Skocz do zawartości

[Amortyzator Przód]Nowy amor.. Co kupić?


david11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój "firmowy" amortyzator który miałem w rowerku od nowości się kończy (ma luzy, słabo tłumi nierówności) a poza tym ostatnio dość często go dobijam :angry2: . Rower to jakiś GTiX, nie z marketu i moim zdaniem tragiczny nie jest..

Z przodu mam amora o skoku 80mm (przynajmniej tyle mają te rury co wchodzą w golenie).

Nie znam się na roweruch za bardzo więc proszę o pomoc na tym forum.

 

Moje wymagania:

Warze około 60kg i śmigam głównie po ulicach, skacze co najwyżej z 3 schodków i czasem gdzieś wypadnę w teren to na nie wielkich hopkach (gdzie dobijam te amory) lubię poskakać i bardzo lubię zjeżdżać z dosyć dużą prędkością z jakiś tam zjazdów (nie jest to nic ekstremalnego) :D, nie chce nic droższego niż 140zł.

 

W oko wpadły mi Suntoury XCM 2008 oraz RST Capa też z 2008.

 

Co lepiej wybrać? Co trzeba pomierzyć przed kupnem :D ?

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój "firmowy" amortyzator który miałem w rowerku od nowości się kończy (ma luzy, słabo tłumi nierówności) a poza tym ostatnio dość często go dobijam :confused: . Rower to jakiś GTiX, nie z marketu i moim zdaniem tragiczny nie jest..

 

Zmartwię cię. GTiX to rower klasy marketowej

 

Moje wymagania:

Warze około 60kg i śmigam głównie po ulicach, skacze co najwyżej z 3 schodków i czasem gdzieś wypadnę w teren to na nie wielkich hopkach (gdzie dobijam te amory) lubię poskakać i bardzo lubię zjeżdżać z dosyć dużą prędkością z jakiś tam zjazdów (nie jest to nic ekstremalnego) :), nie chce nic droższego niż 140zł.

 

Bałbym się tak jeździc na tym sprzęcie

 

W oko wpadły mi Suntoury XCM 2008 oraz RST Capa też z 2008.

 

Oba te amory to sprzet nadający się co najwyżej do niedzielnych przejażdżek.

 

Co lepiej wybrać? Co trzeba pomierzyć przed kupnem :) ?

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Musisz znac średnice głowki sterowej (ze zdjęc wnioskowałbym, że są 1") i odległosc między osią koła a miskami sterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałbym się tak jeździc na tym sprzęcie
uzasadnisz swoją wypowiedź? Już tak śmigam od kilku miechów i nic mu się nie dzieje, jedyne co w nim naprawiałem to dętke z tyłu i kasowali mi luzy w serwisie (łączny koszt napraw 50zł)..

Nie stać mnie na nic lepszego, jeszcze oprócz tych amorków co wymieniłem w oko mi wpadły Suntoury XCM LO (za 140zeta na alledrogo). Da się jakoś zmierzyć stery nie wyciągając amorka (kluczyk może i bym pożyczył ale boje się że nie dam rady potem założyć widelca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał na myśli szybkie zjazdy i skoki, nie sądze zeby rama miała wzmocnioną główkę na tą okoliczność. Pewnego pięknego dnia przy kolejny skoku rower może się pod tobą rozjechać, a to raczej nie jest miłe... Do normalnej jazdy na pewno się nadaje. Co do wymiany amora to proponuje udać się do zaprzyjaźnionego serwisu. Doświadczony serwisant bez rozkręcania powie Ci jakiego amor powinieneś szukać. Wszystko wsakzuje na to, że potrzebujesz amora 1 calowego z gwintem, ale upewnić się można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też uczynię :D. Przy założeniu że mam 1calowe stery to jaki amor lepiej wybrać do mojej nie wielkiej wagi? Słyszałem że większość Suntourów jest miękkimi amorami, ale czy nie rozwalą się one po miesiącu czy po 2?

I czy zapakowanie amorów o 20mm większym skoku nie popsuje geometrii roweru?

Powtarzam że moja jazda nie jest ekstremalna, rzadko kiedy ląduje z wysokości wyższej niż 0,5m (i nie zamierzam, przynajmniej na tym sprzęcie) ;). A mój obecny amortyzator załapał luzy od pseudo "tarczówki" którą mam zamiar wymienić na V'ki tektro. A na co dzień śmigam po ulicach bądź po delikatnych nie równościach terenowych bez jakich kolwiek hopek :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego pięknego dnia przy kolejny skoku rower może się pod tobą rozjechać, a to raczej nie jest miłe...
Ja warze zaledwie nie całe 60kg, czy przy tej wadze istnieje duże ryzyko pęknięcia tej ramy? Rama jest ze stali "Hi-Ten" nie wiem czy to dobrze czy nie, ale wiem że ta rama jest dość ciężka.. To jaki ten amor będzie najodpowiedniejszy przy założeniu że to 1' (przejadę się do serwisu, ale chyba nie dzisiaj i spytam gościa jak on uważa) a ja warze 60 kg (w rzeczywistości 56,5 ale jeszcze rosnę więc na pewno przytyje).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże święty. Prostactwo, buractwo ,chamstwo i drobnomieszczaństwo. Skoro nie ma kasy na lepszy aparat i rower to może zrobimy ściepę dla chłopaka albo przestaniemy rzucać ciętymi tekstami?! :D

Ja na podobnym [Trawers] jeździłem od komunii ,zrobiłem mnóstwo km ,zjeżdżałem ,skakałem etc i żyję o dziwa dla Was cały i zdrowy a to ,że nie ma markowych wlepek na ramie to nie znaczy ,że się rozsypie. Sry nie mogłem się powstrzymać.

 

Stery 1". Poszukaj na allegro amortyzatorów. Do 140zł + przesyłka kupisz bez problemu.

Np.:

http://allegro.pl/item451616230_sr_suntour...super_cena.html

http://allegro.pl/item448363497_amortyzato...low_czarny.html

 

 

david11 nie "warze" tylko waże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukaniex: mimo trafnego zdiagnozowania mojej osoby, na zdjeciu nadal nie widac jaki jest rodzaj sterow. mozemy radosnie spekulowac dalej.

 

david11: ty nie masz widelca o skoku 80mm, tylko 60mm. cytuje:

"80mm (przynajmniej tyle mają te rury co wchodzą w golenie)"

 

"te rury" zawsze wystaja wiecej niz wynosi skok. rower z marketu+skoki+widelec wyzszy o 4cm=bardzo prawdopodobne pekniecie ramy przy glowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower był kupiony w jakimś takim dziwnym sklepie za 770zł (nie żaden market), a że kupując go nie znałem się na rowerach, i dalej się nie znam, a sprzedawcy powiedzieli że te są bardzo dobre rowerki to ja w to uwierzyłem B) i kupiłem... No cóż trudno.. Ale czy przy mojej wadze jest to aż takie ryzyko? Warze zaledwie 58kg :) .

 

P.S

Jak będzie ładniejsza pogoda to zrobię jakieś przyzwoitsze te zdjęcia :D , lecz na razie leje i jest ciemno.

 

I nie ukrywam że możliwe że zmienię te ramę na coś wytrzymalszego (możliwe że jakąś dualową 16' bo mam 176mm wzrostu i czuje że ta 19,5 jest dla mnie za duża i nie mogę z niej zeskoczyć w razie czegoś nie oczekiwanego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...sprzedawcy powiedzieli że te są bardzo dobre rowerki..." Czy nie istnieje jakiś przepis mówiący o konsekwencjach wprowadzania w błąd kupującego?

 

Poza tym to za 770 to można dorwać nawet Gianta najtańszego (Rookie).

 

A wracając do tematu: Suntour XCM i poczytaj o przerobieniu na olej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok byłem dzisiaj w serwisie i mądry Pan stanął bokiem do mojego roweru popatrzył i powiedział że to stery 1 i 1/8 '' z gwintem ahead. Nie wiem czy można to stwierdzić patrząc na rower ale wierze mu.. Na pytanie czy 100mm amor nie będzie za duży i czy rama od tego się nie uszkodzi usłyszałem że można spokojnie brać.

Czyli co lepiej brać?

http://www.allegro.pl/item450992475_amorty..._wyprzedaz.html <Suntoury xcm 100mm(spytałem kolesia i powiedział że u nich w granicach 120zł)?A może coś innego? I zaznaczam że musi być w miarę miękkie gdyż warze nie całe 60kg.

P.S

Wychodzi na to że te moje amorki mają 80mm ze względu na to że jeszcze raz wymierzyłem golenie górne (tak się to nazywa?) i wyszło mi 85mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 co to znaczy "warzy" - i prosze cie nie pisz mi czasem ze masz dysleksje albo inne dys...

po 2 musisz zrozumiec ze w przedziale cenowym w ktory celujesz nie znajdziesz nic trwalego nawet jesli jakies skoki czy ostre zjazdy sa od swieta

po 3 mozna stwierdzic tylko patrzac jaka jest rura sterowa

po 4 kup tego xcm bo nic lepszego i tak nie znajdziesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do jakiej ceny dla Ciebie jeszcze nie będzie za drogo?

Jeśli chcesz coś co ustawisz bardzo dobrze pod siebie to polecam epicona LOD. 420 zł kosztuje. Jest powietrzny także znajdziesz ciśnienie pod siebie. Tylko że oprócz tego powinieneś zakupić pompke do niego albo znaleźć znajomego który taką pompke posiada. Zresztą tutaj na forum znajdziesz mój test jak i jeszcze jednego kolegi z forum tego właśnie amorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...