Skocz do zawartości

[Przerzutki przód/tył] Nowy SLX vs Sprawdzony LX


Wojtek92

Rekomendowane odpowiedzi

To znów ja.

Historia podobna do tej z amortyzatorem. Mianowicie w sklepach nie mają jeszcze dostępnej przerzutki Shimano SLX. jest tylko na allegro, a sklep w którym chce złożyć rower nie akceptuje "przywiezionych" części, więc stanąłem przed kolejnym dylematem tym razem z przerzutkami.

Albo kupię nowe Shimano SLX'y na allegro, albo kupię w podobnych cenach Shimano Deore LX w sklepie, a złożę rower gdzie indziej - co poradzicie?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka wtrące się.;) Co to za sklep kolego w jakim mieście? To chyba jakieś kpiny, jeśli nie są w stanie sprowadzić sprzętu jaki życzy sobie klient... Czy pomóc w złożeniu mając swoje części. Osobiscie olał bym taką firmę. He he nie rozumiem takiej polityki - to nie jest sklep :-( Moja rada poszukaj w swojej okolicy profesjonalistow - a na pewno nie będziesz żałował. Co do SLX-a polecam z czystym sumieniem. Jakieś 45-50 zł tańsza od XT w tech. SHADOW - SUPER PRACA, WYKONANIE. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - trochę ich rozumiem, a trochę nie.

Koleś powiedział że składają tylko z części które są u nich. Tu się nie dziwię, no bo na pewno zdarzy się "idiota" któremu coś nie będezie pasować w częściach które im dostarczył, więc przyjdzie do serwisu i powie, że źle coś zrobili.

Wtedy oni mają krótką odpowiedź - nie był to nasz towar, który wiemy że jest w 100% sprawny - nic nie zrobimy. Zapewne dlatego nie można im dowieźć części.

Złożę tam gdzie kiedyś kilka razy serwisowałem i koniec - jedyne czego żałuję że chyba nie pracuje już tam ten gostek który naprawdę wiedział co robi - jak mi 3 lata temu serwis zrobił to przejechałem 300km bez absolutnie żadnego dotykania roweru, a chodził jak malina...

 

Zobaczymy czy ten też się spisze - przynajmniej częsci będą tańsze bo z allegro... :D

 

Dzięki za odpowiedź kolego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze sprzet nie jest ich nie zwalnia ich od odpowiedzialnosci w przypadku gdy cos spieprzą. przynosisz rzecz nową (żeby to stwierdzic nie potrzeba fachowego oka) i jesli problem wyniknie z winy złego montazu to odpowiedzialni są za skutki tak samo jak w kazdym innym przypadku. mysle ze wolą składac z tego co dostepne u nich bo chcą zarobic na czesciach. choc to moim zdaniem kiepska polityka - wiele sklepow stracilo przez to klientow albo nauczylo sie ze trzeba zamknąć dziób i zaakceptowac ze internet jest dla nich konkurencją z którą muszą sie liczyc. tym bardziej ze wielu ludzi jest w stanie samemu wiele zrobic i niejednokrotnie służa w takim przypadku pomocą. ja się od udzielania jej nie wzbraniam.

 

kiedys fisiowałem jak kupowałem jakąś część nie przyznając się w sklepie ze kupiłem ją poza sklepem stacjonarnym. dziś ide do sklepu i pytam: "sprzedasz mi to ta to po cenie netowej?". od pewnego czasu praktycznie zaden sprzedawca nie powiedział mi "nie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek92: skoro planujesz skladaka, to moze zloz sam?

 

 

Złożyć bym złożył, ale regulować nie umiem - tego co mam teraz złożyłem i musiałem na regulację oddać do serwisu... :) Może poproszę kuzyna który jako tako się na tym zna - zobaczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zastanawiam sie nad zakupem całego napedu i teraz juz jestem w kropce. co kupic lx, slx czy moze warto dołozyc i kupic xt. chodzi o wymiane korby, łancucha i kasety. co proponujecie zeby to fajnie chodziło.

 

Ile chcesz kaski przeznaczyc - jak jezdzisz?? Duzo w terenie, czesto?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze na korbie, i kasecie slx. Mialem miec rowniez przerzutke przednia slx ale niestety panowie z pewnego sklepu internetowego zapomnieli jej dorzucic do paczki wiec musialem kupic lx-a w lokalnym sklepie (lancuch xtr) Jezeli chodzi o korbe, jest sztywniejsza od lx-a ze zintegrowana osa. Zmiana biegow natychmiastowa (podobniie zreszta jak w lx gdy byl nowy). Wyglad REWELACYJNY. Przy cenie za jaka mozna obecnie kupic ta korbe jest to bardzo ciekawa opcja. Kaset jest wyraznie lxejsza od lx-a ale takze troszke drozsza wiec wybor zalezy od twoich zasobow finansowych. Ja dolozylbym na twoim miejscu te 30zl. Wydaje mi sie ze warto. xsynioo skad masz takie info?? Bo jezeli oceniasz sprzet po cenie albo przynaleznosci do grupy (a nie po swoich doswiadczeniach) to mozesz sobie odpscic takie osady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...