Skocz do zawartości

[11277g] Giant Trance 0 by Kogucik1912


Kogucik1912

Rekomendowane odpowiedzi

to tak po kolei... poszło mega bo Golonki mega to nie trzeba komentować :D po drugie to mogliście Dornif z Kuku podjechać i byśmy sobie na spokojnie pogadali a nie !! :P a z tymi zdjęciami to mam ich ze dwa czy trzy ale podobny kadr jak coś to podaj maila to Ci podeśle jak chcesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Haha doczekałem sie top capa KCNC :D symboliczny zrzut 7 gramów ale za to jaki mam widok na kierownik :D

 

 

Bar Ends (rogi) Ritchey WCS SL alu bolts - 60 gBrake (Front): (Hamulec przedni) Shimano Deore LX alu bolts w manetkach - 449g

Brake (Rear): (Hamulec tylny) Shimano Deore LX plus adapter alu bolts w manetkach - 494g

Rotors (tarcze) accent blade 160 mm - 185g

Cables: (Pancerze + linki) clarks 72g

Cassette: (Kaseta) shimano deore xt 2008 11-34 295g

Chain: (Lancuch) shimano deore xtr - 277g

Crankset: (Korby) shimano deore xt 2008 śruby kcnc - 863gDerlr (Front): (Przerzutka przednia) shimano deore xt 2008 alu bolts - 146g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) shimano deore xt 2008 low normal alu bolt - 245g

Fork: (Widelec)Rock Shox SID TEAM 2008 - 1520g z manetką

Frame: (Rama) Giant Trance 0 2007r. 18'' - 2740g z miskami sterów

Grips: (Gripy) Author pianki - 23 g

Handlebar: (Kierownica)Ritchey WCS wet white 31.8 - 158g

Headset: (Stery) FSA Orbit (łożyska) - 50g

Pedals: (Pedaly) Crank Brothers Egg beater C - 292g

Rear Shock(tłumik) FOX RP23 z tulejami - 241g

Seat: (Siodlo) Selle Italia SLR TT - 146g

Seatpost: (Sztyca) Easton EA50 350mm - 297g

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) Giant - 31g

Shifters: (Manetki) shimano deore lx dual control incl.

Skewers: (Zaciski kol) dartmoor bolt on white - 32g tył mavic crossride - 74g

Spacers: (Podkladki pod mostek) kcnc + stożek giant carbon - 17g

Stem: (Mostek) Ritchey WCS wet white 110mm - 125g

Tire (Front): (Opona przednia) Schwalbe Nobby Nick 2.1 - 490g

Tire (Rear): (Opona tylna) Schwalbe Nobby Nick 2.1 - 492g

Tubes(dętki): geax - 264g

Top Cap: (kapsel)(alu bolt) KCNC - 7g

Wheel Front: (Kolo przednie) Mavic Crossmax SLR 2009 - 702g

Wheel Rear: (Kolo tylne) Mavic Crossmax SLR 2009 - 856g

 

 

Waga razem : 11609g :D

 

d77d2c193ada62afm.jpg

1137eaf41e15160em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

same tarcze ani sie nie przegrzewają ani nie gną to też dlatego że waże ok. 60 kilo , co do klocków... żywiczne były coś źle ustawione z przodu poza tym że były miękkie to sie wytarły w 200 m :] ale teraz współpracują z metalicznymi okładzinami i jest jak najbardziej ok a i siła hamowania dużo większa a okładziny to shimanowskie xtry. Co do konkretnego testu to odbędą go na transcarpatii w tym roku o ile uda mi sie ją pojechać :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Kogucik :D

 

słuchaj, jest sprawa :) Twój rower mnie rozłożył na łopatki (szacun!) , bezkonkurencyjny jest design tych ram z 2007roku.

pytanie brzmi:

 

GDZIE JA MOGĘ DORWAĆ TAKĄ RAMĘ??? nówkę, "S"

 

ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - Demiourgos@interia.pl postawię piwo

Edytowane przez Schwefel
większych i bardziej różowych liter już się nie dało? następnym razem dostaniesz pkt. karne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ;)http://paulscycles.co.uk/products.php?plid=m1b4s1p1290 Niestety cały rower i tylko 16". Ale cena wg mnie niezła. Jak sprzedasz części to na pewno wyjdzie taniej niż kupno samej ramy.

Swego czasu mieli też Trance'a (nowego) za 460£. Wprawdzie na najsłabszej torze i osprzęcie deore ale i tak cena powalała. Niestety również 16" i dlatego się nie zdecydowałem. Do tej pory go przeżywam :(;) Mali to mają dobrze ;)

 

EDIT:

ha dopiero teraz zauważyłem, że potrzebujesz akurat "S"ki :) Jak coś to powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki,

 

dwa dni temu z ich strony zniknął ten Trance 3, ktoś go w końcu kupił bo ja sie z tymi pajacami nie mogłem dogadać.

1. Nie chcieli mi go wysłać do Polski

2. Dogadałem się z przyjaciółką z Londynu, że mi go prześle ale wtedy panowie z Paulscycles powiedzieli,że nie akceptują PayPala tylko wymagają karty kredytowej... a ja takowej do jasnej...ciasnej nie mam . Grrr

 

 

 

 

PS. Schwefel"Powód Edycji: większych i bardziej różowych liter już się nie dało? następnym razem dostaniesz pkt. karne" Ani bardziej różowych, ani większych liter nie mogłem użyć. Nie cwaniakuj. To tylko jedno zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam bo dość długiej przerwie:) Nadeiszła istotna dla mnie zmiana jaką jest zakup NN tubeless :) Co prawda waga poszła w góre o 116g ale za cenę wagi mam o wiele lepszą przyczepność na zjazdach( przetestuję na transcarpatii) no i wymieniłem kablową sigme na bezprzewodowego patriotycznego cateye'a Micro CC-MC100W :)Poniżej rozpiska i zdjęcia :D

 

 

Bar Ends (rogi) Ritchey WCS SL alu bolts - 60 gBrake (Front): (Hamulec przedni) Shimano Deore LX alu bolts w manetkach - 449g

Brake (Rear): (Hamulec tylny) Shimano Deore LX plus adapter alu bolts w manetkach - 494g

Rotors (tarcze) accent blade 160 mm - 185g

Cables: (Pancerze + linki) clarks 72g

Cassette: (Kaseta) shimano deore xt 2008 11-34 295g

Chain: (Lancuch) shimano deore xtr - 277g

Crankset: (Korby) shimano deore xt 2008 śruby kcnc - 863gDerlr (Front): (Przerzutka przednia) shimano deore xt 2008 alu bolts - 146g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) shimano deore xt 2008 low normal alu bolt - 245g

Fork: (Widelec)Rock Shox SID TEAM 2008 - 1520g z manetką

Frame: (Rama) Giant Trance 0 2007r. 18'' - 2740g z miskami sterów

Grips: (Gripy) Author pianki - 23 g

Handlebar: (Kierownica)Ritchey WCS wet white 31.8 - 158g

Headset: (Stery) FSA Orbit (łożyska) - 50g

Pedals: (Pedaly) Crank Brothers Egg beater C - 292g

Rear Shock(tłumik) FOX RP23 z tulejami - 241g

Seat: (Siodlo) Selle Italia SLR TT - 146g

Seatpost: (Sztyca) Easton EA50 350mm - 297g

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) Giant - 31g

Shifters: (Manetki) shimano deore lx dual control incl.

Skewers: (Zaciski kol) dartmoor bolt on white - 32g tył mavic crossride - 74g

Spacers: (Podkladki pod mostek) kcnc + stożek giant carbon - 17g

Stem: (Mostek) Ritchey WCS wet white 110mm - 125g

Tire (Front): (Opona przednia) Schwalbe Nobby Nick 2.1 Tubeless - 683g

Tire (Rear): (Opona tylna) Schwalbe Nobby Nick 2.1 Tubeless - 679g

Top Cap: (kapsel)(alu bolt) KCNC - 7g

Wheel Front: (Kolo przednie) Mavic Crossmax SLR 2009 - 702g

Wheel Rear: (Kolo tylne) Mavic Crossmax SLR 2009 - 856g

 

całkowita waga : 11725g :P

 

3765232cafc754bbm.jpg

24e6b09415d81ac0m.jpg

1bb7c40bf0dd542am.jpg

Edytowane przez Kogucik1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Daaaaaaaaaawno mnie tu nie było, ale jakoś tak więcej się jeździło niż czytało (przyznaję się bez bicia ;) ) niewiele się zmieniło od tego czasu jak byłem tu ostatnio ale ... są nowe śrubki Ti w mostku i hamplach :) myśle intensywnie nad całym kompletem dual controli xtr co by to jakoś wszystko grało bo teraz odstaje mi od reszty , najgorsze jest to że kusi też w strone jakieś szosy do treningu albo taniego pudełka co by w góry dojechać ;) no dobra koniec wywodu ... spadek wagi 27 g :)

 

Bar Ends (rogi) Ritchey WCS SL alu bolts - 60 g

Brake (Front): (Hamulec przedni) Shimano Deore LX alu bolts w manetkach, Ti bolts w zacisku - 444g

Brake (Rear): (Hamulec tylny) Shimano Deore LX plus adapter alu bolts w manetkach, Ti bolts w zacisku i adapterze - 485g

Rotors: (tarcze) accent blade 160 mm - 185g

Cables: (Pancerze + linki) clarks 72g

Cassette: (Kaseta) shimano deore xt 2008 11-34 295g

Chain: (Lancuch) shimano deore xtr - 277g

Crankset: (Korby) shimano deore xt 2008 śruby kcnc - 863gDerlr (Front): (Przerzutka przednia) shimano deore xt 2008 alu bolts - 146g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) shimano deore xt 2008 low normal alu bolt - 245g

Fork: (Widelec)Rock Shox SID TEAM 2008 - 1520g z manetką

Frame: (Rama) Giant Trance 0 2007r. 18'' - 2740g z miskami sterów

Grips: (Gripy) Author pianki - 23 g

Handlebar: (Kierownica)Ritchey WCS wet white 31.8 - 158g

Headset: (Stery) FSA Orbit (łożyska) - 50g

Pedals: (Pedaly) Crank Brothers Egg beater C - 292g

Rear Shock(tłumik) FOX RP23 z tulejami - 241g

Seat: (Siodlo) Selle Italia SLR TT - 146g

Seatpost: (Sztyca) Easton EA50 350mm - 297g

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) Giant - 31g

Shifters: (Manetki) shimano deore lx dual control incl.

Skewers: (Zaciski kol) dartmoor bolt on white - 32g tył mavic crossride - 74g

Spacers: (Podkladki pod mostek) kcnc + stożek giant carbon - 17g

Stem: (Mostek) Ritchey WCS wet white 110mm Ti bolts - 112g

Tire (Front): (Opona przednia) Schwalbe Nobby Nick 2.1 Tubeless - 683g

Tire (Rear): (Opona tylna) Schwalbe Nobby Nick 2.1 Tubeless - 679g

Top Cap: (kapsel)(alu bolt) KCNC - 7g

Wheel Front: (Kolo przednie) Mavic Crossmax SLR 2009 - 702g

Wheel Rear: (Kolo tylne) Mavic Crossmax SLR 2009 - 856g

 

całkowita waga : 11698 g :D

 

51dd3dae05b6caa7med.jpg

8f2321b91ffcc0d0med.jpg

662321935d498fa9med.jpg

3162c6663c2cb512med.jpg

Edytowane przez Kogucik1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dawno mnie tu nie było toteż aktualizuje swój projekt nareszcie:D, a mianowicie :

(zdjęcia poniżej specyfikacji Ps.nie patrzeć na drugi plan!! ;)

 

Bar Ends (rogi) Ritchey WCS SL alu bolts - 60 g

Brake (Front): (Hamulec przedni) Shimano Deore XT 09 alu bolts w manetkach, Ti bolts w zacisku - 424g

Brake (Rear): (Hamulec tylny) Shimano Deore XT 09 plus adapter alu bolts w manetkach, Ti bolts w zacisku i adapterze - 456g

Rotors: (tarcze) accent blade 160 mm - 185g

Cables: (Pancerze + linki) clarks 72g

Cassette: (Kaseta) shimano deore xt 2008 11-34 295g

Chain: (Lancuch) shimano deore xtr - 277g

Crankset: (Korby) shimano deore xt 2008 śruby kcnc - 863gDerlr (Front): (Przerzutka przednia) shimano deore xt 2008 alu bolts - 146g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) shimano deore xt 2008 low normal alu bolt - 245g

Fork: (Widelec)Rock Shox SID TEAM 2008 - 1520g z manetką

Frame: (Rama) Giant Trance 0 2007r. 18'' - 2740g z miskami sterów

Grips: (Gripy) Author pianki - 23 g

Handlebar: (Kierownica)Ritchey WCS wet white 31.8 - 158g

Headset: (Stery) FSA Orbit (łożyska) - 50g

Pedals: (Pedaly) Crank Brothers Egg beater C - 292g

Rear Shock(tłumik) FOX RP23 z tulejami - 241g

Seat: (Siodlo) Selle Italia SLR TT - 146g

Seatpost: (Sztyca) Easton EA50 350mm - 297g

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) PACO - 23g

Shifters: (Manetki) shimano deore xt 09 dual control incl.

Skewers: (Zaciski kol) dartmoor bolt on white - 32g tył mavic crossride - 74g

Spacers: (Podkladki pod mostek) kcnc + stożek giant carbon - 17g

Stem: (Mostek) Ritchey WCS wet white 110mm Ti bolts - 112g

Tire (Front): (Opona przednia) : Continental X-King Race Sport 2.2 - 500g plus 60 g mleczko

Tire (Rear): (Opona tylna) Continental X-King Race Sport 2.2 - 498g g plus 60 g mleczko

Top Cap: (kapsel)(alu bolt) KCNC - 7g

Wheel Front: (Kolo przednie) Mavic Crossmax SLR 2009 - 702g

Wheel Rear: (Kolo tylne) Mavic Crossmax SLR 2009 - 856g

 

całkowita waga : 11277g :D

 

 

b76cb1f95974ab89med.jpg

ce7655a7c5bc101cmed.jpg

d46ca6bb609219fcmed.jpg

c7d32290fef04794med.jpg

cd2b8e466e7af56cmed.jpg

Edytowane przez Kogucik1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi mówić o X kingach bo mam je krótko i jakoś pogoda nie nastraja do szaleństwa na tym sprzęcie a jeszcze do wymiany idą łożyska w korbie i tulejki od zawiechy, ale tyle co jeździłem to : bardzo ciche , praktycznie wogóle nie słychać oporów toczenia , ponadto gdzieś tam podjeżdżając w parku po kamyczkach wszystko gładko daje sie podjechać , rozmiar 2.2 jest jak dla mnie przesadzony ale to już polityka conti ja tu widze 2.05-2.1 nie więcej hmm osobiście nie smigałem na rocket ronach ale bieżnik wydaje sie być bardzo podobny , co do przebijalności to sie okaże w trakcie, jak na razie sam widzisz że waga jest całkiem niezła jak na "2.2". Opony nie chwaląc się dostałem do testowania jako jeden z pierwszych w Polsce i to za takie pieniądze że śmiech bierze ;) jeszcze nawet na pudełkach są błędy w druku w języku polskim ;) a co do położenia gripów to nie ma to dla mnie znaczenia i tak nie trzymam rąk na tych przerwach więc jest gitarka, pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogucik1912... fantastyczny Giant!!!!!! Prześledziłem Twoje wpisy praktycznie od poczatku wątku i szacun sie nalezy. Wytrwałość się opłaca. Ja sam sie przymierzam w tym roku do składania sprzętu na ramie z Gianta xtc.. ale jak tak patrzę na Twojego fulla to chyba sie jeszcze zastanowię nad bazą. Zawsze mialem xc hardtail, no ale... zobaczymy. Gratki sprzętu... jak bedziesz robił jeszcze zmiany - to pisz :) Pozdrav!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście dobranie kolorów nie podoba się. Biały ze srebrnym za bardzo jak dla mnie się gryzą, do tego jeszcze niebieski, no i te czerwone piasty... Jak dla mnie za bardzo choinka się robi :confused:

No ale o gustach się nie dyskutuje, co nie zmienia faktu, że sam osprzęt pierwsza klasa. No i do tego faktycznie piękna rama. Ze też teraz takich nie robią :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zmian to o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem to w niedługim czasie zostaną zamówione gore ride on białe i niebieskie łożyska do korby accenta, jeśli chodzi o kolorystyke to fakt o gustach sie nie dyskutuje a najważniejsze co by właściciela napędzało podczas jazdy ;) Jeśli chodzi o koła to konkretnie mavici miały u mnie po prostu być i koniec!! ;) Pracowałem na nie 6 miechów w rowerowym!! ;) Jedno co chciałbym to mieć takie same kółka z niebieskimi piastami bo były takie ale specjalnie do zeszłorocznego anthema, mavic robił niebieskie crossmaxy slr!!!!!!!!!! ;( i nawet widziałem jak gość który jechał na jakimś tam rowerze miał te koła czyli ktoś je ze swojego anthema sprzedał ;) Jakby ktoś sie chciał wymienić to piszcie bo to nie lada rarytas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...