Skocz do zawartości

[oswietlenie] bocialarka


Pulse

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam ponad 300km z bocalarka jeszcze nie ladowalem jej od poczatku stycznia. (Oczywiscie nie caly czas na high, ale troche pracy w wysokim trybie bylo). W zupelnej ciemnosci na szosie w lesie daje rade, trzeba zmieniac z high zeby nie oslepiac kierowcow, ale dzieki jej mocy oni tez szybko widza rowerzyste i zmieniaja z dlugich na krotkie. Dodatkowo snieg, deszcz, bloto jej nie straszne. Jak na razie 100% zadowolenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam ponad 300km z bocalarka jeszcze nie ladowalem jej od poczatku stycznia.

To coś rzadko korzystasz albo niedużo jeździsz :icon_mrgreen:

trzeba zmieniac z high zeby nie oslepiac kierowcow, ale dzieki jej mocy oni tez szybko widza rowerzyste i zmieniaja z dlugich na krotkie. Dodatkowo snieg, deszcz, bloto jej nie straszne.

Zależy jak masz tę lampkę ustawioną - swoją mam prawie równolegle do ziemi i wystarczy najniższy tryb, żeby kierowcy mnie widzieli. Także po ścieżkach czy mieście jeżdżę z użyciem niskich trybów.

Jak na razie 100% zadowolenia!

Samoróbka wyszłaby 2x taniej, a miałbyś jeszcze więcej zadowolenia :icon_mrgreen: Tak wiem, nie każdy ma zdolności manualne i woli kupić gotowy produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś rzadko korzystasz albo niedużo jeździsz ;)

 

Przeciez pisze ze przejechalem z nia (nie trudno sie domyslic ze wlaczona) ponad 300km czyli mysle ze nie malo jak na jedno ladowanie, a caly czas swieci. Dodatkowo akumulator tego typu sam rozladowuje sie w czasie tym bardziej jest to bardzo dobry wynik (ladowana na poczatku stycznia)

Zanim odpowiesz na watek, przeczytaj go prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Zanim odpowiesz na watek, przeczytaj go prosze.

Czytałem i nadal podtrzymuję to co napisałem. Mam mocniejszą lampkę, ale 2 aku - co jakiś czas zdarza mi się ładować co drugi-trzeci dzień (zwłaszcza latem). Chyba że jeździsz głównie w najniższym trybie? (jeśli tak jeżdżę to ładowanie co 3-4 tygodnie).

Samorozładowanie - nie jest w końcu aż takie duże, mniejsze niż w przypadku Ni-Mh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
i zbliz sie z czasem naswietlania do 2s ;P

Zgodnie z zyczeniem podaje fotki zrobione na nastawach - ISO 200,

F.2.8, 2s

 

bez swiatla

IMG_9059.jpg

tryb low - 10%

IMG_9058.jpg

tryb midi - 35%

IMG_9060.jpg

tryb high - 100%

IMG_9061.jpg

 

inne ujecie

bez swiatla

IMG_9064.jpg

tryb low - 10%

IMG_9065.jpg

tryb midi - 35%

IMG_9066.jpg

tryb high - 100%

IMG_9067.jpg

 

i 4 ujecia w trybie high

 

tryb high - 100%

IMG_9069.jpg

IMG_9079.jpg

IMG_9088.jpg

IMG_9099.jpg

 

Teraz zdjecia na pewno nie falszuja obrazu dzialania lampki. Jest

przynajmniej tak jak na fotkach lub nawet nieco lepiej. Ogolnie nadal

podtrzymuja swoja dobra ocene bocialarki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ją mam :)

Albo te cztery ostatnie zdjęcia nie odzwierciedlają jej świecenia, albo naprawdę w ogniwie spadło napięcie przez co wyraźnie spadła siła światła.

Też tak kiedyś miałem, patrzę coś mi słabiutko świeci (i tak dobrze, ale zdawało mi się, że wcześniej lepiej świeciła), myślę sobie co jest ? Przecież prawie nie świeciłem nią, zmieniam ogniwo na świeże i... od razu inna lampka :rolleyes: Także sprawdź to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatnio ładowałeś akumulatorka ? Bo na tych ostatnich fotkach to widać strasznie słabo świeci.

naladowane, fotki maja podpisy. Duzo zalezy od ustawien monitorai jego marki, na moim wyglada ok na drugim duzo gorzej (sprawdzane). Na fotce 3. od dolu widac slup ktory jest oddalony o okolo 50m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe panowie :D - to jak wygląda na zdjęciach zależy od ustawienia aparatu (przesłona, iso, czas naśw). Lampka świeci całkiem sensownie, i jedynie sprawdzając ją osobiście można wydawać osąd. Po zdjęciach nie da się ocenić żadnej lampki, a tym bardziej nie sigmy mirage gdzie zdjęcia ukazujące jej pracę są robione na kosmicznych czasach.

 

Schwefel jaką wersję mirage chcesz kupić ?

 

 

EDIT

Mogę cię zapewnić że bocialarka będzie świeciła dużo lepiej.

Czytałem właśnie specyfikację sigmy - ma ona 5W halogenik - więc generalnie bieda straszna.

 

Edit2

 

Tutaj jest bardzo wygodne porównanie lampek rowerowych i czołówek :D - między innymi jest bocialarka, są i sigmy (niestety bez mirage)

http://dominik.magma-net.pl/mod/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach nie da się ocenić żadnej lampki, a tym bardziej nie sigmy mirage gdzie zdjęcia ukazujące jej pracę są robione na kosmicznych czasach.

Przecież napisałeś, że zdjęcia oddają faktyczne oświetlenie, a te "nieco lepiej" potrafię sobie wyobrazić. O których zdjęciach Mirage mówisz? Bo nikt tu ich nie przedstawiał.

Schwefel jaką wersję mirage chcesz kupić ?

Nie chcę kupić, mam Mirage.

Czytałem właśnie specyfikację sigmy - ma ona 5W halogenik - więc generalnie bieda straszna.

Ma 10W halogen + 5 W halogen i może jest biedą ale świeci znacznie lepiej od tej bocialarki, nawet na jednym 10W halogenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma 10W halogen + 5 W halogen i może jest biedą ale świeci znacznie lepiej od tej bocialarki, nawet na jednym 10W halogenie.

 

:), dwa halogeny świecą kilkadziesiąt lm słabiej, niż bocialarka, a ciągną ponad 3x więcej energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa kolegi :), no ale jak się ocenia światełko bez oglądania go na żywo, tylko po zdjęciach ...

 

I nigdzie nie napisałem że zdjęcia oddają faktyczne oświetlenie - wręcz przeciwnie - chyba mnie z kimś pomyliłeś :0

 

EDIT

Aha i żeby nie było - nie używam bocialarki - mam do oświetlenia ultrafire c2 na diodzie r2 puszczonej na 1.2 A co daje około 300 lumenów.

Po prostu interesuję się diodami mocy i generalnie oświetleniem/latarkami :)

 

gdzieś wcięło przycisk edit, i moją edycję :/

 

Więc jeszcze raz.

Halogen ma sprawność około 25 lumen/W

Więc Twój duet daje łącznie 375 lumenów więc sporo.

Bocialarka daje jakieś 200-240 lumenów w zależności od użytej diody.

Więc świeci mniej więcej jak Twoj 10 W halogen - ale robi to zużywając 3 x mniej energii jak już ktoś wspomniał (3W kontra 10W)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halogeny dają srednio 15lm/W, nie 25... W halo sprawność rośnie wraz ze wzrostem mocy, w ledach na odwrót.

Nie bierzesz pod uwagę jednej rzeczy - można podnieść wydajność lm/W kosztem żywotności żarówki i w Mirage tak właśnie jest. Z żarówek 5+10W będzie >200lm (na początku gdy aku ma >12V to lumenów będzie jeszcze więcej), Bocialarka nawet przy świeżo naładowanym li-ionie nie da więcej światła. Uwzględniając sprawności optyki i diody podgrzewanej wysokim prądem nie będzie więcej niż 200lm przy świeżym ogniwie. Dodatkowo jeśli to Bocialarka na SSC to przypominam, że te diody nie mają zbyt stabilnych parametrów - w miarę używania takiej diody barwa światła przesuwa się coraz bardziej w stronę niebieskiego.

 

podałem wartość dla halogenow samochodowych, no ale tam są w użyciu 35W dobrej jakości :confused:

35W to mają lampy wyładowcze, dające ~3200lm sztuka. Zwykłe halogeny to 55W i 1500-1800lm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mówcie co chcecie, ale za te pieniądze na pewno nic lepszego nie da się kupić, a dlaczego? bo ma więcej zastosowań, nie ciągną się za nią jakieś kable, jest mała, poręczna, lekka, etc. Jak chodzi o cenę 230zł to wcale nie jest dużo jak się pomyśli o koszcie diody około 60zł i reszcie wydatków. Wczoraj testowałem ją w terenie jechałem z włączoną od godziny około 22:00 do godziny 3:00 prawie cały czas tryb high, tylko żeby nie oślepiać kierowców zmieniałem na mrygający miejski. Więc wychodzi na to że średnio w trybie high świeciła jakieś 3h, a nawet dłużej ;p a rezultat? Z czasem jak ogniwo traciło prąd Bocialarka na mocy światła nie traciła nic!!! Zobaczę jak będzie się w dalszej eksploatacji sprawować, ale jak na razie to nie ma sobie równej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie, ale za te pieniądze na pewno nic lepszego nie da się kupić

Pewnie że się da: www.dealextreme.com :D

koszcie diody około 60zł

Podziel tę kwotę przez 3.

i reszcie wydatków

Najtańsze chińskie wynalazki po parę $ szt. - właśnie w takich sklepach, do którego link podałem wyżej.

Wczoraj testowałem ją w terenie jechałem z włączoną od godziny około 22:00 do godziny 3:00 prawie cały czas tryb high, tylko żeby nie oślepiać kierowców zmieniałem na mrygający miejski. Więc wychodzi na to że średnio w trybie high świeciła jakieś 3h, a nawet dłużej ;p a rezultat? Z czasem jak ogniwo traciło prąd Bocialarka na mocy światła nie traciła nic!!!

Jeśli dioda cały czas dostaje 1A to czas 3h jest nierealny - ogniwo musiałoby mieć pojemność > 3000mAh, a ma 2000-2200. Albo dioda jest zasilana niższym prądem (stabilizowanym - wtedy jasność rzeczywiście się nie zmienia), albo z czasem jasność systematycznie spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Macie może filmik na którym jest pokazana Bocialarka jak świeci w nocy?

tu jest takowy: http://www.youtube.com/watch?v=e6DfctfxBwY

 

łatwo poznać która to jest bocialara, nie wiem tylko czy kolega miał ją na pełnej mocy czy na 65% Porównanie do innych lampek też tam masz, praktycznie wszyscy mieli lampki przednie :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...