. bardzo podobają rowery omena, Nawrotka czy Modego, a przecież w rankingu wysoko nie są;) To nie ma być jakiś ranking, poprostu jednorazowe głosowanie w którym niekoniecznie musi wygrać jakiś light bike poniżej 9kg, tylko np. full 15 kg;] Wszystko zależy od użytkowników. Dla każdego z nas i tak jego rower jest najfajniejszy, najpiękniejszy na świecie. Więc mam nadzieję,ze jeśli tak owy wypali to nie będzie żadnych sprzeczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Co do takiego głosowania to jetsem za.

 

Może źle to nazwałem, chodziło mi bardziej o sporządzenie listu (choćby według alfabetu),

następnie tak jak jest to w manii podlinkować do tematu.

No i do tego jakieś zasady dodawania np: rozpiska alfabetycznie, ale bez wag,

konkretna nazwy tematów itp., itd.

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zamiast gdybać idźcie na rower. Przejdzie wam ten pomysł, a może narodzi się myśl o rankingu według przejechanych kilometrów. To przynajmniej wam wyjdzie na plus dla kondycji, jak zaczniecie rywalizować o pierwsze miejsca.

Jak to mawiają nie Xtr'y napędzają rowery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...