Skocz do zawartości

[Przerzutki przód/tył] Nowy SLX vs Sprawdzony LX


Wojtek92

Rekomendowane odpowiedzi

witam zastanawiam sie nad zakupem całego napedu i teraz juz jestem w kropce. co kupic lx, slx czy moze warto dołozyc i kupic xt. chodzi o wymiane korby, łancucha i kasety. co proponujecie zeby to fajnie chodziło.

 

wszystko zależy od tego jak ostro jeździsz. jeżeli nie ścigasz się na zawodach w celu osiągnięcia wysokich miejsc, to najprawdopodobniej wystarczy Ci slx. ale jeżeli masz kasę, ładując się w xt też nie będziesz rozczarowany :-)

Tak całkiem od siebie muszę dodać, że bardzo podobają mi się nowe korby slx i pewnie sobie kupię jak zajeżdżę to co teraz mam :-) (czyli niedługo)

 

jeżeli chodzi o slx vs lx, to moim zdaniem, mówię to bez żadnych podstaw doświadczalnych, lepszy będzie slx, ze względu na to, że jest nowszy technologicznie - myślę, że można zaufać shimano, że kolejną grupę sprzętu wykonało po prostu dobrze ... takie moje zdanie. jak jest naprawdę wyjdzie z czasem

 

xsynioo: faktycznie, korba xt jest 100g lżejsza od slx, ale kosztuje jakieś 200 zł więcej niż slx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

innymi slowy: cyferka "9" w przypadku reszty komponentow oznacza przynaleznosc do grupy 9sp, a nie niekompatybilnosc z innymi rzedowosciami. zreszta producent podaje ta informacje na swojej stronie.

Czyli jeżeli obecnie mam kasete, łańcuch i manetki na 8 przełożeń to mogę kupić przerzutkę przeznaczoną na 9 biegów? A jak z manetkami? Będzie to wszystko współpracowało czy należy wymienić również pozostałe części napędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh to ja się podpne pod temat:

Mam SLX na tył i jestem bardzo zadowolony. Ma tylko jeden mankament - dość głośno pracują rolki wózka. Taka jest jego uroda czy to może jakaś wada konstrukcyjna w moim egzemplarzu?? Nie przeszkadza mi to ale jak sprzęt nowy na gwarancji....

 

 

Prosze powiedzcie jak to jest u was, ci którzy macie też SLX'y ;):002:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutkę tylną warto kupić SLX, lżejsza, technologia Shadow, nie będzie obijać o ramę. Jak tylna SLX to i przednia SLX. ;)

 

 

Wiatm potwierdzam mialem tylna DORKE, potem przez chwilke LX (oba modele stukaly jak jasny gwint o rame) - teraz SLX-a uzytkuje i jestem baardzo zadowolony :D

pozdrower ;)

 

Heh to ja się podpne pod temat:

Mam SLX na tył i jestem bardzo zadowolony. Ma tylko jeden mankament - dość głośno pracują rolki wózka. Taka jest jego uroda czy to może jakaś wada konstrukcyjna w moim egzemplarzu?? Nie przeszkadza mi to ale jak sprzęt nowy na gwarancji....

 

 

Prosze powiedzcie jak to jest u was, ci którzy macie też SLX'y :D :D

 

Pozdrawiam

 

Mhh ciekawe ciekawe :P albo nie zwrocilem na to jakos uwagi albo ten problem u mnie nie dotyczy :002:

pozdrower :002:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej witam ponownie po nieobecności. Byłem w hiszpanii w Vigo i powiem wam, że co jak co ale POLSKA NA ZAWSZE.

Ładny kraj ciepły i w ogóle przyjemny ale jeden mankament nie do wybaczenia - jak przejechałem po tych górach i dolinach 5 km myślałem że odpadna mi nogi - dla rowerzystów riviera to to nie jest =D.

 

Ale nie o tym miałem psiać .... tylko o SHADOW - wszystko jasne---> shadow chodzi troszke głosniej, a głośniejsze działanie rolek wózka jest normą i nie ma co sie martwić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...